Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli... Spotkanie z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe, Ujeściska - ... » W Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie władz... Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
wtorek, 21 marca 2023 14:54
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
Z dniem 21 marca 2023 Lechia podjęła decyzję o zakończeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Minister Hall na Ołowiance

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 stycznia 2010 21:25

Konferencja na Ołowiance, to inauguracja cyklu szesnastu spotkań wojewódzkich, na których prezentowane są przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) założenia zmian w kształceniu uczniów ze specjalnymi  potrzebami edukacyjnymi.


Podczas konferencji zbierano opinie zainteresowanych środowisk nauczycielskich odnośnie proponowanych rozwiązań. Sama dyskusja, była podzielona na cztery panele tematyczne obejmujące zmiany w kształceniu praktycznym w szkolnictwem zawodowym, w kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, organizacji kształcenia zawodowego i ustawicznego oraz organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
- Te sektory oświaty były przez wiele lat niedoceniane przez kolejne reformy. Dziękuje więc tym wszystkim, którzy pomogli przygotować proponowane propozycje zmian – powiedziała minister Katarzyna Hall.


Minister edukacji zwróciła uwagę na fakt, że specjalne potrzeby edukacyjne mają nie tylko uczniowie z problemami w nauce, ale również wybitnie zdolni. - Zmiany, które proponujemy, mają zapewniać uczniom indywidualne wsparcie ze strony systemu oświaty, bezpośrednio w szkole - podkreśliła minister Katarzyna Hall


- Część programu edukacyjnego zaprezentowana przez panią minister, jak indywidualizacja procesów kształcenia, to nic nowego. O tej kwestii mówiło się w edukacji od wielu lat. Inne tematy poruszane na konferencji na pewno wymagają bliższej analizy. Taką sprawą jest zmiana w kształceniu zawodowym. Zapóźnienia w edukacji zawodowej są w Polsce poważnym problemem. Tutaj, używając terminologii medycznej, zatrzymaliśmy się na etapie rentgena. Są również dobre pomysły, takie jak np. utworzenie studium pedagogicznego na wyższych studiach inżynierskich, wprowadzeniu kursów odnawiających wiedzę dla dawnych absolwentów (dzięki temu technik łączności będzie mógł w swojej starej szkole odświeżyć własną wiedzę), czy przebadanie każdego pięcioletniego dziecka przez poradnie pedagogiczno-psychologiczne. Uważam, że mimo kilku niedociągnięć, plan zmian edukacji to krok w dobrym kierunku – komentuje konferencję Franciszek Potulski, były wiceminister edukacji.


Uczestnikami części ogólnej oraz tematycznych dyskusji panelowych byli dyrektorzy poradni psychologiczno-pedagogicznych, szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia praktycznego, ustawicznego, ośrodków doskonalenia zawodowego oraz wiodący pracodawcy i przedstawiciele samorządów powiatowych z objętego konferencją terenu; przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń pracodawców i urzędów pracy oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, dyrektorzy szkół specjalnych, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Ośrodków Rewalidacyjno-Wychowawczych, Specjalnych Ośrodków Wychowawczych, Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii; przedstawiciele Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, szkół wyższych i ośrodków naukowych oraz wojewódzkich struktur związków zawodowych, a także parlamentarzyści i przedstawiciele władz lokalnych.
Tomasz Wrzask

 

 

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież