Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
czwartek, 28 maja 2020 19:38
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
W półfinale Totolotek Pucharu Polski Lechia zagra na wyjeździe z Le ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Rekrutacja do innowacyjnego projektu Pomorska Fabryka Designu

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 15:23

Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku oraz Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczynają nabór uczestników do swojego najnowszego projektu - Pomorska Fabryka Designu. Udział w programie mogą wziąć osoby powyżej 50. roku życia, które nie pracują, są uzdolnione manualnie lub hobbystycznie zajmują się rękodziełem. Rekrutacja rusza od poniedziałku 18 lutego.


- Innowacyjny pomysł na aktywizację zawodową osób powyżej 50. roku życia zrodził się z obserwacji rozwiązań, jakie w ramach projektu Senior Design Factory wypracowano w Szwajcarii. To właśnie tam udało się skutecznie wydobyć i pozytywnie wykorzystać twórczy potencjał osób dojrzałych – tłumaczy Łukasz Iwaszkiewicz z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Teraz sprawdzoną metodę, w nieco zmodyfikowanej formule, przenosimy na grunt Polski – dodaje.

Na czym będzie to polegać? Przede wszystkim na zachęceniu osób dojrzałych do wykorzystania swoich zdolności manualnych w biznesie i udzieleniu im profesjonalnego wsparcia w budowaniu własnej firmy.
- Obecnie wielu pięćdziesięciolatków na własne potrzeby wykonuje różnego rodzaju fantastyczne przedmioty codziennego użytku ze szkła, drewna czy ceramiki. Nie każdy jednak wie, że dziś rękodzieło jest niezwykle cenne. Można na tym naprawdę dobrze zarobić, trzeba tylko wiedzieć jak przekuć własne pasje na dochodowy biznes i właśnie taką wiedzę ma dostarczyć Pomorska Fabryka Designu – wyjaśnia Iwaszkiewicz.


alt


W ramach projektu jego uczestnikom zaoferowane zostanie w pełni profesjonalne wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie uruchomienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Przewidziany jest ponad 200 godzinny blok szkoleń i warsztatów. Zajęcia poprowadzą m.in. zawodowi designerzy. Przekażą oni niezbędną i praktyczną wiedzę z zakresu projektowania oraz udzielą uczestnikom projektu wsparcia w tworzeniu linii produktów. Druga część zajęć to spotkania ze specjalistą ds. marketingu oraz doradcą biznesowym. Ich zadaniem będzie przygotowanie beneficjentów programu do skutecznego funkcjonowanie w świecie biznesu. Ważną częścią projektu będzie także wsparcie pomostowe oraz specjalna dotacja inwestycyjna. Kolejny plus to zwrot kosztów dojazdu na szkolenia oraz spotkania z doradcami.


altPo ukończeniu części teoretycznej przyjdzie czas na założenie działalność gospodarczej, w ramach której wytwarzane będą designerskie i unikatowe
przedmioty codziennego użytku. Będą one następnie oferowane potencjalnym nabywcom za pośrednictwem dwujęzycznego sklepu internetowego. Jego założeniem oraz prowadzeniem zajmą się organizatorzy – Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku oraz Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości.

- Nasze plany są bardzo ambitne. Wytworzone przez uczestników projektu przedmioty oferować będziemy nie tylko nabywcom w Polsce. Z naszą ofertą chcemy wejść na rynek europejski, a także amerykański - twierdzi Iwaszkiewicz.

Rekrutacja do projektu prowadzona będzie w terminie od 18.02.2013 do 14.03.2013.

Formularze zgłoszeniowe dostępne będą od środy 20 lutego na stronie internetowej projektu (www.pomorskafabrykadesignu.pl), w siedzibie GFP oraz w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku.

źródło PUP w Gdańsku

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież