Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Ergo Arena ma pół roku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 lutego 2011 18:33


alt6 miesięcy, 48 imprez, 160 tys widzów, mimo to 200 tys złotych deficytu, ale są nadzieje na przyszłość.


- Emocje budzimy już od ponad sześciu miesięcy - mówiła prezes ERGO ARENA, Magdalena Sekuła, nawiązując do hasła reklamującego halę [„Gdzieś na granicy Gdańska i Sopotu budzą się emocje”]. Podkreślała, że nie było to łatwe pół roku. Podsumowywała: 48 imprez, łącznie 160 tysięcy widzów, mecze, koncerty (w tym najgłośniejszy – w listopadzie zaśpiewała tam Lady Gaga).


Choć hala ciągle nie zarabia na siebie, przychody w pierwszym półroczu funkcjonowania wyniosły 2,8 miliona zł, koszty – 3 miliony, prognozy są dobre.


- To pokazuje, że hala może się sama finansować - tłumaczyła prezes Sekuła. - Obiekt będzie zarabiał, ale potrzeba czasu.


- Z tą halą jestem związany od początku - mówił Minister Sportu i Turystyki, Adam Giersz. - Gry zespołowe wymagają wielkich hal i stadionów. Hala jest potrzebna Gdańskowi, Sopotowi, Pomorzu i całej Polsce. - deklarował. - Sport jest ważnym priorytetem rządu. Pamiętajmy, że to nie tylko emocje, ale także wychowanie młodzieży - dodał.


- Mamy 3 kluby (Trefl Sopot – koszykówka, Trefl Sopot siatkówka i Trefl Gdańsk – siatkówka), na które do Hali Stulecia [Sopotu] przychodziło tysiąc osób. Tutaj przychodzi 3 tysiące, a czasem i dziesięć  - podkreślał prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. - Gdy ktoś mnie pyta, jak oceniam prezydenta Adamowicza, za to, że miał tyle wyobraźni by ściągnąć tu mistrzostwa Europy, już należy mu się poczesne miejsce w historii - dodał.


- Kiedyś pamiętam jak przychodziłem do miasta ta hala startowała - mówił wiceprezydent Gdańska, Andrzej Bojanowski. - Przed nami przyszłość. Myślę, że przyszłość jest mocno zdefiniowana tym co przeżyliśmy w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Dużo więcej wiemy i potrafimy lepiej tą halą zarządzać. Potrafimy porozumiewać się z mieszkańcami Żabianki. Mieliśmy bardzo duże spory, teraz widzimy wyraźnie, że te spory nie były potrzebne - podkreślił.


W hali (i przed nią) zobaczymy m.in. 7 Międzynarodowy Rajd LOTOS Baltic Cup 2011 , koncert Lady Pank z orkiestrą symfoniczną, Mistrzostwa Świata w motokrosowym freestylu, Mistrzostwa Europy  w tenisie stołowym, Gala MMA, Ozzy Osborne, a w czerwcu koncert Stinga.


Obok hali, której władze zamierzają przyznać wyjątkowy – podwójny adres, Gdański i Sopocki, powstanie także skatepark, według koncepcji Tomasza Dąbrowskiego, który wygrał konkurs na najlepszy projekt.


(wie)

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież