Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Młodzieńczy jubileusz PSSE

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 stycznia 2013 20:37

Z okazji 15-lecia Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 23 stycznia w Sopocie odbyła się uroczysta gala. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, władz samorządowych, trójmiejskiego środowiska naukowego i biznesowego, inwestorzy Strefy oraz najemcy Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego i Bałtyckiego Portu Nowych Technologii w Gdyni.


Prowadząca galę Agata Młynarska po powitaniu wszystkich gości odczytała gratulacje i pozdrowienia przesłane przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Serdeczne gratulacje nadesłano również z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Skarbu Państwa i prezydenta miasta Torunia.


altGościom zebranym w sali Columbus Hotelu Sheraton pokazano kilkuminutowy film obrazujący przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej wieloletni pracownicy, decyzją prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi zasłużonych pracowników Strefy. Akty dekoracji dokonał wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, który wyznał, że jak powstawała Strefa, to on był sekretarzem gminy Krokowa i obecnie jej pomaga wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.


altMedalem Złotym Za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali Teresa Stanisława Cieślakowska, Stefan Paweł Formela i Teresa Agata Negowska, zaś Medalem Srebrnym - Małgorzata Ortmann i Hanna Bernadeta Piperska.


Prezes Zarządu PSSE Teresa Kamińska gratulując odznaczonym powiedziała, że 15 lat to wiek, kiedy tak naprawdę zaczyna się młodość – najpiękniejszy okres w życiu każdego z nas. W ten okres wchodzi właśnie Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Jednak Strefa, to przede wszystkim inwestorzy. Bez nich nie było by nas tutaj. To dla nich pracujemy i ich teraz wyróżnimy.


altW kategorii największej inwestycji wyróżniono firmy: Mondi Świecie produkującą tekturę falistą i papier workowy,  Bridgestone Stargard sp. z o.o. produkującą opony radialne do autobusów i samochodów ciężarowych, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. zatrudniającą ponad 7 tys. osób w Polsce,  Flextronics International Poland sp. z o.o. oferująca zaawansowane usługi montażu elektronicznego i elektromechanicznego, International Paper-Kwidzyn sp. z o.o. zatrudniająca 1300 osób.


altW kategorii najdłużej działający inwestor wyróżniono firmę Silgan Metal Packaging Tczew, w kategorii najwięcej otrzymanych zezwoleń firmę AMHIL Europa sp. z o.o. W kategorii innowacje wyróżniono 6 firm: Plastica sp. z o.o., Datera S.A., Bibus Menos sp. z o.o., Apator S.A., Pracownia Motyw – Paweł Podwojewski, Invicta sp. z o.o.


altDo wyróżnionych i pozostałych gości przemówiła nieco spóźniona z uwagi na trudności przylotu z Warszawy podsekretarz stanu ministerstwa gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik. - Prezesów 14 stref ekonomicznych czeka batalia o ich zachowanie i przedłużenie działalności. Jesteśmy na dobrej drodze. Zostało na nas nałożone zadanie stworzenia mechanizmów unowocześnienia działania stref. Przyczynienia się do zmniejszenia bezrobocia, uaktywnienia regionów i poszerzenia obszaru oddziaływania stref.

Dziękując za dotychczasowe osiągnięcia, minister przekazała Teresie Kamińskiej list gratulacyjny od wicepremiera Janusza Piechocińskiego.


Gratulacje z okazji młodzieńczego jubileuszu złożyli Teresie Kamińskiej marszałkowie, z woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, pomorskiego Ryszard Świlski, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz przewodniczący Konferencji Specjalnych Stref Ekonomicznych Piotr Wojaczek.


altJubileuszowy wieczór uświetnił występ kwartetu smyczkowego Obssesion pod dyrekcją Katarzyny Jasieńskiej z Warszawy.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież