Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
czwartek, 28 maja 2020 19:38
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
W półfinale Totolotek Pucharu Polski Lechia zagra na wyjeździe z Le ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Młodzieńczy jubileusz PSSE

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 stycznia 2013 20:37

Z okazji 15-lecia Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 23 stycznia w Sopocie odbyła się uroczysta gala. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, władz samorządowych, trójmiejskiego środowiska naukowego i biznesowego, inwestorzy Strefy oraz najemcy Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego i Bałtyckiego Portu Nowych Technologii w Gdyni.


Prowadząca galę Agata Młynarska po powitaniu wszystkich gości odczytała gratulacje i pozdrowienia przesłane przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Serdeczne gratulacje nadesłano również z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Skarbu Państwa i prezydenta miasta Torunia.


altGościom zebranym w sali Columbus Hotelu Sheraton pokazano kilkuminutowy film obrazujący przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej wieloletni pracownicy, decyzją prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi zasłużonych pracowników Strefy. Akty dekoracji dokonał wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, który wyznał, że jak powstawała Strefa, to on był sekretarzem gminy Krokowa i obecnie jej pomaga wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.


altMedalem Złotym Za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali Teresa Stanisława Cieślakowska, Stefan Paweł Formela i Teresa Agata Negowska, zaś Medalem Srebrnym - Małgorzata Ortmann i Hanna Bernadeta Piperska.


Prezes Zarządu PSSE Teresa Kamińska gratulując odznaczonym powiedziała, że 15 lat to wiek, kiedy tak naprawdę zaczyna się młodość – najpiękniejszy okres w życiu każdego z nas. W ten okres wchodzi właśnie Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Jednak Strefa, to przede wszystkim inwestorzy. Bez nich nie było by nas tutaj. To dla nich pracujemy i ich teraz wyróżnimy.


altW kategorii największej inwestycji wyróżniono firmy: Mondi Świecie produkującą tekturę falistą i papier workowy,  Bridgestone Stargard sp. z o.o. produkującą opony radialne do autobusów i samochodów ciężarowych, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. zatrudniającą ponad 7 tys. osób w Polsce,  Flextronics International Poland sp. z o.o. oferująca zaawansowane usługi montażu elektronicznego i elektromechanicznego, International Paper-Kwidzyn sp. z o.o. zatrudniająca 1300 osób.


altW kategorii najdłużej działający inwestor wyróżniono firmę Silgan Metal Packaging Tczew, w kategorii najwięcej otrzymanych zezwoleń firmę AMHIL Europa sp. z o.o. W kategorii innowacje wyróżniono 6 firm: Plastica sp. z o.o., Datera S.A., Bibus Menos sp. z o.o., Apator S.A., Pracownia Motyw – Paweł Podwojewski, Invicta sp. z o.o.


altDo wyróżnionych i pozostałych gości przemówiła nieco spóźniona z uwagi na trudności przylotu z Warszawy podsekretarz stanu ministerstwa gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik. - Prezesów 14 stref ekonomicznych czeka batalia o ich zachowanie i przedłużenie działalności. Jesteśmy na dobrej drodze. Zostało na nas nałożone zadanie stworzenia mechanizmów unowocześnienia działania stref. Przyczynienia się do zmniejszenia bezrobocia, uaktywnienia regionów i poszerzenia obszaru oddziaływania stref.

Dziękując za dotychczasowe osiągnięcia, minister przekazała Teresie Kamińskiej list gratulacyjny od wicepremiera Janusza Piechocińskiego.


Gratulacje z okazji młodzieńczego jubileuszu złożyli Teresie Kamińskiej marszałkowie, z woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, pomorskiego Ryszard Świlski, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz przewodniczący Konferencji Specjalnych Stref Ekonomicznych Piotr Wojaczek.


altJubileuszowy wieczór uświetnił występ kwartetu smyczkowego Obssesion pod dyrekcją Katarzyny Jasieńskiej z Warszawy.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież