Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Z pasji do ludzi" - wernisaż fotografii Elizy Taworskiej

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 stycznia 2013 12:49

"Z pasji do ludzi", to tytuł wernisażu fotografii Elizy Taworskiej, który odbył się w Galerii Fotograficznej "Manhattan" mieszczącej się w Centrum Handlowym Manhattan we Wrzeszczu.Kolorowe zdjęcia wprowadzają nas w egzotykę Indii, w jej dzień powszedni, kulturę i tradycję. Autorka wykonała swoje zdjęcia podczas licznych podróży do Indii. Mimo korzystania z nieprofesjonalnego aparatu fotograficznego, potrafiła uwiecznić codzienne życie mieszkańców na tle malowniczego krajobrazu.


altEliza Taworska jest prezesem fundacji Global Language, która powstała z pasji do ludzi i podróży, a także z pasji do pomagania słabszym. Jej wyprawy to możliwość odkrywania najdalszych zakątków świata i jednocześnie pomoc dzieciom żyjącym w slumsach. Zysk z wypraw organizowanych głównie dla ludzi biznesu, ale także i dla osób niepełnosprawnych, jest przekazywany innym organizacjom sprawującym opiekę nad dziećmi o utrudnionym dostępie do edukacji.


altPodczas otwarcia wystawy, gospodarze galerii zapewnili w ramach okazjonalnego poczęstunku dania kuchni indyjskiej gdańskiej restauracji Mantra podane wraz z zielonym sosem miętowym i sosem curry, koloru pomarańczowego.


altalt 
(Fot.

Galeria Fotograficzna „Manhattan” Stowarzyszenia Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne – SPTF, została otwarta 14 grudnia 2012 roku. Działalność rozpoczęła wystawą pt. ”W obiektywie”, prezentującą prace członków Stowarzyszenia, które często są efektem plenerów fotograficznych i podróży. Stowarzyszenie skupia miłośników fotografii, przede wszystkim amatorów, ale też doświadczonych artystów i zawodowych fotoreporterów. SPTF wspiera i promuje głównie amatorskie projekty fotograficzne, które są przygotowane pod okiem doświadczonych fotografików. Dzięki funkcjonowaniu galerii, teraz mają one szansę ujrzeć światło dzienne. I tak kolejną wystawą 26 stycznia (sobota) o godz. 17 (2 piętro, lokal 10), jak zapowiada Jacek Kołakowski Prezes Zarządu SPTF, będzie prezentacja fotografii Marka Karewicza, pt. „Gwiazdy amerykańskiego jazzu”, połączona z promocją książki „This is jazz” oraz pokazem filmu „Człowiek ze złotym obiektywem”.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież