Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Ruszył program „Rodzina 500 plus” – w Gdańsku złożono 3429 wniosków

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 01 kwietnia 2016 21:18

Program „Rodzina 500 plus” rozpoczął się w Gdańsku z sukcesem. Złożono 3429 wniosków. Petenci byli zadowoleni, gdyż nie było kolejek - wszystko przebiegało płynnie i szybko.Pierwszy dzień składania wniosków dotyczących świadczenia z programu „Rodzina 500 plus” przebiegł w Gdańsku bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Zarówno pracownicy, jak i petenci składający wnioski byli dobrze przygotowani, a przede wszystkim chętni do współpracy. Niewątpliwie jest to zasługa bardzo dobrej kampanii informacyjnej oraz wykwalifikowanej kadry pracowniczej.


O godzinie 7:00 rano w siedzibie gdańskiego MOPR nastąpiło uruchomienie systemu, a punkt otworzył oficjalnie wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk. Zastępca prezydenta ds. społecznych rozdał kilku osobom numery kolejkowe oraz cukierki.
– Kilkanaście osób czekało na otwarcie systemu. Różne były argumenty głównie takie, że ludzie po drodze do pracy chcieli złożyć wniosek i mieć to z głowy, ale bali się też kolejek i sami byli w szoku jak to szybko i płynnie idzie i że jeszcze jest miła atmosfera – powiedziała Monika Ostrowska, rzeczniczka prasowa gdańskiego MOPR.


altOkoło godziny 11:30 dane na temat ilości wniosków i zainteresowania programem przedstawiały się następująco:
– Wszystko przebiega płynnie. Na ten moment umówionych mieliśmy od 17 marca do wczoraj 113 osób. Z tych umówionych przez telefon dzisiaj do godziny 11:30 mieliśmy 41 przyjętych wniosków umówionych wcześniej telefonicznie. Mamy też infolinię i dzisiaj dzwoniło na nią 80 osób i to jest stan z godziny 11:30. Od chwili uruchomienia infolinii mamy ponad 700 osób, które w ogóle dzwoniły na infolinię z pytaniami. A do tego dziś ponad 20 osób umówiło się na konkretną wizytę. To się zmienia z sekundy na sekundę. Z systemu kolejkowego w punkcie zlokalizowanym przy ul. 3 maja numer pobrało 155 osób i tyle osób złożyło wniosek – powiedziała Monika Ostrowska.


altOstatecznie w Gdańsku pierwszego dnia złożono aż 3429 wniosków.
– W Gdańsku podczas pierwszego dnia programu „Rodzina 500 plus” osobiście wnioski złożyło 1549 osób, drogą elektroniczną 1340, z pomocą asystentów rodzin 440 osób oraz przez opiekunów pieczy zastępczej 100. Największą popularnością cieszył się główny punkt zbierania wniosków przy ulicy 3 Maja 9. Złożono tam aż 305 wniosków z ogólnej liczby 1549 – poinformowała Monika Ostrowska.


altNa wizytę w punktach składania wniosków można umówić się telefonicznie lub po prostu przyjść do któregoś z punktów. W budynku MOPR działa automatyczny system kolejkowy – numerek pobierany jest z automatu. Kolejne numery do obsługi wyświetlane są na monitorach wraz z numerem odpowiedniego stanowiska. Pojawia się również komunikat dźwiękowy.


altZakładano, że obsługa jednego petenta zajmie około 15 minut, ale wszystko przebiegało tak sprawnie, że zwykle, gdy sytuacja była prosta, zajmowało to mniej czasu.
– Wypełnienie wniosku trwa chwilę, on ma tak naprawdę więcej tych informacyjnych punktów. Jeśli jest prosta sytuacja to naprawdę 10 minut i sprawa jest załatwiona. Trwa to dłużej, gdy trzeba zliczyć dokładnie dochody przy pierwszym dziecku – powiedziała Monika Ostrowska.
– Jeżeli jest bardziej skomplikowana sytuacja dochodowa to wiadomo, że to troszeczkę dłużej trwa i wtedy wymaga trochę więcej czasu, żeby pewne rzeczy uściślić, dopytać, ale generalnie ludzie są naprawdę dobrze poinformowani – powiedziała Aleksandra Romanowska z Działu Świadczeń Rodzinnych.


altProces składania wniosków przebiegał bardzo płynnie i nie było kolejek, a w razie gdyby się pojawiły do dyspozycji jest tzw. brygada lotna, czyli kilku wykwalifikowanych pracowników, którzy są w stanie pojawić się w różnych punktach składania wniosków, by rozładować ewentualne zatory.
W gdańskim MOPR bardzo łatwo było trafić do odpowiednich stanowisk, w których można było złożyć wnioski – to zasługa świetnego oznakowania. Pracownicy służyli pomocą, rozdawano cukierki, a na rodziców z dziećmi czekał specjalny pokój z zabawkami i przewijakiem, gdzie również zlokalizowany jest monitor z głośnikiem, który informuje o stanie kolejki.


altInteresanci byli zadowoleni z jakości usług, które zapewnił gdański MOPR.
– Wniosek nie sprawia trudności, ale każdy ma jakieś inne warunki, więc lepiej się zapytać, żeby po prostu nie kreślić tego wniosku. Ogólnie jesteśmy pod wrażeniem, że tak szybko to idzie – powiedziała pani Iza przed złożeniem wniosku.
– Wszystko poszło szybko i sprawnie. Jestem bardzo zadowolona. Akurat ja nie miałam tylko dwóch podpisów, ale uzupełniłam i już – powiedziała pani Iza po złożeniu wniosku.


altBeneficjenci programu sami decydują w jakiej formie otrzymają pieniądze – przelewem na konto lub gotówką, którą można odebrać w placówkach Poczty Polskiej. Sposób płatności zostaje zdefiniowany przez rodzica lub opiekuna w składanym wniosku. Warto zaznaczyć, że jeśli wniosek złożony zostanie do 1 lipca 2016 roku to rodzic lub opiekun otrzyma wyrównanie za 3 poprzednie miesiące.

Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież