Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Biblioteka Manhattan - GALERIA

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 12 marca 2012 11:22

Biblioteka Manhattan to nowa filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku mieszcząca się na drugim piętrze Centrum Handlowego Manhattan przy Alei Grunwaldzkiej 82 w Gdańsku Wrzeszczu. Koszt inwestycji to milion złotych. W nowej bibliotece otworzonej z dużą pompą, znajdują się zbiory z  kilku wrzeszczańskich filii bibliotecznych oraz z Pracowni Komiksowej, do tej pory mieszczącej się na Suchaninie. 


GALERIA


Biblioteka Manhattan, to wspólny projekt prac architektów, bibliotekoznawców i socjologów. Dzięki temu biblioteka ta spełnia oczekiwania wszystkich użytkowników, niezależnie od ich zainteresowań i wieku.


alt


Biblioteka Manhattan oprócz tradycyjnych funkcji bibliotecznych ma pełnić również rolę mediateki. Przede wszystkim udostępnia 50 tys. zbiorów tradycyjnych, 40 tytułów prasowych oraz takie multimedia, jak: klasykę muzyki, książkę mówioną, filmy i ebooki.  Aby nie być konkurencją dla wypożyczalni filmów, dlatego nie będzie się kupowało najnowszej produkcji filmów. Posiadane zbiory, to przede wszystkim klasyka filmowa dla dorosłego i młodego odbiorcy, przegląd kina polskiego i europejskiego, teatry telewizji i kultowe seriale polskie.  W przeciwieństwie do innych mediatek, w Manhattanie nie wprowadza się abonamentu na multimedia. Wystarczy mieć kartę do kultury, aby bezpłatnie korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki, której księgozbiór liczy około 1500 pozycji.


Biblioteka wyposażona jest w konsole do gier i stanowiska komputerowe do użytku czytelników. Kolejna atrakcja, nie spotykana do tej pory w polskich bibliotekach, to instrumenty muzyczne, z których można korzystać na miejscu. Do dyspozycji każdego chętnego jest gitara elektryczna, perkusja i pianino. Są to instrumenty elektroniczne, które nie zakłócają pracy biblioteki.

Wła-49

Zdjęcia; Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież