Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Syte SLD w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 marca 2011 11:13

altNie będzie nadzwyczajnego zjazdu SLD w Gdańsku. Podczas głosowania w radzie miejskiej partii odrzucono uchwałę w tej sprawie. Przyjęto sprawozdanie finansowe za ubiegły rok - strata ok. 540 zł - i przyjęto skromny budżet na rok 2011 - dochody w granicach 7400 zł.

Za przeprowadzeniem dyskusji w partii i oceną wyniku wyborczego i aktywności władz partii byli członkowie kilku gdańskich kół. Za zachowaniem status quo i rezygnacją z powyborczego obrachunku był lider pomorskiej SLD, Jacek Kowalik. - Przewodniczący stosuje dwie różne miary - jedną dla siebie,inną dla nas - replikował Henryk Nowacki. Przypomniał że J. Kowalik został szefem partii w przeddzień kampanii samorządowej, gdy na skutek wewnątrzorganizacyjnych napięć niespodziewanie nie uzyskał absolutorium Jarosław Szczukowski. Z jego wystąpienia podczas wczorajszej rady, a także z wystąpień Danuty Kledzik, Leszka Prusaka, Franciszka Potulskiego, Władysława Szumełdy i Władysława Łęczkowskiego przebijała bardzo krytyczna ocena wyników ostatnich wyborów samorządowych w Gdańsku. Krzysztofowi Andruszkiewiczowi, szefowi gdańskiego SLD, zarzucano brak politycznej wyrazistości, przygotowania merytorycznego do kampanii i zasłanianie się wynikiem wybrczym Jolanty Banach, która nie jest członkiem SLD. Sam Andruszkiewicz jako swój argument w dyskusji przytoczył list od Grzegorza Napieralskiego.

W obronie Andruszkiewicza i przeciw zjazdowi, oprócz J. Kowalika, stanęli solidarnie Aleksander Żubrys i Tomasz Rzucidło. Ten pierwszy, były szef partii, były radny, który w kadencji 2002-2006 wielokrotnie ratował w głosowaniach uchwały przedkładane przez prezydenta P. Adamowicza i jeszcze jesienią zabiegał u niego o korzystne dla SLD użyczenie pomieszczeń, podkreślał, że szeregowych członków partii nie należy kłopotać zjazdem,skoro rada miasta to elita partii. - Trzeba szukać przede wszystkim kasy - wyłożył filozofie na najbliższe miesiące A. Żubrys. Przy okazji szukał sprawcy przecieku do lokalnego "Faktu", który w ub. roku opisał zaskakujące politycznie umizgi SLD do gdańskiego prezydenta, co partii odebrało szanse na tani lokal.

W głosowaniu za zwołaniem zjazdu opowiedziało sie 6 osób, dwie wstrzymały się od głosu, a 12 było przeciw, w tym m.in. Barbara Meyer, Kordian Borejko, Anna Firlej, Marek Dębowski. - Dlaczego nie dajemy sobie szansy na wewnątrzpartyjny obrachunek? - pytała retorycznie Krystyna Gozdawa-Nocoń, b. wicewojewoda gdański.

Rada zaakceptowała też sprawozdanie finansowe za ubiegły rok przedłożone przez Stanisława Leszczynę, sekretarza rady. Skromny budżet wyniósł ok. 9 tys. zł, deficyt ok. 540 zł został wyrównany nadwyżką z poprzedniego roku obrachunkowego. Budżet na ten rok wynosi ok. 7400 zł, z czego 2000 to dochody ze składek specjalnych. Pracujący członek płaci 10 zł miesięcznie, emeryci 3 zł. Stąd wniosek, że partia liczy ok. 100 członków.

(m)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież