Arwid Żebrowski otrzymał poparcie Andrzeja Jaworskiego » W piątek 20 września Arwid Żebrowski, kandydat na posła Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości otr... Andrzej Kobylarz: Obywatel jest jak ciuch w wirówce » Z posłem Andrzejem Kobylarzem, z Klubu parlamentarnego Kukiz 15, kandydatem PSL-Koalicji Polskiej do... Energa z nagrodą na Energatab 2019 » Należąca do Grupy Energa spółka Energa Invest została uhonorowana Pucharem Prezesa Polskiego Towarzy... Dzień Seniora w Stacji Orunia GAK » Stacja Orunia GAK i Teatr GAK serdecznie zapraszają na Dzień Seniora. W niedzielę 29 września od god... Zakończenie sezonu spławikowego Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » Zawody zakończenia sezonu spławikowego w Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa rozegrane zostały w sobotę 14 ... Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej pre... » Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej b. prezydenta Gdańska. Śledczy n... Województwo pomorskie zyska 11 karetek pogotowia ratunkowego » 16 września Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski podpisał umowy o dofinansowa... Senackie duety na Pomorzu - powtórki z 2015 bez SLD » Tylko 14 osób będzie ubiegać się o mandat senatora w 6 pomorskich okręgach wyborczych. Miejsce w sen... Kobylarz - Szadółki trują, Kowalczuk - rezygnacja z węgla » „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?” to temat debaty przedwyborczej zorganizowanej... Odsłonięto pomnik rotmistrza Pileckiego » Przed Muzeum II Wojny Światowej odsłonięto pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystości wzię...
Reklama
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
środa, 18 września 2019 20:04
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej ...
MRKS uczcił 50-lecie na boisku
sobota, 21 września 2019 16:31
MRKS uczcił 50-lecie na boisku
Mecz MRKS z Drużyną Przyjaciół MRKS-u uczcił jubileusz 50-lecia M ...
Lechia dobiła do czołówki
sobota, 21 września 2019 17:45
Lechia dobiła do czołówki
Lechia wygrała trzeci mecz z rzędu i dobiła do czołówki ligi. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
sobota, 31 sierpnia 2019 18:29
Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
Wysiłkiem wielu życzliwych osób po wielu latach odkryto raz jeszcze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 lutego 2013 11:06

altTrzynasty rok z rzędu Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 25 lutego – 2 marca „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Do akcji, od pięciu lat, dołączyło Centrum Interwencji Kryzysowej PCK w Gdańsku, działając w ogólnopolskiej Sieci Pomocy.


Centralnym miejscem udzielania porad, a właściwie – kompleksowej pomocy związanej z doświadczaniem przestępstwa – będzie gościnny budynek Bursy Gdańskiej, przy ulicy Piramowicza 1/ 2  we Wrzeszczu.


Od poniedziałku do piątku (25 lutego-1 marca), codziennie, bez zapisów oraz zbędnych formalności każdy zainteresowany może przyjść po pierwszą pomoc, która może być początkiem procesu wyzwalania się z bycia OFIARĄ, a stawania się OCALONYM.


W godzinach: 15.00-19.00 dyżury pełnić będą trójmiejscy:  prokuratorzy, adwokaci, radcy prawni, komornicy, przedstawiciele Terenowego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, funkcjonariusze policji wspomagani przez kuratorów, pracowników socjalnych, psychologów, interwentów kryzysowych.

Koalicję wraz z Centrum Interwencji Kryzysowej tworzą: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku, Sąd Okręgowy w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Okręgowa Izba Radców Prawnych oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Gdańsku, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Nad całością projektu pieczę sprawuje Ministerstwo Sprawiedliwości, Departament Praw Człowieka, a wydawniczo wspiera działania Wydawnictwo Wolters Kluwer.


Ponadto, na terenie województwa pomorskiego pomoc osobom pokrzywdzonym oferowana jest w siedzibach: prokuratur, sądów, komend policji, a także w ośrodkach oraz punktach interwencji kryzysowej. Punkt Interwencji Kryzysowej w Starogardzie Gdańskim organizuje dyżury prawników w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Gdańska 6, a Punkt Interwencji Kryzysowej w Kościerzynie – w siedzibie Starostwa Powiatowego, ul. 3 Maja 9.


Idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” zrodziła się w Ministerstwie Sprawiedliwości w 2000 roku. Ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Partnerzy projektu postanowili, żeby ze względu na niewiktymizowanie osób zgłaszających się po informację do ośrodków zmienić nazwę wydarzenia na „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Centrum Interwencji Kryzysowej PCK
pl. ks. Gustkowicza 13, Gdańsk
www.cik.sos.pl
e-mail: centrum@cik.sos.pl
tel. 58 511 01 21/22

Punkt Interwencji Kryzysowej w Starogardzie Gdańskim
ul. Mickiewicza 9
tel. 58 562-22-26

Punkt Interwencji Kryzysowej
w Kościerzynie
ul. Krasickiego 4
tel. 784 135 006

Punkt Pomocy Ofiarom Przestępstw
w Słupsku
ul. Sienkiewicza 7/24
tel. 59 840-14-60

(UA)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież