Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zatrzymano zorganizowana grupę przestępczą

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 21 marca 2014 16:50

altFunkcjonariusze Zarządu w Gdańsku CBŚ KGP, przy wsparciu policyjnych antyterrorystów z KWP w Gdańsku, działając na polecenie prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku wydane w toku śledztwa APV Ds34/13, zatrzymali 18 marca na terenie Gdańska i Warszawy: Damiana W., lat 30, Dawida L., lat 25 i Mateusza K., lat 24.


Jest to nowe śledztwo, a sprawa ta nie ma związku z dotychczas publikowanymi informacjami dotyczącymi postępowań nadzorowanych przez Prokuraturę Apelacyjną w Gdańsku. Zatrzymania są efektem pracy operacyjno – śledczej funkcjonariuszy CBŚ w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.


Zatrzymanym podejrzanym prokurator przedstawił zarzuty popełnienia przestępstw w okresie od stycznia 2013 r., do marca 2014 r., na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu, Elbląga, Malborka, Tczewa, Pruszcza Gdańskiego i Warszawy.


Prokurator zarzucił Damianowi W. kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, a Dawidowi L. i Mateuszowi K., udział w zorganizowanej grupie przestępczej.


Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej, ułatwiania uprawiania prostytucji (w tym również osobom nieletnim), poprzez udostępnianie wynajmowanych w tym celu lokali mieszkalnych, zamieszczanie ogłoszeń (na stronach serwisów internetowych), o świadczeniu przez inne osoby płatnych usług seksualnych, organizowanie i nadzorowanie wyjazdów prostytutek do klientów oraz do klubu GO GO w Gdańsku. Nadto prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty czerpania korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby (w tym również przez nieletnie), w łącznej kwocie przewyższającej 42.800,00 złotych.


Ponadto prokurator zarzucił wszystkim podejrzanym uczestniczenie w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających w postaci marihuany (o masie nie mniejszej niż 7 kilogramów) i substancji psychotropowych w postaci amfetaminy (o masie nie mniejszej niż 8 kilogramów) i osiągnięcie z tego procederu ponad 22.500,00 zł nielegalnego zysku.


W wyniku przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych funkcjonariusze gdańskiego CBŚ ujawnili i zabezpieczyli narkotyki, w postaci niemalże 700 sztuk tabletek tzw. ekstazy, a także broń palną i amunicję, w postaci pistoletu maszynowego, pistoletu z tłumikiem, rewolweru oraz ponad 100 sztuk amunicji.


Za zarzucane przestępstwa, podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności, kara grzywny, a także przepadek nielegalnie osiągniętych korzyści majątkowych (ponad 65.300,00 zł).


Postanowieniem Sądu Rejonowego Gdańsk - Południe w Gdańsku, z dnia 20.03.2014 r., wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani do 27.052014 r.

Źródł: prok. Mariusz Marciniak,rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież