Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rekrutacja do innowacyjnego projektu Pomorska Fabryka Designu

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 15:23

Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku oraz Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczynają nabór uczestników do swojego najnowszego projektu - Pomorska Fabryka Designu. Udział w programie mogą wziąć osoby powyżej 50. roku życia, które nie pracują, są uzdolnione manualnie lub hobbystycznie zajmują się rękodziełem. Rekrutacja rusza od poniedziałku 18 lutego.


- Innowacyjny pomysł na aktywizację zawodową osób powyżej 50. roku życia zrodził się z obserwacji rozwiązań, jakie w ramach projektu Senior Design Factory wypracowano w Szwajcarii. To właśnie tam udało się skutecznie wydobyć i pozytywnie wykorzystać twórczy potencjał osób dojrzałych – tłumaczy Łukasz Iwaszkiewicz z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Teraz sprawdzoną metodę, w nieco zmodyfikowanej formule, przenosimy na grunt Polski – dodaje.

Na czym będzie to polegać? Przede wszystkim na zachęceniu osób dojrzałych do wykorzystania swoich zdolności manualnych w biznesie i udzieleniu im profesjonalnego wsparcia w budowaniu własnej firmy.
- Obecnie wielu pięćdziesięciolatków na własne potrzeby wykonuje różnego rodzaju fantastyczne przedmioty codziennego użytku ze szkła, drewna czy ceramiki. Nie każdy jednak wie, że dziś rękodzieło jest niezwykle cenne. Można na tym naprawdę dobrze zarobić, trzeba tylko wiedzieć jak przekuć własne pasje na dochodowy biznes i właśnie taką wiedzę ma dostarczyć Pomorska Fabryka Designu – wyjaśnia Iwaszkiewicz.


alt


W ramach projektu jego uczestnikom zaoferowane zostanie w pełni profesjonalne wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie uruchomienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Przewidziany jest ponad 200 godzinny blok szkoleń i warsztatów. Zajęcia poprowadzą m.in. zawodowi designerzy. Przekażą oni niezbędną i praktyczną wiedzę z zakresu projektowania oraz udzielą uczestnikom projektu wsparcia w tworzeniu linii produktów. Druga część zajęć to spotkania ze specjalistą ds. marketingu oraz doradcą biznesowym. Ich zadaniem będzie przygotowanie beneficjentów programu do skutecznego funkcjonowanie w świecie biznesu. Ważną częścią projektu będzie także wsparcie pomostowe oraz specjalna dotacja inwestycyjna. Kolejny plus to zwrot kosztów dojazdu na szkolenia oraz spotkania z doradcami.


altPo ukończeniu części teoretycznej przyjdzie czas na założenie działalność gospodarczej, w ramach której wytwarzane będą designerskie i unikatowe
przedmioty codziennego użytku. Będą one następnie oferowane potencjalnym nabywcom za pośrednictwem dwujęzycznego sklepu internetowego. Jego założeniem oraz prowadzeniem zajmą się organizatorzy – Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku oraz Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości.

- Nasze plany są bardzo ambitne. Wytworzone przez uczestników projektu przedmioty oferować będziemy nie tylko nabywcom w Polsce. Z naszą ofertą chcemy wejść na rynek europejski, a także amerykański - twierdzi Iwaszkiewicz.

Rekrutacja do projektu prowadzona będzie w terminie od 18.02.2013 do 14.03.2013.

Formularze zgłoszeniowe dostępne będą od środy 20 lutego na stronie internetowej projektu (www.pomorskafabrykadesignu.pl), w siedzibie GFP oraz w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku.

źródło PUP w Gdańsku

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież