W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Paweł Adamowicz ponad 50 dni w zagranicznych wyjazdach

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
niedziela, 24 lutego 2013 21:58

altW 95,5 proc. włodarze Gdańska wykorzystali budżet na delegacje zagraniczne w 2012 roku. Odejmując od 100, osiągnięto 4,5 proc. oszczędności. Ów budżet na służbowe delegacje zagraniczne pracowników Urzędu Miasta Gdańska w roku 2012 wynosił 392 tys. zł. Skoro został wykonany w 95,5 proc., dało to kwotę wydatków 374 474 zł.


W ramach tej kwoty prawie jedna trzecia, tj. suma 110.203 zł wydatkowana została na opłacenie kosztów zagranicznych delegacji prezydenta miasta Gdańska oraz jego zastępców. Koszt ten obejmuje wszystkie wydatki związane z delegacją, które szczegółowo określa stosowne rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej, tj. koszt podróży, noclegu, diet, dojazdów, jazd miejscowych.


Takie dane otrzymaliśmy od Biura Prasowego Urzędu Miasta Gdańska. W naszej ocenie są one niekompletne i dlatego poprosiliśmy o ich uszczegółowienie. Skoro otrzymaliśmy dokładną wyliczankę podróży na liniach krajowych, dlaczego opłacany przez mieszkańców Urząd Miasta nie dysponuje podobną wyliczanką co do podróży zagranicznych. Na naszą ponowną w tej sprawie prośbę otrzymaliśmy jednak odpowiedź negatywną. - Nie może Biuro Prasowe przesłać redakcji takich danych, gdyż takimi nie... dysponuje. Czyżby Urząd Miasta czegoś się obawiał, że coś przeoczy lub poda półprawdę?


Zaciekawiło nas jednakże, w które kierunki świata wybrał się drogą lotniczą prezydent Paweł Adamowicz? Oto co udało nam się ustalić:
* 15-16.02. Bruksela, posiedzenie Komitetu Regionów (94 Sesja Plenarna),
* 6-8.03. Cannes, Międzynarodowe Targi Inwestycyjne MIPIM 2012,
* 13-15.03. Marsylia, Udział w obradach VI Światowego Forum Wody,
* 16.03. Przejazd do departamentu Żyronda, zwiedzanie spalarni śmieci i udział w konferencji poświęconej problemom odpadów,
* 21.03. Wylot do Zagrzebia, debata w publicznym radiu HR (promocja Gdańska w Chorwacji przed Euro 2012). Spotkanie promocyjne Gdańska i Poznania w Ambasadzie RP w Zagrzebiu, 23.03. Wywiad nt. Gdańska w 1 programie publicznej telewizji HRT. Spotkanie z Ministrem Nauki, Szkolnictwa i Sportu, Konferencja prasowa z chorwackimi mediami,
* 15-17.04. Madryt, promocja Gdańska i regionu przed Euro 2012,
* 26.04. Bruksela, udział w posiedzeniu Komisji ECOS - Komitet Regionów,
* 3-4.05. Bruksela, posiedzenie Komitetu Regionów,
* 8.05. Kopenhaga, udział w oficjalnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja organizowanych przez Ambasadę RP,  
* 9.05. Promocja Pomorza i miasta w Kopenhadze (wspólnie z Marszałkiem Województwa Pomorskiego),
* 24-26.06. Ancona, posiedzenie Komitetu Regionów,
* 30.06 - 2.07. Kijów, oglądanie meczu Euro,
* 6-8.07. Dublin, kibic regat Volvo Race,
* 18-19.07. Bruksela, obrady Komitetu Regionów,
* 12-16.08. Lwów, Równe, spotkania z merem, wizyta na stadionie,
* 13.09. Frankfurt nad Menem, oglądanie maszyny do drążenia tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku,
* 3-5.10. St. Petersburg, udział w konferencji pt. dobrobyt społeczny młodych ludzi w procesie zmian społecznych w Gdańsku i St. Petersburgu,
* 17-29.10. USA, misja gospodarcza Pomorza, brak detali, gościem firmy Weyerheuser, która wznosi kontrowersyjną fabrykę przerobu celulozy w Gdańsku.


W sumie ponad 50 dni w kilkunastu zagranicznych wyjazdach! Z tego najdłuższego do USA nadal nie wiemy jakie osiągnięto konkretne korzyści.
Rok 2013, to dwa dni w Mińsku w styczniu, dwa dni w Brukseli styczeń/luty - Komitet Regionów, dwa dni w Londynie 4/5 luty rewitalizacja miast, 19/20 luty dwa dni w Brukseli - Komitet Regionów.


Nadmieńmy jeszcze, że co do kosztów na liniach krajowych, to jak poinformował nas Michał Piotrowski z Biura Prasowego UM Gdańsk, prezydent Paweł Adamowicz odbył 20 podróży krajowych, w tym 18 do Warszawy i po jednej do Poznania i Krakowa, za łączną kwotę ponad 19 tys. zł. Jego zastępca Wiesław Bielawski ośmiokrotnie korzystał z przelotu do Warszawy za łączną kwotę prawie 7 tys. zł, zaś Andrzej Bojanowski dziesięciokrotnie też leciał do Warszawy za sumę ponad 7 tys. zł. Trzeci zastępca Maciej Lisicki 11 razy korzystał z transportu lotniczego, w tym 6 do Warszawy, po dwa do Wrocławia i Poznania, a także raz do Katowic, za sumaryczną kwotę prawie 7 tys. zł. Łączne koszty lotniczych podróży trzech wiceprezydentów są o niewiele większe od kosztów prezydenta Adamowicza. 

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież