Nie jeden wyrok, a więcej. Nadal figuruje jako karana. Siedziała w wię... » Anna Kanigowska, "opiekunka" Jerzego Ż. i informatorka Onet.pl, ma za sobą kilka, a nie jeden wyrok ... LIst Czesława Nowaka ze Stowarzyszenia 'Godność' do Prezydenta Karola ... » PanKarol NawrockiPrezydent Elekt Rzeczypospolitej PolskiejSzanowny Panie Prezydencie,Drogi Karolu!Pi... Gdańsk zagłosował przeciw swojemu synowi. Co się tu z nami porobiło?Gd... » W Gdańsku mamy morowe powietrze. Na ulicach miasta – od Sobieszewa po Osowę – twarze ludzi są poważn... PKW podała oficjalne wyniki II tury. Nawrocki wygrywa! » Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalnie po godz. 8.30 wybór Karola Nawrockiego na Prezydenta ... Likwidator Radia Gdańsk z wierchuszką KO na marszu w Warszawie » Zamiast “czystej wody” jest gęsty szlam w Radiu Gdańsk. W niedzielę, 25 maja, w Warszawie odbyły się... Kim naprawdę jest Karol Nawrocki? Co mówią o nim ludzie z Gdańska, byl... » „To jest po prostu człowiek, który swoją pracowitością wspiął się na poszczególne stanowiska, ale za... Apel do rodaków przed drugą turą wyborów prezydenckich » My, uczestnicy Konferencji Formacji Niepodległościowej, 24. organizacji działaczy opozycji antykomun... Janusz Szewczak: Nawrocki szansą Konfederacji - albo szparagi u kancle... » Karol Nawrocki ma własny obraz i wizje rozwoju Polski, Polski, która ma ambicje, aspirację, która in... Odezwa Obywatelskiego Komitetu Poparcia dr. Karola Nawrockiego w wybor... » Odezwa Obywatelskiego Komitetu Poparcia dr. Karola Nawrockiego w wyborach prezydenckich – przed II t... Prof. Piotr Czauderna: Dlaczego Karol Nawrocki? » Za niecały tydzień będziemy głosować w wyborach nowego prezydenta Polski, być może w najważniejszych...
Reklama
PKW podała oficjalne wyniki II tury. Nawrocki wygrywa!
poniedziałek, 02 czerwca 2025 07:49
PKW podała oficjalne wyniki II tury. Nawrocki wygrywa!
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalnie po godz. 8.30
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
poniedziałek, 05 maja 2025 17:36
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
Co prawda po 5 biegach Wybrzeże przegrywało z Kolejarzem w Opolu
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Magdalena Heyda-Usarewicz
niedziela, 13 kwietnia 2025 18:00
Magdalena Heyda-Usarewicz
Kiedy pod koniec lat 50. XX w. Magdalena Heyda-Usarewicz, młoda

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dodospace 01 w Zatoce Sztki

altW najbliższy piątek, 15 lipa 2011 o godzinie 21.00 w Zatoce Sztuki uruchomiony zostanie nowy artystyczny projekt "Dodospace 01". Projekt realizowany jest przez Zatokę Sztuki we współpracy ze studiem projektowym z Poznania - Dodoplan.



Dodospace 01
piątek, 15.07.2011, godz. 21.00

Zatoka Sztuki
Al. F. Mamuszki 14
Sopot, Łazienki Północne

Studio ma na swoim koncie między innymi projekt dekoracji świątecznej z ideą dla Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu, za który zostało uhonorowane nagrodą Polskich Twórców Reklamy KTR 2011. Współpracują z przemysłem, instytucjami i klientem indywidualnym. W pracy najbardziej interesuje je łączenie współczesnego designu, autorskich technologii i rodzimych tradycji, co stanowi wyróżnik kreacji studia Dodoplan.

Dodospace 01 jest częścią konceptu „dodospace”, zakładającego kreowanie subiektywnych przestrzeni inspirowanych doświadczeniami i emocjami projektantów. Dodoplan pokazuje, że nie boi się odważnych realizacji, wykraczających poza standardowe postrzeganie designu. Tym razem impulsem stał się materiał, który w naturalny sposób określił formę. Dążąc do odrealnienia rzeczywistości panie ze studia Dodoplan stworzyły obiekty adaptujące się do dnia i nocy. Ich funkcja nasuwa się w instynktowny sposób. Stopione z pejzażem nie narzucają się swoją obecnością, stając się jego integralną częścią. Z nadejściem zmierzchu zaskakują odbiorcę.


Co to takiego? Piasek, światło..... Przekonajcie się sami - zapraszamy do Zatoki Sztuki w piątkowy wieczór :)

DODOPLAN to kreatywne trio projektowe z Poznania, tworzą Dorota Januszek, Iza Brola i Honorata Poznańska. Początki tej grupy to rok 2004 kiedy po raz pierwszy w tym składzie przystąpiły do konkursu dla firmy Paged Meble. Na swoim koncie mają między innymi wdrożenia zestawów mebli dla marki Intermeble czy projekt wyposażenia wnętrz dla nowo otwartego Stadionu Miejskiego w Poznaniu.
Pracują w zespole ponieważ zapewnia im to większą kreatywność, lepszą weryfikacje pomysłów a przez to szybciej dochodzą do celu. Każda z nich jest inna, mają różne doświadczenie zawodowe, a umiejętne łączenie tych elementów pozwala im na wieloaspektowe spojrzenie na każdy projekt.
Dziękujemy Igorowi Drozdowskiemu za zdjęcia użyte na stronie.

DOROTA JANUSZEK (ur.1982) w 2006 roku ukończyła Wzornictwo Przemysłowe na poznańskiej ASP. Podróżniczka i obserwatorka świata, ludzi i kultur. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała w dziale budownictwa socjalnego w Stuttgarcie i na stypendium Perkitnego w Cleveland. W 2010 roku ukończyła studia podyplomowe z zarządzania wzornictwem na SGH i IWP w Warszawie. Obecnie asystent w Pracowni Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem na UAP. Na swoim koncie ma m.in. wdrożenia projektów sypialni i systemów dziecięcych dla firmy Intermeble, jak również projekt mebli dla Stadionu Miejskiego w Poznaniu.

IZA BROLA (ur.1981) w 2006 roku ukończyła Wzornictwo Przemysłowe na poznańskiej ASP. Jeszcze na studiach rozpoczęła praktyki w Arne Design,gdzie poznała struktury kreowania wizerunku marki. Każda kolejna praca (Diagram, Prestige) wzbogacała jej umiejętności. Poznawała swój zawód wśród zdolnych i doświadczonych projektantów. Różnorodne skale prac, od pojedynczych mebli do przestrzeni centr handlowych, w których brała udział pozwalają jej na swobodne poruszanie się w realiach każdego zagadnienia związanego z designem.
Od momentu decyzji o kierunku swojego rozwoju zawodowego konsekwentnie przechodzi wszystkie etapy. Celem jest projektowanie niekomercyjnych przestrzeni publicznych.

HONORATA POZNAŃSKA (ur.1982)w 2006 roku ukończyła Architekturę Wnętrz, specjalizacja Mebel, ASP Poznań. Stypendystka DAAD, Alfred Toepfer Stiftung i Rotary International. Aktualnie w trakcie drugiego dyplomu na kierunku Produkt Design w Kunsthochschule Berlin Weißensee w Niemczech. Projekt "Ekologiczna kabina pasażerska 2030+" realizowany jest w koncernie "Airbus" w Hamburgu.
Na swoim koncie ma m.in. wdrożenia projektów sypialni i systemów dziecięcych dla firmy Intermeble i współpracę z biurem projektowym Hadi Teherani w Hamburgu.




Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież