Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Z pasji do ludzi" - wernisaż fotografii Elizy Taworskiej

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 stycznia 2013 12:49

"Z pasji do ludzi", to tytuł wernisażu fotografii Elizy Taworskiej, który odbył się w Galerii Fotograficznej "Manhattan" mieszczącej się w Centrum Handlowym Manhattan we Wrzeszczu.Kolorowe zdjęcia wprowadzają nas w egzotykę Indii, w jej dzień powszedni, kulturę i tradycję. Autorka wykonała swoje zdjęcia podczas licznych podróży do Indii. Mimo korzystania z nieprofesjonalnego aparatu fotograficznego, potrafiła uwiecznić codzienne życie mieszkańców na tle malowniczego krajobrazu.


altEliza Taworska jest prezesem fundacji Global Language, która powstała z pasji do ludzi i podróży, a także z pasji do pomagania słabszym. Jej wyprawy to możliwość odkrywania najdalszych zakątków świata i jednocześnie pomoc dzieciom żyjącym w slumsach. Zysk z wypraw organizowanych głównie dla ludzi biznesu, ale także i dla osób niepełnosprawnych, jest przekazywany innym organizacjom sprawującym opiekę nad dziećmi o utrudnionym dostępie do edukacji.


altPodczas otwarcia wystawy, gospodarze galerii zapewnili w ramach okazjonalnego poczęstunku dania kuchni indyjskiej gdańskiej restauracji Mantra podane wraz z zielonym sosem miętowym i sosem curry, koloru pomarańczowego.


altalt 
(Fot.

Galeria Fotograficzna „Manhattan” Stowarzyszenia Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne – SPTF, została otwarta 14 grudnia 2012 roku. Działalność rozpoczęła wystawą pt. ”W obiektywie”, prezentującą prace członków Stowarzyszenia, które często są efektem plenerów fotograficznych i podróży. Stowarzyszenie skupia miłośników fotografii, przede wszystkim amatorów, ale też doświadczonych artystów i zawodowych fotoreporterów. SPTF wspiera i promuje głównie amatorskie projekty fotograficzne, które są przygotowane pod okiem doświadczonych fotografików. Dzięki funkcjonowaniu galerii, teraz mają one szansę ujrzeć światło dzienne. I tak kolejną wystawą 26 stycznia (sobota) o godz. 17 (2 piętro, lokal 10), jak zapowiada Jacek Kołakowski Prezes Zarządu SPTF, będzie prezentacja fotografii Marka Karewicza, pt. „Gwiazdy amerykańskiego jazzu”, połączona z promocją książki „This is jazz” oraz pokazem filmu „Człowiek ze złotym obiektywem”.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież