Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Rekrutacja do innowacyjnego projektu Pomorska Fabryka Designu

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 15:23

Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku oraz Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczynają nabór uczestników do swojego najnowszego projektu - Pomorska Fabryka Designu. Udział w programie mogą wziąć osoby powyżej 50. roku życia, które nie pracują, są uzdolnione manualnie lub hobbystycznie zajmują się rękodziełem. Rekrutacja rusza od poniedziałku 18 lutego.


- Innowacyjny pomysł na aktywizację zawodową osób powyżej 50. roku życia zrodził się z obserwacji rozwiązań, jakie w ramach projektu Senior Design Factory wypracowano w Szwajcarii. To właśnie tam udało się skutecznie wydobyć i pozytywnie wykorzystać twórczy potencjał osób dojrzałych – tłumaczy Łukasz Iwaszkiewicz z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Teraz sprawdzoną metodę, w nieco zmodyfikowanej formule, przenosimy na grunt Polski – dodaje.

Na czym będzie to polegać? Przede wszystkim na zachęceniu osób dojrzałych do wykorzystania swoich zdolności manualnych w biznesie i udzieleniu im profesjonalnego wsparcia w budowaniu własnej firmy.
- Obecnie wielu pięćdziesięciolatków na własne potrzeby wykonuje różnego rodzaju fantastyczne przedmioty codziennego użytku ze szkła, drewna czy ceramiki. Nie każdy jednak wie, że dziś rękodzieło jest niezwykle cenne. Można na tym naprawdę dobrze zarobić, trzeba tylko wiedzieć jak przekuć własne pasje na dochodowy biznes i właśnie taką wiedzę ma dostarczyć Pomorska Fabryka Designu – wyjaśnia Iwaszkiewicz.


alt


W ramach projektu jego uczestnikom zaoferowane zostanie w pełni profesjonalne wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie uruchomienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Przewidziany jest ponad 200 godzinny blok szkoleń i warsztatów. Zajęcia poprowadzą m.in. zawodowi designerzy. Przekażą oni niezbędną i praktyczną wiedzę z zakresu projektowania oraz udzielą uczestnikom projektu wsparcia w tworzeniu linii produktów. Druga część zajęć to spotkania ze specjalistą ds. marketingu oraz doradcą biznesowym. Ich zadaniem będzie przygotowanie beneficjentów programu do skutecznego funkcjonowanie w świecie biznesu. Ważną częścią projektu będzie także wsparcie pomostowe oraz specjalna dotacja inwestycyjna. Kolejny plus to zwrot kosztów dojazdu na szkolenia oraz spotkania z doradcami.


altPo ukończeniu części teoretycznej przyjdzie czas na założenie działalność gospodarczej, w ramach której wytwarzane będą designerskie i unikatowe
przedmioty codziennego użytku. Będą one następnie oferowane potencjalnym nabywcom za pośrednictwem dwujęzycznego sklepu internetowego. Jego założeniem oraz prowadzeniem zajmą się organizatorzy – Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku oraz Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości.

- Nasze plany są bardzo ambitne. Wytworzone przez uczestników projektu przedmioty oferować będziemy nie tylko nabywcom w Polsce. Z naszą ofertą chcemy wejść na rynek europejski, a także amerykański - twierdzi Iwaszkiewicz.

Rekrutacja do projektu prowadzona będzie w terminie od 18.02.2013 do 14.03.2013.

Formularze zgłoszeniowe dostępne będą od środy 20 lutego na stronie internetowej projektu (www.pomorskafabrykadesignu.pl), w siedzibie GFP oraz w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku.

źródło PUP w Gdańsku

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież