Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Derby inne niż wszystkie
sobota, 30 maja 2020 14:32
Derby inne niż wszystkie
W niedzielę 31. maja o godzinie 17.30 po niespełna trzech miesiącac ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Spółdzielcy grożą zaskarżeniem uchwały Rady Miasta do wojewody

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 lutego 2013 15:15

Za wywóz i utylizację odpadów komunalnych mieszkańcy gdańskich osiedli mieszkaniowych chcą płacić tak jak dotychczas czyli od ilości zamieszkałych osób. Takie stanowisko przedkłada Pomorskie Stowarzyszenie Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych, po naradzie prezesów gdańskich spółdzielni mieszkaniowych, która odbyła się 19 stycznia.


Pomorskie Stowarzyszenie Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych domaga się aby opłaty te były naliczane w zależności od ilości zamieszkujących wspólnie osób, a nie metrażowo, tak jak proponują gdańscy radni z klubu PO. Prezes Stowarzyszenia Marian Banacki zapowiada protesty jeśli zostaną wprowadzone niekorzystne rozwiązania.


Jego zdaniem wśród mieszkańców dużych osiedli rodzi się niepokój i niezadowolenie. Ludzie zapowiadają protesty wokół tych propozycji, które były dotychczas prezentowane i są teraz preferowane. Na początku wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki forsował średni współczynnik tj. ryczałt, a niedawno gdańscy radni PO na wewnętrznym spotkaniu głosami 15:11 przegłosowali współczynnik powierzchniowy. Opłata od każdego metra kwadratowego miałaby wynosić 66 groszy za śmieci posortowane i 88 groszy za nieposortowane. Przy lokalach powyżej 110 m kwadratowych, za każdy następny metr opłata ma wynosić jedynie jeden grosz. Można zatem sądzić, że metraż mieszkań do 110 metrów brudzi, a powyżej już tylko bardzo minimalnie, wręcz symbolicznie. Zdaniem prezesów spółdzielni mieszkaniowych propozycje ze strony Miasta głęboko sięgają do kieszeni mieszkańców. W każdym proponowanym przypadku jest znacznie drożej.
- Owszem, jeśli już musi, to niech będzie drożej do 20, maksimum do 30 procent, ale nie kilkakrotnie więcej - twierdzi Marian Banacki. - My będziemy protestować poprzez zaskarżenia podjętych przez gdańskich radnych uchwał. Będziemy się domagać rzetelnych konsultacji. Jeśli nie będzie po naszej myśli, to zaskarżymy do wojewody pomorskiego uchwałę Rady Miasta Gdańska.


Przypomnijmy, że ostateczną decyzję w sprawie opłat za wywóz odpadów komunalnych gdańscy radni mają podjąć na najbliższej sesji 28 lutego 2013 roku (czwartek). Rekomendowana ma być przez radnych Platformy Obywatelskiej stawka powierzchniowa, zależna od wielkości zajmowanego mieszkania. Rozważany jest też ryczałt od gospodarstwa domowego. Oba warianty podrażają dotychczasowe opłaty o co najmniej sto procent.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież