Znamy posłów z Gdańska i senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta... Wyborczy finisz - Chmiel obłudnie pod bramą TVP Gdańsk, Biedroń kręci ... » Wybory na finiszu. Przed bramą TVP 3 Gdańsk przypomniała o sobie posłanka PO Małgorzata Chmiel. Ogło...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
niedziela, 13 października 2019 16:47
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
Bardzo udane było weekendowe granie dla hokeistek Stoczniowca. Podopi ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dobrze zarobisz po Politechnice Gdańskiej

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 lutego 2013 09:31

Prawie 6 tysięcy złotych brutto wynosiły wynagrodzenia absolwentów Politechniki Gdańskiej w roku 2012, co wynika z dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Absolwenci tej uczelni, o stażu pracy krótszym niż rok, zarabiali 3 200 zł brutto. To trzecie pod względem wysokości zarobki absolwentów wyższych uczelni w Polsce.


W badaniach tych uwzględniono dane ponad 107 tysięcy osób, co sprawia, że jest to największe pozarządowe badanie płac w Polsce. Badania objęły głównie ludzi młodych (64,9 proc. ma nie więcej niż 35 lat) oraz osoby z wykształceniem wyższym (75,0 proc.). Sprawia to, że respondenci zajmują bardziej specjalistyczne stanowiska, a ich wynagrodzenia są wyższe niż pozostałych osób. W porównaniu do tradycyjnych badań płacowych, OBW zawiera dane od pracowników z ponad 20 tys. firm. Jest to również jedyne komercyjne badanie zawierające dane o płacach dla każdego województwa i większości powiatów. Ponadto zawiera informacje o wynagrodzeniach aż na 567 różnych stanowiskach.– Dobre płace naszych absolwentów są zasługą wiedzy, jaką zdobyli podczas studiów. Cenna jest także ich zaradność w sytuacjach problemowych. Ludzie, którzy ukończyli Politechnikę Gdańską potrafią podejść do tematu z innej strony, pomyśleć innowacyjnie i wskazać rozwiązanie. W znalezieniu dobrze płatnej pracy pomaga także renoma uczelni – mówi prof. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej.


alt


Od kilku lat Politechnika Gdańska zajmuje drugie miejsce w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego mierzącym popularność wyboru uczelni przez młodych ludzi. – Działa tu sprzężenie zwrotne. Kandydaci na studia preferują naszą uczelnię, bo wiedzą, że mogą liczyć na godziwe wynagrodzenie w przyszłości – dodaje rektor.


Ranking obejmuje wynagrodzenia absolwentów 25 polskich uczelni w 2012 roku. Przeprowadziła go firma Sedlak & Sedlak. Najlepiej zarabiającą kadrę wykształciła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (3 500 złotych brutto w przypadku stażu mniejszego niż 12 miesięcy) oraz Politechnika Warszawska (3 380 złotych brutto, przy stażu pracy nie przekraczającym roku).


W zestawieniu uczelni stworzonym na podstawie danych przekazanych przez absolwentów, niezależnie od roku ukończenia uczelni, pierwsze miejsce także zajmuje Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Mediana wynagrodzeń osób, które ukończyły studia na tej uczelni wyniosła w 2012 roku 8 100 złotych brutto. Kolejne miejsce zajmuje Politechnika Warszawska, której absolwenci zarabiali przeciętnie 7 000 złotych brutto. Trzecie miejsce zajęła Politechnika Gdańska, której absolwenci zarabiali w roku 5 875 złotych brutto.

Najwyższe wynagrodzenie otrzymywali absolwenci uczelni o profilu technicznym. Najmniej pieniędzy wpada do portfeli absolwentów magisterskich studiów pedagogicznych – 2 000 złotych brutto.

W tej statystyce dopiero na 25 miejscu znajdują się absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego z zarobkami 2216 zł brutto.

Wła-49


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież