"W imieniu sopocian" do premiera: odwołać wiceministra Karnowskiego » Sopockie ugrupowanie obywatelskie, "W imieniu sopocian", które brało udział w ostatnich wyborach sam... "Godność" o weryfikacji sędziów! » Oświadczenie Stowarzyszenia "Godność" w sprawie sędziów po spotkaniu Tuska i Bodnara.OświadczenieW d... Homilia bp. W. Szlachetki: słowa, które paść powinny... » Homilia bp. Wiesława Szlachetki wygłoszona 1 września 2024 r. przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej ... SDP wybrało J. Wikowskiego - weryfikacje dziennikarzy jak w 1982? » - Takie rzeczy jakie dzieją się w Polsce z demokracją, szykanowanie dziennikarzy o poglądach konserw... Cz. Nowak pyta władze Gdańska: "Potańcówka" w miejscu zbrodni grudniow... » Pani Aleksandra Dulkiewicz, prezydent GdańskaPan Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solida... Stowarzyszenie Godność pisze do Prezydenta Dudy » Stowarzyszenie Godność wystosowało list do Prezydenta Andrzej Dudy, w którym protestuje wobec działa... Trupy w sopockiej szafie - zmierzch Karnowskiego? » To może być niepogodna jesień dla Jacka Karnowskiego, b. prezydenta Sopotu, dziś sejmowego prokurato... Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ...
Trupy w sopockiej szafie - zmierzch Karnowskiego?
czwartek, 01 sierpnia 2024 20:03
Trupy w sopockiej szafie - zmierzch Karnowskiego?
To może być niepogodna jesień dla Jacka Karnowskiego, b.
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

5. Festiwal literatury dla dzieci

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 29 maja 2019 19:24

altOd wtorku do soboty w Gdańsku odbywają się wydarzenia w ramach Festiwalu literatury dla dzieci.


- Festiwal literatury dla dzieci w tym roku odbywa się w Gdańsku i Krakowie - powiedział Łukasz Dębski, prezes Fundacji Burza Mózgów, dyrektor Festiwalu literatury dla dzieci. - Rozpoczęliśmy we wtorek w Krakowie. Tegoroczny Festiwal literatury dla dzieci to całe spektrum rozmaitych, ciekawych wydarzeń związanych stricte z literaturą i dookoła literatury. Są spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, koncerty i spektakle. Będzie gra miejska na którą serdecznie zapraszam. Realizujemy czytanki przed zachodem słońca, codziennie o dziewiętnastej.

alt


Czwartek – 30 maja 2019

10.00-11.00 – Którędy do Państwa Środka? – spotkanie z Izą Kalutą wokół książki Man Zou. Chiny dla dociekliwych. Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40. (8+)
Na wyprawę do Chin, których nie znacie, zabierze Was Iza Kaluta, autorka książki Mangh Zou. Chiny dla dociekliwych.

13.00-14.00 – O-ha, Babcocha! – spotkanie z Justyną Bednarek. Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40. (6+)
Justyna Bednarek porozmawia z nami o tym, co magiczne, i o tym, co zupełnie zwykłe; co realne i całkiem nierzeczywiste – chyba, że to wszystko jedno i to samo?

12.00-13.00 – Jak stryjenka Milenka strachy na lachy opanowała – warsztaty z Anną Kaszubą-Dębską. Patio Akademii Sztuk Pięknych, ul. Targ Węglowy 6. (4+)
Podczas warsztatów twórczo zastanowimy się nad tym, czego się boją mali, a czego duzi ludzie, czy ze strachu jest jakikolwiek pożytek i przede wszystkim jak się tego strachu… nie bać.

16.00-17.00 – Bajka na końcu świata – postapokaliptyczne warsztaty komiksowe z Marcinem Podolcem. Patio Akademii Sztuk Pięknych, ul. Targ Węglowy 6. (6+)
Postapokaliptyczna powieść drogi z dzieckiem w sytuacji granicznej w roli głównej? Bajka na końcu świata to łączący wszystkie te elementy… komiks dla najmłodszych. Zapraszamy na warsztaty z autorem, Marcinem Podolcem, jednym z najzdolniejszych polskich grafików młodego pokolenia.

19.00-20.00 – Czytanki przed zachodem słońca. Te wiersze tak dobrze brzmią! – antologia tekstów niepozbawionych dźwięku. Czytają artyści Opery Bałtyckiej. Opera Bałtycka, al. Zwycięstwa 15. (4+)
Po czytance w wykonaniu solistów Opery Bałtyckiej będziecie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić ten niesamowity budynek, dowiedzieć się co nieco o jego burzliwej historii i zajrzeć tam, gdzie na co dzień widzowie nie mają wstępu. Kto wie, może na spotkanie wpadnie też pewien upiór…

Piątek – 31 maja 2019

10.00-11.30 – Praktyczny pan w praktyce – spotkanie z Roksaną Jędrzejewską. Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40. (6+)
Jak rozsądnie zarządzać czasem wolnym? – gwarantujemy, że na te ani podobne pytania NIE otrzymacie odpowiedzi podczas spotkania z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką między innymi Gęboluda, Florki czy Kamienicy. Zamiast tego dowiecie się o korzyściach posiadania kota. W praktyce.

12.00-13.00 – Mickiewicz, ty urwisie! – spotkanie z Jakubem Skworzem wokół książki Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz. Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40. (10+)
Wszyscy wiemy, że niektóre książki są wciągające. Ale – uwaga, to może być dla Was wstrząsająca wiadomość – jeszcze inne wciągają… dosłownie. To właśnie przytrafiło się Oli i Erykowi, którzy chcąc jedynie przyjrzeć się bibliotece swoich dziadków, przez przypadek zostają wchłonięci przez książkę i przenoszą się w czasie do epoki Adama Mickiewicza. Okazuje się, że choć wieszcz urodził się ponad 220 lat temu, jego historia jest wciąż inspirująca dla dzisiejszej młodzieży, która – to zapewne nie zmieni się nigdy! – tęskni do podróży i poszukuje pasji.

12.00-13.30 – Jak nam się uda, zrobimy Gęboluda! – warsztaty z Agnieszką Żelewską. Patio Akademii Sztuk Pięknych, ul. Targ Węglowy 6. (6+)
A uda się na pewno – co więcej, warsztaty zostaną zwieńczone stworzeniem wielkiej pracy zbiorczej: ogrodu Gęboluda! Wcześniej zaś prześledzimy drogę powstawania książki od pomysłu, poprzez pracę pisarza, redaktora, wydawcy, księgarza i bibliotekarza, a o zawodzie ilustratora od podszewki opowie Agnieszka Żelewska.

16.00-17.00 – Obrazki z dymkami – warsztaty komiksowe z arcymistrzem gatunku – Krzysztofem Gawronkiewiczem. Patio Akademii Sztuk Pięknych, ul. Targ Węglowy 6. (8+)
Festiwalowe spotkania z komiksem w Gdańsku zakończy gość specjalny – Krzysztof Gawronkiewicz, mistrz gatunku, laureat wielu, także międzynarodowych nagród i wyróżnień. Ten warsztat to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich miłośników obrazków z dymkami, zwłaszcza tych, którzy sami chcą podjąć pierwsze komiksowe próby. O kulisach warsztatu, pierwszych paskach, storyboardach, przyjemnościach i trudach tworzenia będziecie mogli porozmawiać z autorem, który pierwsze komiksy tworzył już w podstawówce.

19.00-20.00 – Czytanki przed zachodem słońca. Z drugiej strony – 10 wierszy o podróżach czyta Olo Walicki, Sztuka Wyboru, ul. Słowackiego 19. (4+)
Zapraszamy na wieczór z poezją o podróżach. Specjalne, niepowtarzalne i pełne przygód wiersze wygra na kontranasie Olo Walicki!


Sobota – 1 czerwca 2019
Piknik literacki, pl. Kobzdeja


10.30-11.00 – Przygoda między wierszami – literacka, rodzinna gra miejska z okazji 125. rocznicy urodzin Juliana Tuwima. Plac Kobzdeja. (6+)
Na wyprawę zapraszamy 3-4-osobowe drużyny nieustraszonych Literatów – łowców przygód, strażników liter Abecadła, które z pieca spadło, rozsypało się po kątach i jest niekompletne. Każde zadanie wymaga poczucia humoru i twórczego umysłu, każda porażka oznacza utratę części liter waszego Abecadła. W każdym miejscu znajdziecie trzy słowa, ale możecie zabrać tylko jedno! Ze słów będziecie na bieżąco budować niesamowitą historię, zamkniętą w jednym, długim zdaniu. Cel poszukiwań to zdobycie kompletu słów, ułożenie z nich zdania oraz zachowanie Abecadła w jak najlepszej kondycji.
Zabawę w Gdańsku zacznie się o godz. 10.30 gdzieś na terenie Głównego Miasta i zakończymy wielkim finałem o godz. 14.15. W uwalnianiu słów mogą wezmą udział 3-4-osobowe drużyny z co najmniej jednym uczestnikiem w wieku 6-12 lat. Drużynie musi przewodzić Bajarz w wieku 6-12 lat, wspierany przez Poetę.

12.00-13.00 – Uwolnij się! –  warsztaty projektowania plakatu z Katarzyną Bogucką, Plac Kobzdeja. (4+)
Katarzyna Bogucka, polska ilustratorka, plakacistka, mistrzyni formy i koloru, poprowadzi warsztaty projektowania plakatów o wolności – wspólnie wymyślimy hasła i dobierzemy sugestywne środki wyrazu  tak, żeby nikt nie przeszedł obok nich obojętnie!

14.00-14.45 – Przygoda między wierszami – finał gry miejskiej i rozdanie nagród. Plac Kobzdeja.

15.00-16.30 – Jaki znak Twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości – spotkanie z Michałem Rusinkiem, Plac Kobzdeja. (6+)
Michał Rusinek w książce "Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości" odpowiada na nie własnymi słowami, wyjaśniając pojęcia takie jak patriotyzm czy obywatel tak, że i sześciolatek z powodzeniem zacznie się nimi posługiwać.

16.30-17.00 – Wolno sobie! – spektakl grupy Improbaja. Zakończenie gdańskiej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, Plac Kobzdeja. (4+)
Ta historia wydarzy się tylko jeden, jedyny raz, i już się więcej nie powtórzy! A o wypadkach na scenie zadecyduje nikt inny, tylko młodzi widzowie. Wyobraźmy sobie film bez scenariusza – brzmi intrygująco? A spektakl teatralny bez napisanej uprzednio sztuki? ImproBajka to bajka, której jeszcze nie ma. To widzowie wspólnie z aktorami kreują bohaterów i ich światy, dzięki czemu każda opowieść jest inna.  Będzie twórczo, będzie eksperymentalnie i przede wszystkim – będzie ubaw!

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież