Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Spółdzielcy grożą zaskarżeniem uchwały Rady Miasta do wojewody

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 lutego 2013 15:15

Za wywóz i utylizację odpadów komunalnych mieszkańcy gdańskich osiedli mieszkaniowych chcą płacić tak jak dotychczas czyli od ilości zamieszkałych osób. Takie stanowisko przedkłada Pomorskie Stowarzyszenie Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych, po naradzie prezesów gdańskich spółdzielni mieszkaniowych, która odbyła się 19 stycznia.


Pomorskie Stowarzyszenie Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych domaga się aby opłaty te były naliczane w zależności od ilości zamieszkujących wspólnie osób, a nie metrażowo, tak jak proponują gdańscy radni z klubu PO. Prezes Stowarzyszenia Marian Banacki zapowiada protesty jeśli zostaną wprowadzone niekorzystne rozwiązania.


Jego zdaniem wśród mieszkańców dużych osiedli rodzi się niepokój i niezadowolenie. Ludzie zapowiadają protesty wokół tych propozycji, które były dotychczas prezentowane i są teraz preferowane. Na początku wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki forsował średni współczynnik tj. ryczałt, a niedawno gdańscy radni PO na wewnętrznym spotkaniu głosami 15:11 przegłosowali współczynnik powierzchniowy. Opłata od każdego metra kwadratowego miałaby wynosić 66 groszy za śmieci posortowane i 88 groszy za nieposortowane. Przy lokalach powyżej 110 m kwadratowych, za każdy następny metr opłata ma wynosić jedynie jeden grosz. Można zatem sądzić, że metraż mieszkań do 110 metrów brudzi, a powyżej już tylko bardzo minimalnie, wręcz symbolicznie. Zdaniem prezesów spółdzielni mieszkaniowych propozycje ze strony Miasta głęboko sięgają do kieszeni mieszkańców. W każdym proponowanym przypadku jest znacznie drożej.
- Owszem, jeśli już musi, to niech będzie drożej do 20, maksimum do 30 procent, ale nie kilkakrotnie więcej - twierdzi Marian Banacki. - My będziemy protestować poprzez zaskarżenia podjętych przez gdańskich radnych uchwał. Będziemy się domagać rzetelnych konsultacji. Jeśli nie będzie po naszej myśli, to zaskarżymy do wojewody pomorskiego uchwałę Rady Miasta Gdańska.


Przypomnijmy, że ostateczną decyzję w sprawie opłat za wywóz odpadów komunalnych gdańscy radni mają podjąć na najbliższej sesji 28 lutego 2013 roku (czwartek). Rekomendowana ma być przez radnych Platformy Obywatelskiej stawka powierzchniowa, zależna od wielkości zajmowanego mieszkania. Rozważany jest też ryczałt od gospodarstwa domowego. Oba warianty podrażają dotychczasowe opłaty o co najmniej sto procent.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #4 biedak 2013-02-21 13:47
granda bogacza admowicza dosc tego goscia w miescie
Cytować
 
 
+1 #3 lokatorka 2013-02-21 05:43
Nareszcie!Glos rozsądku wobec arogancji władz Gdanska,niby to demokraci a traktują nas jak owce do strzyżenia, na smieciach się wreszcie poslizgna
Cytować
 
 
0 #2 Andrzej 2013-02-19 21:34
Popieram stanowisko Prezesów Spódzielni, PO w gdańsku sięga do kieszeni ludzi. Dzisiaj placę w Spódzielni 8 z za osobę za śmieci niesortowane i nie ma innych opat mieszkamy z rodziną 3 osobową, czyli pacę 24 z. Jak Adamowicz ustali cenę 0,88 zl za metr mieszkania to zaplacę za śmieci niesortowane 52,80 zl. To jest rozbój. Skąd takie ceny. Podwyżka o 100%!!!! Precz z takim Prezydentem, pewnie znowy naszym kosztem będzie "żywil" zagraniczną firmę która będzie nam smiecie wywozić. Skandal :-x
Cytować
 
 
-1 #1 jude 2013-02-19 16:59
banda pieniaczy, na złość mamie odmrożą sobie uszy. Niech poczytają ustawę, a później machają grabkami przed nosem....
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież