Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Elewarr będzie eksportował polskie zboże drogą morską

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 16 listopada 2022 08:36

15 listopada w Porcie Gdynia odbyła się konferencja prasowa dotycząca eksportu polskich zbóż. W konferencji wzięli udział prezes Elewarr sp. z o.o. Hubert Grzegorczyk i wiceprezes Elewarr sp. z o.o. Monika Parafianowicz, prezes Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Jan Wernicki i wiceprezes Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Piotr Błażewicz oraz prezes Mondry sp. z o.o. Pierre Pages.


- Jest to pierwszy w historii Elewarru eksport drogą morską i jeden z większych sukcesów, które Elewarr osiągnął w ostatnich latach. Nigdy do tej pory spółka nie prowadziła eksportu drogą morską, zawsze ten towar był sprzedawany na lokalnym rynku, ale w związku z obecną sytuacją, która panuje na świecie, zdecydowaliśmy się wykonać ten eksport, żeby polskie zboże trafiało w zakątki świata, które go potrzebują – powiedział prezes zarządu Elewarr sp. z o.o. Hubert Grzegorczyk.


- Jednym z priorytetowych i długofalowych zadań, które zarząd Elewarr sp. z o.o. postawił sobie za cel, była, w ramach dywersyfikacji działalności Spółki, kwestia uniezależniania się od międzynarodowych firm eksportowych i uruchamiania własnego eksportu Spółki na polskie zboże, skupowane od polskich rolników. Cel jest realizowany i aktualnie Spółka po raz pierwszy w swojej 30-letniej historii podpisała kontrakt eksportowy na polską pszenicę przechowywaną w magazynach Elewarr – podkreśliła wiceprezes zarządu Elewarr sp. z o.o. Monika Parafianowicz.

alt


Kontrakt został zawarty w połowie października 2022, kiedy to wskaźniki giełdy MATIF były najwyższymi od początku tegorocznych żniw i gwarantowały opłacalność operacji. Zawarta umowa (GAFTA – międzynarodowa umowa zbożowa) opiewa na sprzedaż pszenicy konsumpcyjnej min. 9000 ton w ramach pierwszego kontraktu. Dnia 11 października 2022r. zarząd Elewarr podpisał umowę o współpracy z Mondry sp. z o.o., która obecnie dzierżawi dawny Bałtycki Terminal Zbożowy w Gdyni. Zawarte porozumienie umożliwia spółce korzystanie z magazynów zbożowych zlokalizowanych w Porcie Gdynia, tj. zwiezienie towaru z magazynów Elewarr oraz przechowanie asortymentu w celach eksportowych.


Zakontraktowany statek, który będzie przewoził towar posiada ładowność 33000 ton. Towar spółki zostanie bezpośrednio wyeksportowany do Wybrzeża Kości Słoniowej. Eksport, który będzie zrealizowany jest niewątpliwym sukcesem Elewarr sp. z o.o., która dotychczas w 30-letnim okresie działania, nie wyeksportowała drogą morską bezpośrednio swoich plonów rolnych do krajów Unii Europejskiej, ani poza obszar unijny. Projekt ten Spółka traktuje jako pilotażowy, ale już aktualnie prowadzi rozmowy z wieloma podmiotami, które przygotowują kolejne kontrakty eksportowe, których zrealizowanie uzależnione będzie od wzrostu cen pszenicy na giełdzie MATIF, co pozwoli (w ramach operacji eksportowych) osiągnąć zakładaną przez Spółkę marżę i zrealizować biznesowe cele gospodarcze.

źródło elewarr.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież