Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 lutego 2013 11:06

altTrzynasty rok z rzędu Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 25 lutego – 2 marca „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Do akcji, od pięciu lat, dołączyło Centrum Interwencji Kryzysowej PCK w Gdańsku, działając w ogólnopolskiej Sieci Pomocy.


Centralnym miejscem udzielania porad, a właściwie – kompleksowej pomocy związanej z doświadczaniem przestępstwa – będzie gościnny budynek Bursy Gdańskiej, przy ulicy Piramowicza 1/ 2  we Wrzeszczu.


Od poniedziałku do piątku (25 lutego-1 marca), codziennie, bez zapisów oraz zbędnych formalności każdy zainteresowany może przyjść po pierwszą pomoc, która może być początkiem procesu wyzwalania się z bycia OFIARĄ, a stawania się OCALONYM.


W godzinach: 15.00-19.00 dyżury pełnić będą trójmiejscy:  prokuratorzy, adwokaci, radcy prawni, komornicy, przedstawiciele Terenowego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, funkcjonariusze policji wspomagani przez kuratorów, pracowników socjalnych, psychologów, interwentów kryzysowych.

Koalicję wraz z Centrum Interwencji Kryzysowej tworzą: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku, Sąd Okręgowy w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Okręgowa Izba Radców Prawnych oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Gdańsku, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Nad całością projektu pieczę sprawuje Ministerstwo Sprawiedliwości, Departament Praw Człowieka, a wydawniczo wspiera działania Wydawnictwo Wolters Kluwer.


Ponadto, na terenie województwa pomorskiego pomoc osobom pokrzywdzonym oferowana jest w siedzibach: prokuratur, sądów, komend policji, a także w ośrodkach oraz punktach interwencji kryzysowej. Punkt Interwencji Kryzysowej w Starogardzie Gdańskim organizuje dyżury prawników w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Gdańska 6, a Punkt Interwencji Kryzysowej w Kościerzynie – w siedzibie Starostwa Powiatowego, ul. 3 Maja 9.


Idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” zrodziła się w Ministerstwie Sprawiedliwości w 2000 roku. Ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Partnerzy projektu postanowili, żeby ze względu na niewiktymizowanie osób zgłaszających się po informację do ośrodków zmienić nazwę wydarzenia na „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Centrum Interwencji Kryzysowej PCK
pl. ks. Gustkowicza 13, Gdańsk
www.cik.sos.pl
e-mail: centrum@cik.sos.pl
tel. 58 511 01 21/22

Punkt Interwencji Kryzysowej w Starogardzie Gdańskim
ul. Mickiewicza 9
tel. 58 562-22-26

Punkt Interwencji Kryzysowej
w Kościerzynie
ul. Krasickiego 4
tel. 784 135 006

Punkt Pomocy Ofiarom Przestępstw
w Słupsku
ul. Sienkiewicza 7/24
tel. 59 840-14-60

(UA)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież