Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dyplomy architektoniczne na Politechnice Gdańskiej - GALERIA

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 16:59

Najlepsze 44 spośród 180 prace dyplomowe obronione w minionym roku akademickim na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej obejrzeć można podczas dorocznej wystawy Dyplom Roku. Ich wernisaż odbył się 18 lutego na dziedzińcu im. Daniela Fahrenheita w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.


GALERIAPodczas otwarcia wystawy poznaliśmy autorów najlepszych prac dyplomowych. Są to między innymi prace pretendujące do dorocznej nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich „Dyplom Roku”, do nagród Towarzystwa Urbanistów Polskich, stowarzyszeń zawodowych, czy też do nagród prezydentów miast Gdańska, Sopotu i Gdyni.


alt


Przyznano też nagrodę specjalną –  Nagrodę Dziekana Wydziału Architektury. Laureatem statuetki „Dyplom Roku” został autor pracy nr 44  mgr. inż. arch. Łukasz Mandziar z Katedry Architektury Użyteczności Publicznej za pracę pt. "Sala koncertowa w Gdyni". Jej promotorem jest dr inż. arch. Andrzej Prusiewicz, zaś recenzentem dr inż. arch. Waldemar Leszkiewicz.


alt


Statuetkę wręczyli prorektor ds. kształcenia Marek Dzida i prodziekan ds. artystycznych Katedry Architektury Jan Buczkowski. W ocenie prodziekana Buczkowskiego, organizowany po raz piąty konkurs odgrywa ważną rolę w kontynuacji znanej w świecie tradycji polskiej szkoły architektonicznej, a zwłaszcza tej wywodzącej się z Politechniki Gdańskiej. Młodzi autorzy prac konkursowych mogą się w pełni wykazać swoją architektoniczną wyobraźnią. Co istotne, że nie są obciążeni profesjonalizmem i wytycznymi inwestora, które są swego rodzaju ogranicznikami przy projektowaniu. Prace te są też zalążkiem do podejmowania choćby poważnych dyskusji na temat wykorzystania tych nowatorskich projektów w konfrontacji z niezagospodarowaną lub wymagającą przekształceń rzeczywistością.


altLaureat statuetki Łukasz Mandziar jest mieszkańcem Gdyni i jego marzeniem było zaprojektowanie przez niego sali koncertowej na 1800 osób i 350 podziemnych miejsc samochodowych. Sala posiada 200 różnego przeznaczenia pomieszczeń ze stałą główną salą koncertową, łącznie o powierzchni 18 tys. m kw. Sala została tak zaprojektowana, że z jej wnętrz z wysokości 20 metrów rozciąga się widok za Zatokę Gdańską.
Spytaliśmy autora, czy w przyszłości może dojść do realizacji tej architektonicznej pracy dyplomowej? Odpowiedział nam, że jest to raczej mało prawdopodobne, albowiem projekt jest zlokalizowany na terenach Marynarki Wojennej, która raczej nie zgodzi się na ich odsprzedaż Miastu.


altEkspozycja jest okazją, by pooglądać prace z architektury mieszkaniowej, morskiej i przemysłowej poprzez architekturę użyteczności publicznej, aż po interesujące założenia urbanistyczne. Prace dotyczą zarówno tematyki regionalnej, jak i międzynarodowej. Tematyka prac dyplomowych jest tak zróżnicowana, jak profile kształcenia katedr wydziałowych.


Komisarzem wystawy jest dr inż. arch. Dorota Wojtowicz-Jankowska z Katedry Architektury Użyteczności Publicznej na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej.


Wystawa czynna będzie tylko do 22 lutego w godz. 10–15. Wstęp wolny!

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież