Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spółdzielcy grożą zaskarżeniem uchwały Rady Miasta do wojewody

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 lutego 2013 15:15

Za wywóz i utylizację odpadów komunalnych mieszkańcy gdańskich osiedli mieszkaniowych chcą płacić tak jak dotychczas czyli od ilości zamieszkałych osób. Takie stanowisko przedkłada Pomorskie Stowarzyszenie Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych, po naradzie prezesów gdańskich spółdzielni mieszkaniowych, która odbyła się 19 stycznia.


Pomorskie Stowarzyszenie Nieruchomości Spółdzielni Mieszkaniowych domaga się aby opłaty te były naliczane w zależności od ilości zamieszkujących wspólnie osób, a nie metrażowo, tak jak proponują gdańscy radni z klubu PO. Prezes Stowarzyszenia Marian Banacki zapowiada protesty jeśli zostaną wprowadzone niekorzystne rozwiązania.


Jego zdaniem wśród mieszkańców dużych osiedli rodzi się niepokój i niezadowolenie. Ludzie zapowiadają protesty wokół tych propozycji, które były dotychczas prezentowane i są teraz preferowane. Na początku wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki forsował średni współczynnik tj. ryczałt, a niedawno gdańscy radni PO na wewnętrznym spotkaniu głosami 15:11 przegłosowali współczynnik powierzchniowy. Opłata od każdego metra kwadratowego miałaby wynosić 66 groszy za śmieci posortowane i 88 groszy za nieposortowane. Przy lokalach powyżej 110 m kwadratowych, za każdy następny metr opłata ma wynosić jedynie jeden grosz. Można zatem sądzić, że metraż mieszkań do 110 metrów brudzi, a powyżej już tylko bardzo minimalnie, wręcz symbolicznie. Zdaniem prezesów spółdzielni mieszkaniowych propozycje ze strony Miasta głęboko sięgają do kieszeni mieszkańców. W każdym proponowanym przypadku jest znacznie drożej.
- Owszem, jeśli już musi, to niech będzie drożej do 20, maksimum do 30 procent, ale nie kilkakrotnie więcej - twierdzi Marian Banacki. - My będziemy protestować poprzez zaskarżenia podjętych przez gdańskich radnych uchwał. Będziemy się domagać rzetelnych konsultacji. Jeśli nie będzie po naszej myśli, to zaskarżymy do wojewody pomorskiego uchwałę Rady Miasta Gdańska.


Przypomnijmy, że ostateczną decyzję w sprawie opłat za wywóz odpadów komunalnych gdańscy radni mają podjąć na najbliższej sesji 28 lutego 2013 roku (czwartek). Rekomendowana ma być przez radnych Platformy Obywatelskiej stawka powierzchniowa, zależna od wielkości zajmowanego mieszkania. Rozważany jest też ryczałt od gospodarstwa domowego. Oba warianty podrażają dotychczasowe opłaty o co najmniej sto procent.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #4 biedak 2013-02-21 13:47
granda bogacza admowicza dosc tego goscia w miescie
Cytować
 
 
+1 #3 lokatorka 2013-02-21 05:43
Nareszcie!Glos rozsądku wobec arogancji władz Gdanska,niby to demokraci a traktują nas jak owce do strzyżenia, na smieciach się wreszcie poslizgna
Cytować
 
 
0 #2 Andrzej 2013-02-19 21:34
Popieram stanowisko Prezesów Spódzielni, PO w gdańsku sięga do kieszeni ludzi. Dzisiaj placę w Spódzielni 8 z za osobę za śmieci niesortowane i nie ma innych opat mieszkamy z rodziną 3 osobową, czyli pacę 24 z. Jak Adamowicz ustali cenę 0,88 zl za metr mieszkania to zaplacę za śmieci niesortowane 52,80 zl. To jest rozbój. Skąd takie ceny. Podwyżka o 100%!!!! Precz z takim Prezydentem, pewnie znowy naszym kosztem będzie "żywil" zagraniczną firmę która będzie nam smiecie wywozić. Skandal :-x
Cytować
 
 
-1 #1 jude 2013-02-19 16:59
banda pieniaczy, na złość mamie odmrożą sobie uszy. Niech poczytają ustawę, a później machają grabkami przed nosem....
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież