Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid... Sport na antenie TVP Gdańsk » TVP Gdańsk zaprasza do oglądania programów sportowych. „Cały ten Sport” – program z udziałem najwięk... ERGO Hestia uzbraja ratowników medycznych. Milion złotych na najważnie... » Ratownicy medyczni są dziś na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Narażają zdrowie i życie... Kogo zaraził marszałek - dekontaminacja w urzędzie » Zarażony koronawirusem Marszałek Struk trafił na kwarantannę do Instytutu Medycyny Morskiej UCK w Gd... Nie żyje Krzysztof Penderecki » Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, światowy autorytet w dziedzinie muzyki klasycznej Krzysz... Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem » Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zarażonych koronawirusem. Wśród 36 os... 2 mln zł na paliwo dla szpitali zakaźnych w całej Polsce od LOTOSU » Koncern z Gdańska uruchamia kolejną akcję wsparcia instytucji zmagających się z pandemią koronawirus... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » Fundacja Energa przeznaczyła blisko milion złotych na wsparcie szpitala specjalistycznego w Wejherow... myGdansk.pl apeluje do Dulkiewicz: uwolnić parkingi, obniżyć opłaty » Stowarzyszenie myGdańsk.pl wystosowało do władz Miasta Gdańska apel, w którym wzywa gdański samorząd... Zmarł Maciej Kosycarz » Nie żyje Maciej Kosycarz, miłośnik Gdańska, świetny fotoreporter. Chorował na raka. Wyszedł z chorob...
Reklama
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
sobota, 28 marca 2020 21:43
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zara ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Z pasji do ludzi" - wernisaż fotografii Elizy Taworskiej

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 stycznia 2013 12:49

"Z pasji do ludzi", to tytuł wernisażu fotografii Elizy Taworskiej, który odbył się w Galerii Fotograficznej "Manhattan" mieszczącej się w Centrum Handlowym Manhattan we Wrzeszczu.Kolorowe zdjęcia wprowadzają nas w egzotykę Indii, w jej dzień powszedni, kulturę i tradycję. Autorka wykonała swoje zdjęcia podczas licznych podróży do Indii. Mimo korzystania z nieprofesjonalnego aparatu fotograficznego, potrafiła uwiecznić codzienne życie mieszkańców na tle malowniczego krajobrazu.


altEliza Taworska jest prezesem fundacji Global Language, która powstała z pasji do ludzi i podróży, a także z pasji do pomagania słabszym. Jej wyprawy to możliwość odkrywania najdalszych zakątków świata i jednocześnie pomoc dzieciom żyjącym w slumsach. Zysk z wypraw organizowanych głównie dla ludzi biznesu, ale także i dla osób niepełnosprawnych, jest przekazywany innym organizacjom sprawującym opiekę nad dziećmi o utrudnionym dostępie do edukacji.


altPodczas otwarcia wystawy, gospodarze galerii zapewnili w ramach okazjonalnego poczęstunku dania kuchni indyjskiej gdańskiej restauracji Mantra podane wraz z zielonym sosem miętowym i sosem curry, koloru pomarańczowego.


altalt 
(Fot.

Galeria Fotograficzna „Manhattan” Stowarzyszenia Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne – SPTF, została otwarta 14 grudnia 2012 roku. Działalność rozpoczęła wystawą pt. ”W obiektywie”, prezentującą prace członków Stowarzyszenia, które często są efektem plenerów fotograficznych i podróży. Stowarzyszenie skupia miłośników fotografii, przede wszystkim amatorów, ale też doświadczonych artystów i zawodowych fotoreporterów. SPTF wspiera i promuje głównie amatorskie projekty fotograficzne, które są przygotowane pod okiem doświadczonych fotografików. Dzięki funkcjonowaniu galerii, teraz mają one szansę ujrzeć światło dzienne. I tak kolejną wystawą 26 stycznia (sobota) o godz. 17 (2 piętro, lokal 10), jak zapowiada Jacek Kołakowski Prezes Zarządu SPTF, będzie prezentacja fotografii Marka Karewicza, pt. „Gwiazdy amerykańskiego jazzu”, połączona z promocją książki „This is jazz” oraz pokazem filmu „Człowiek ze złotym obiektywem”.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież