Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Elewarr będzie eksportował polskie zboże drogą morską

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 16 listopada 2022 08:36

15 listopada w Porcie Gdynia odbyła się konferencja prasowa dotycząca eksportu polskich zbóż. W konferencji wzięli udział prezes Elewarr sp. z o.o. Hubert Grzegorczyk i wiceprezes Elewarr sp. z o.o. Monika Parafianowicz, prezes Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Jan Wernicki i wiceprezes Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Piotr Błażewicz oraz prezes Mondry sp. z o.o. Pierre Pages.


- Jest to pierwszy w historii Elewarru eksport drogą morską i jeden z większych sukcesów, które Elewarr osiągnął w ostatnich latach. Nigdy do tej pory spółka nie prowadziła eksportu drogą morską, zawsze ten towar był sprzedawany na lokalnym rynku, ale w związku z obecną sytuacją, która panuje na świecie, zdecydowaliśmy się wykonać ten eksport, żeby polskie zboże trafiało w zakątki świata, które go potrzebują – powiedział prezes zarządu Elewarr sp. z o.o. Hubert Grzegorczyk.


- Jednym z priorytetowych i długofalowych zadań, które zarząd Elewarr sp. z o.o. postawił sobie za cel, była, w ramach dywersyfikacji działalności Spółki, kwestia uniezależniania się od międzynarodowych firm eksportowych i uruchamiania własnego eksportu Spółki na polskie zboże, skupowane od polskich rolników. Cel jest realizowany i aktualnie Spółka po raz pierwszy w swojej 30-letniej historii podpisała kontrakt eksportowy na polską pszenicę przechowywaną w magazynach Elewarr – podkreśliła wiceprezes zarządu Elewarr sp. z o.o. Monika Parafianowicz.

alt


Kontrakt został zawarty w połowie października 2022, kiedy to wskaźniki giełdy MATIF były najwyższymi od początku tegorocznych żniw i gwarantowały opłacalność operacji. Zawarta umowa (GAFTA – międzynarodowa umowa zbożowa) opiewa na sprzedaż pszenicy konsumpcyjnej min. 9000 ton w ramach pierwszego kontraktu. Dnia 11 października 2022r. zarząd Elewarr podpisał umowę o współpracy z Mondry sp. z o.o., która obecnie dzierżawi dawny Bałtycki Terminal Zbożowy w Gdyni. Zawarte porozumienie umożliwia spółce korzystanie z magazynów zbożowych zlokalizowanych w Porcie Gdynia, tj. zwiezienie towaru z magazynów Elewarr oraz przechowanie asortymentu w celach eksportowych.


Zakontraktowany statek, który będzie przewoził towar posiada ładowność 33000 ton. Towar spółki zostanie bezpośrednio wyeksportowany do Wybrzeża Kości Słoniowej. Eksport, który będzie zrealizowany jest niewątpliwym sukcesem Elewarr sp. z o.o., która dotychczas w 30-letnim okresie działania, nie wyeksportowała drogą morską bezpośrednio swoich plonów rolnych do krajów Unii Europejskiej, ani poza obszar unijny. Projekt ten Spółka traktuje jako pilotażowy, ale już aktualnie prowadzi rozmowy z wieloma podmiotami, które przygotowują kolejne kontrakty eksportowe, których zrealizowanie uzależnione będzie od wzrostu cen pszenicy na giełdzie MATIF, co pozwoli (w ramach operacji eksportowych) osiągnąć zakładaną przez Spółkę marżę i zrealizować biznesowe cele gospodarcze.

źródło elewarr.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież