Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje... Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich » Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich - tak wynika z pierwszych sondażowych wynikó...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dobrze zarobisz po Politechnice Gdańskiej

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 09:31

Prawie 6 tysięcy złotych brutto wynosiły wynagrodzenia absolwentów Politechniki Gdańskiej w roku 2012, co wynika z dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Absolwenci tej uczelni, o stażu pracy krótszym niż rok, zarabiali 3 200 zł brutto. To trzecie pod względem wysokości zarobki absolwentów wyższych uczelni w Polsce.


W badaniach tych uwzględniono dane ponad 107 tysięcy osób, co sprawia, że jest to największe pozarządowe badanie płac w Polsce. Badania objęły głównie ludzi młodych (64,9 proc. ma nie więcej niż 35 lat) oraz osoby z wykształceniem wyższym (75,0 proc.). Sprawia to, że respondenci zajmują bardziej specjalistyczne stanowiska, a ich wynagrodzenia są wyższe niż pozostałych osób. W porównaniu do tradycyjnych badań płacowych, OBW zawiera dane od pracowników z ponad 20 tys. firm. Jest to również jedyne komercyjne badanie zawierające dane o płacach dla każdego województwa i większości powiatów. Ponadto zawiera informacje o wynagrodzeniach aż na 567 różnych stanowiskach.– Dobre płace naszych absolwentów są zasługą wiedzy, jaką zdobyli podczas studiów. Cenna jest także ich zaradność w sytuacjach problemowych. Ludzie, którzy ukończyli Politechnikę Gdańską potrafią podejść do tematu z innej strony, pomyśleć innowacyjnie i wskazać rozwiązanie. W znalezieniu dobrze płatnej pracy pomaga także renoma uczelni – mówi prof. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej.


alt


Od kilku lat Politechnika Gdańska zajmuje drugie miejsce w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego mierzącym popularność wyboru uczelni przez młodych ludzi. – Działa tu sprzężenie zwrotne. Kandydaci na studia preferują naszą uczelnię, bo wiedzą, że mogą liczyć na godziwe wynagrodzenie w przyszłości – dodaje rektor.


Ranking obejmuje wynagrodzenia absolwentów 25 polskich uczelni w 2012 roku. Przeprowadziła go firma Sedlak & Sedlak. Najlepiej zarabiającą kadrę wykształciła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (3 500 złotych brutto w przypadku stażu mniejszego niż 12 miesięcy) oraz Politechnika Warszawska (3 380 złotych brutto, przy stażu pracy nie przekraczającym roku).


W zestawieniu uczelni stworzonym na podstawie danych przekazanych przez absolwentów, niezależnie od roku ukończenia uczelni, pierwsze miejsce także zajmuje Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Mediana wynagrodzeń osób, które ukończyły studia na tej uczelni wyniosła w 2012 roku 8 100 złotych brutto. Kolejne miejsce zajmuje Politechnika Warszawska, której absolwenci zarabiali przeciętnie 7 000 złotych brutto. Trzecie miejsce zajęła Politechnika Gdańska, której absolwenci zarabiali w roku 5 875 złotych brutto.

Najwyższe wynagrodzenie otrzymywali absolwenci uczelni o profilu technicznym. Najmniej pieniędzy wpada do portfeli absolwentów magisterskich studiów pedagogicznych – 2 000 złotych brutto.

W tej statystyce dopiero na 25 miejscu znajdują się absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego z zarobkami 2216 zł brutto.

Wła-49


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież