Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spółdzielcy grożą zaskarżeniem uchwały Rady Miasta do wojewody

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 lutego 2013 15:15

Za wywóz i utylizację odpadów komunalnych mieszkańcy gdańskich osiedli mieszkaniowych chcą płacić tak jak dotychczas czyli od ilości zamieszkałych osób. Takie stanowisko przedkłada Pomorskie Stowarzyszenie Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych, po naradzie prezesów gdańskich spółdzielni mieszkaniowych, która odbyła się 19 stycznia.


Pomorskie Stowarzyszenie Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych domaga się aby opłaty te były naliczane w zależności od ilości zamieszkujących wspólnie osób, a nie metrażowo, tak jak proponują gdańscy radni z klubu PO. Prezes Stowarzyszenia Marian Banacki zapowiada protesty jeśli zostaną wprowadzone niekorzystne rozwiązania.


Jego zdaniem wśród mieszkańców dużych osiedli rodzi się niepokój i niezadowolenie. Ludzie zapowiadają protesty wokół tych propozycji, które były dotychczas prezentowane i są teraz preferowane. Na początku wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki forsował średni współczynnik tj. ryczałt, a niedawno gdańscy radni PO na wewnętrznym spotkaniu głosami 15:11 przegłosowali współczynnik powierzchniowy. Opłata od każdego metra kwadratowego miałaby wynosić 66 groszy za śmieci posortowane i 88 groszy za nieposortowane. Przy lokalach powyżej 110 m kwadratowych, za każdy następny metr opłata ma wynosić jedynie jeden grosz. Można zatem sądzić, że metraż mieszkań do 110 metrów brudzi, a powyżej już tylko bardzo minimalnie, wręcz symbolicznie. Zdaniem prezesów spółdzielni mieszkaniowych propozycje ze strony Miasta głęboko sięgają do kieszeni mieszkańców. W każdym proponowanym przypadku jest znacznie drożej.
- Owszem, jeśli już musi, to niech będzie drożej do 20, maksimum do 30 procent, ale nie kilkakrotnie więcej - twierdzi Marian Banacki. - My będziemy protestować poprzez zaskarżenia podjętych przez gdańskich radnych uchwał. Będziemy się domagać rzetelnych konsultacji. Jeśli nie będzie po naszej myśli, to zaskarżymy do wojewody pomorskiego uchwałę Rady Miasta Gdańska.


Przypomnijmy, że ostateczną decyzję w sprawie opłat za wywóz odpadów komunalnych gdańscy radni mają podjąć na najbliższej sesji 28 lutego 2013 roku (czwartek). Rekomendowana ma być przez radnych Platformy Obywatelskiej stawka powierzchniowa, zależna od wielkości zajmowanego mieszkania. Rozważany jest też ryczałt od gospodarstwa domowego. Oba warianty podrażają dotychczasowe opłaty o co najmniej sto procent.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #4 biedak 2013-02-21 13:47
granda bogacza admowicza dosc tego goscia w miescie
Cytować
 
 
+1 #3 lokatorka 2013-02-21 05:43
Nareszcie!Glos rozsądku wobec arogancji władz Gdanska,niby to demokraci a traktują nas jak owce do strzyżenia, na smieciach się wreszcie poslizgna
Cytować
 
 
0 #2 Andrzej 2013-02-19 21:34
Popieram stanowisko Prezesów Spódzielni, PO w gdańsku sięga do kieszeni ludzi. Dzisiaj placę w Spódzielni 8 z za osobę za śmieci niesortowane i nie ma innych opat mieszkamy z rodziną 3 osobową, czyli pacę 24 z. Jak Adamowicz ustali cenę 0,88 zl za metr mieszkania to zaplacę za śmieci niesortowane 52,80 zl. To jest rozbój. Skąd takie ceny. Podwyżka o 100%!!!! Precz z takim Prezydentem, pewnie znowy naszym kosztem będzie "żywil" zagraniczną firmę która będzie nam smiecie wywozić. Skandal :-x
Cytować
 
 
-1 #1 jude 2013-02-19 16:59
banda pieniaczy, na złość mamie odmrożą sobie uszy. Niech poczytają ustawę, a później machają grabkami przed nosem....
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież