Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Policja interweniowała w związku z przemocą wobec zwierząt

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 13 marca 2014 19:57

altDwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez gdańskich funkcjonariuszy w związku z przemocą wobec zwierząt. Jeden z nich kopał swojego psa na ulicy, drugi mężczyzna złapał swojego pupila za sierść i rzucił nim o ziemię. Psy były bardzo zaniedbane, obecnie znajdują się pod opieką gdańskiego schroniska. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.Informację o jednym z przypadków znęcania policjanci otrzymali w piątkowy wieczór. Według zgłoszenia mężczyzna miał złapać swojego psa za sierść i rzucić nim o ziemię, ponieważ zdenerwował się, że pupil chciał wejść z nim do sklepu. Zwierzę dostało drgawek i zaczęło skomleć. Jak się okazało przy zatrzymaniu, 62-latek był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykryło u niego 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pies trafił do schroniska, a jego właściciel do izby wytrzeźwień.

Kolejny przypadek znęcania się nad zwierzęciem miał miejsce w poniedziałek na Oruni. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci natychmiast ruszyli na wskazane miejsce, gdzie zastali 57-letniego mężczyznę kopiącego swojego psa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a zaniedbany pies pod opiekę schroniska "Promyk".

Aktualnie funkcjonariusze czekają na wyniki badań weterynaryjnych. Mężczyznom może zostać przedstawiony zarzut znęcania się nad zwierzętami, co grozi karą pozbawienia wolności do 2 lat.

W związku z tymi interwencjami gdańska policja przypomina o akcji "Zielona strefa", której celem jest zmniejszenie przestępstw na zwierzętach i środowisku. Wszystkie osoby, które pragną pomóc w ochronie zwierząt lub środowiska oraz te posiadające informacje na temat znęcania się nad zwierzętami, zaśmiecania środowiska lub kłusownictwa proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu (58) 321-62-56 lub mailowo zielonastrefa.gdansk@pomorskie.gov.pl. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policja podejmie odpowiednie kroki.

AK

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież