Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
sobota, 22 lutego 2020 22:25
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
Bez wygranej po dwóch meczach ćwierćfinału PHL są hokeiści LOTOS ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dobrze zarobisz po Politechnice Gdańskiej

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 09:31

Prawie 6 tysięcy złotych brutto wynosiły wynagrodzenia absolwentów Politechniki Gdańskiej w roku 2012, co wynika z dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Absolwenci tej uczelni, o stażu pracy krótszym niż rok, zarabiali 3 200 zł brutto. To trzecie pod względem wysokości zarobki absolwentów wyższych uczelni w Polsce.


W badaniach tych uwzględniono dane ponad 107 tysięcy osób, co sprawia, że jest to największe pozarządowe badanie płac w Polsce. Badania objęły głównie ludzi młodych (64,9 proc. ma nie więcej niż 35 lat) oraz osoby z wykształceniem wyższym (75,0 proc.). Sprawia to, że respondenci zajmują bardziej specjalistyczne stanowiska, a ich wynagrodzenia są wyższe niż pozostałych osób. W porównaniu do tradycyjnych badań płacowych, OBW zawiera dane od pracowników z ponad 20 tys. firm. Jest to również jedyne komercyjne badanie zawierające dane o płacach dla każdego województwa i większości powiatów. Ponadto zawiera informacje o wynagrodzeniach aż na 567 różnych stanowiskach.– Dobre płace naszych absolwentów są zasługą wiedzy, jaką zdobyli podczas studiów. Cenna jest także ich zaradność w sytuacjach problemowych. Ludzie, którzy ukończyli Politechnikę Gdańską potrafią podejść do tematu z innej strony, pomyśleć innowacyjnie i wskazać rozwiązanie. W znalezieniu dobrze płatnej pracy pomaga także renoma uczelni – mówi prof. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej.


alt


Od kilku lat Politechnika Gdańska zajmuje drugie miejsce w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego mierzącym popularność wyboru uczelni przez młodych ludzi. – Działa tu sprzężenie zwrotne. Kandydaci na studia preferują naszą uczelnię, bo wiedzą, że mogą liczyć na godziwe wynagrodzenie w przyszłości – dodaje rektor.


Ranking obejmuje wynagrodzenia absolwentów 25 polskich uczelni w 2012 roku. Przeprowadziła go firma Sedlak & Sedlak. Najlepiej zarabiającą kadrę wykształciła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (3 500 złotych brutto w przypadku stażu mniejszego niż 12 miesięcy) oraz Politechnika Warszawska (3 380 złotych brutto, przy stażu pracy nie przekraczającym roku).


W zestawieniu uczelni stworzonym na podstawie danych przekazanych przez absolwentów, niezależnie od roku ukończenia uczelni, pierwsze miejsce także zajmuje Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Mediana wynagrodzeń osób, które ukończyły studia na tej uczelni wyniosła w 2012 roku 8 100 złotych brutto. Kolejne miejsce zajmuje Politechnika Warszawska, której absolwenci zarabiali przeciętnie 7 000 złotych brutto. Trzecie miejsce zajęła Politechnika Gdańska, której absolwenci zarabiali w roku 5 875 złotych brutto.

Najwyższe wynagrodzenie otrzymywali absolwenci uczelni o profilu technicznym. Najmniej pieniędzy wpada do portfeli absolwentów magisterskich studiów pedagogicznych – 2 000 złotych brutto.

W tej statystyce dopiero na 25 miejscu znajdują się absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego z zarobkami 2216 zł brutto.

Wła-49


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież