Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 lutego 2013 11:06

altTrzynasty rok z rzędu Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 25 lutego – 2 marca „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Do akcji, od pięciu lat, dołączyło Centrum Interwencji Kryzysowej PCK w Gdańsku, działając w ogólnopolskiej Sieci Pomocy.


Centralnym miejscem udzielania porad, a właściwie – kompleksowej pomocy związanej z doświadczaniem przestępstwa – będzie gościnny budynek Bursy Gdańskiej, przy ulicy Piramowicza 1/ 2  we Wrzeszczu.


Od poniedziałku do piątku (25 lutego-1 marca), codziennie, bez zapisów oraz zbędnych formalności każdy zainteresowany może przyjść po pierwszą pomoc, która może być początkiem procesu wyzwalania się z bycia OFIARĄ, a stawania się OCALONYM.


W godzinach: 15.00-19.00 dyżury pełnić będą trójmiejscy:  prokuratorzy, adwokaci, radcy prawni, komornicy, przedstawiciele Terenowego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, funkcjonariusze policji wspomagani przez kuratorów, pracowników socjalnych, psychologów, interwentów kryzysowych.

Koalicję wraz z Centrum Interwencji Kryzysowej tworzą: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku, Sąd Okręgowy w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Okręgowa Izba Radców Prawnych oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Gdańsku, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Nad całością projektu pieczę sprawuje Ministerstwo Sprawiedliwości, Departament Praw Człowieka, a wydawniczo wspiera działania Wydawnictwo Wolters Kluwer.


Ponadto, na terenie województwa pomorskiego pomoc osobom pokrzywdzonym oferowana jest w siedzibach: prokuratur, sądów, komend policji, a także w ośrodkach oraz punktach interwencji kryzysowej. Punkt Interwencji Kryzysowej w Starogardzie Gdańskim organizuje dyżury prawników w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Gdańska 6, a Punkt Interwencji Kryzysowej w Kościerzynie – w siedzibie Starostwa Powiatowego, ul. 3 Maja 9.


Idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” zrodziła się w Ministerstwie Sprawiedliwości w 2000 roku. Ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Partnerzy projektu postanowili, żeby ze względu na niewiktymizowanie osób zgłaszających się po informację do ośrodków zmienić nazwę wydarzenia na „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Centrum Interwencji Kryzysowej PCK
pl. ks. Gustkowicza 13, Gdańsk
www.cik.sos.pl
e-mail: centrum@cik.sos.pl
tel. 58 511 01 21/22

Punkt Interwencji Kryzysowej w Starogardzie Gdańskim
ul. Mickiewicza 9
tel. 58 562-22-26

Punkt Interwencji Kryzysowej
w Kościerzynie
ul. Krasickiego 4
tel. 784 135 006

Punkt Pomocy Ofiarom Przestępstw
w Słupsku
ul. Sienkiewicza 7/24
tel. 59 840-14-60

(UA)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież