Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze... Charytatywne kolędowanie z Arką Noego dla pierwszego hospicjum dla dzi... » 9 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbyło się zorganizowane przez Muzeum II Wojny Ś...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Biblioteka Manhattan - GALERIA

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 12 marca 2012 11:22

Biblioteka Manhattan to nowa filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku mieszcząca się na drugim piętrze Centrum Handlowego Manhattan przy Alei Grunwaldzkiej 82 w Gdańsku Wrzeszczu. Koszt inwestycji to milion złotych. W nowej bibliotece otworzonej z dużą pompą, znajdują się zbiory z  kilku wrzeszczańskich filii bibliotecznych oraz z Pracowni Komiksowej, do tej pory mieszczącej się na Suchaninie. 


GALERIA


Biblioteka Manhattan, to wspólny projekt prac architektów, bibliotekoznawców i socjologów. Dzięki temu biblioteka ta spełnia oczekiwania wszystkich użytkowników, niezależnie od ich zainteresowań i wieku.


alt


Biblioteka Manhattan oprócz tradycyjnych funkcji bibliotecznych ma pełnić również rolę mediateki. Przede wszystkim udostępnia 50 tys. zbiorów tradycyjnych, 40 tytułów prasowych oraz takie multimedia, jak: klasykę muzyki, książkę mówioną, filmy i ebooki.  Aby nie być konkurencją dla wypożyczalni filmów, dlatego nie będzie się kupowało najnowszej produkcji filmów. Posiadane zbiory, to przede wszystkim klasyka filmowa dla dorosłego i młodego odbiorcy, przegląd kina polskiego i europejskiego, teatry telewizji i kultowe seriale polskie.  W przeciwieństwie do innych mediatek, w Manhattanie nie wprowadza się abonamentu na multimedia. Wystarczy mieć kartę do kultury, aby bezpłatnie korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki, której księgozbiór liczy około 1500 pozycji.


Biblioteka wyposażona jest w konsole do gier i stanowiska komputerowe do użytku czytelników. Kolejna atrakcja, nie spotykana do tej pory w polskich bibliotekach, to instrumenty muzyczne, z których można korzystać na miejscu. Do dyspozycji każdego chętnego jest gitara elektryczna, perkusja i pianino. Są to instrumenty elektroniczne, które nie zakłócają pracy biblioteki.

Wła-49

Zdjęcia; Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież