Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dyplomy architektoniczne na Politechnice Gdańskiej - GALERIA

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 16:59

Najlepsze 44 spośród 180 prace dyplomowe obronione w minionym roku akademickim na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej obejrzeć można podczas dorocznej wystawy Dyplom Roku. Ich wernisaż odbył się 18 lutego na dziedzińcu im. Daniela Fahrenheita w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.


GALERIAPodczas otwarcia wystawy poznaliśmy autorów najlepszych prac dyplomowych. Są to między innymi prace pretendujące do dorocznej nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich „Dyplom Roku”, do nagród Towarzystwa Urbanistów Polskich, stowarzyszeń zawodowych, czy też do nagród prezydentów miast Gdańska, Sopotu i Gdyni.


alt


Przyznano też nagrodę specjalną –  Nagrodę Dziekana Wydziału Architektury. Laureatem statuetki „Dyplom Roku” został autor pracy nr 44  mgr. inż. arch. Łukasz Mandziar z Katedry Architektury Użyteczności Publicznej za pracę pt. "Sala koncertowa w Gdyni". Jej promotorem jest dr inż. arch. Andrzej Prusiewicz, zaś recenzentem dr inż. arch. Waldemar Leszkiewicz.


alt


Statuetkę wręczyli prorektor ds. kształcenia Marek Dzida i prodziekan ds. artystycznych Katedry Architektury Jan Buczkowski. W ocenie prodziekana Buczkowskiego, organizowany po raz piąty konkurs odgrywa ważną rolę w kontynuacji znanej w świecie tradycji polskiej szkoły architektonicznej, a zwłaszcza tej wywodzącej się z Politechniki Gdańskiej. Młodzi autorzy prac konkursowych mogą się w pełni wykazać swoją architektoniczną wyobraźnią. Co istotne, że nie są obciążeni profesjonalizmem i wytycznymi inwestora, które są swego rodzaju ogranicznikami przy projektowaniu. Prace te są też zalążkiem do podejmowania choćby poważnych dyskusji na temat wykorzystania tych nowatorskich projektów w konfrontacji z niezagospodarowaną lub wymagającą przekształceń rzeczywistością.


altLaureat statuetki Łukasz Mandziar jest mieszkańcem Gdyni i jego marzeniem było zaprojektowanie przez niego sali koncertowej na 1800 osób i 350 podziemnych miejsc samochodowych. Sala posiada 200 różnego przeznaczenia pomieszczeń ze stałą główną salą koncertową, łącznie o powierzchni 18 tys. m kw. Sala została tak zaprojektowana, że z jej wnętrz z wysokości 20 metrów rozciąga się widok za Zatokę Gdańską.
Spytaliśmy autora, czy w przyszłości może dojść do realizacji tej architektonicznej pracy dyplomowej? Odpowiedział nam, że jest to raczej mało prawdopodobne, albowiem projekt jest zlokalizowany na terenach Marynarki Wojennej, która raczej nie zgodzi się na ich odsprzedaż Miastu.


altEkspozycja jest okazją, by pooglądać prace z architektury mieszkaniowej, morskiej i przemysłowej poprzez architekturę użyteczności publicznej, aż po interesujące założenia urbanistyczne. Prace dotyczą zarówno tematyki regionalnej, jak i międzynarodowej. Tematyka prac dyplomowych jest tak zróżnicowana, jak profile kształcenia katedr wydziałowych.


Komisarzem wystawy jest dr inż. arch. Dorota Wojtowicz-Jankowska z Katedry Architektury Użyteczności Publicznej na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej.


Wystawa czynna będzie tylko do 22 lutego w godz. 10–15. Wstęp wolny!

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież