Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
wtorek, 02 marca 2021 20:17
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
W pięknym stylu piłkarze Arki Gdynia awansowali do półfinału
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Młodzieńczy jubileusz PSSE

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 stycznia 2013 20:37

Z okazji 15-lecia Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 23 stycznia w Sopocie odbyła się uroczysta gala. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, władz samorządowych, trójmiejskiego środowiska naukowego i biznesowego, inwestorzy Strefy oraz najemcy Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego i Bałtyckiego Portu Nowych Technologii w Gdyni.


Prowadząca galę Agata Młynarska po powitaniu wszystkich gości odczytała gratulacje i pozdrowienia przesłane przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Serdeczne gratulacje nadesłano również z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Skarbu Państwa i prezydenta miasta Torunia.


altGościom zebranym w sali Columbus Hotelu Sheraton pokazano kilkuminutowy film obrazujący przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej wieloletni pracownicy, decyzją prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi zasłużonych pracowników Strefy. Akty dekoracji dokonał wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, który wyznał, że jak powstawała Strefa, to on był sekretarzem gminy Krokowa i obecnie jej pomaga wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.


altMedalem Złotym Za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali Teresa Stanisława Cieślakowska, Stefan Paweł Formela i Teresa Agata Negowska, zaś Medalem Srebrnym - Małgorzata Ortmann i Hanna Bernadeta Piperska.


Prezes Zarządu PSSE Teresa Kamińska gratulując odznaczonym powiedziała, że 15 lat to wiek, kiedy tak naprawdę zaczyna się młodość – najpiękniejszy okres w życiu każdego z nas. W ten okres wchodzi właśnie Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Jednak Strefa, to przede wszystkim inwestorzy. Bez nich nie było by nas tutaj. To dla nich pracujemy i ich teraz wyróżnimy.


altW kategorii największej inwestycji wyróżniono firmy: Mondi Świecie produkującą tekturę falistą i papier workowy,  Bridgestone Stargard sp. z o.o. produkującą opony radialne do autobusów i samochodów ciężarowych, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. zatrudniającą ponad 7 tys. osób w Polsce,  Flextronics International Poland sp. z o.o. oferująca zaawansowane usługi montażu elektronicznego i elektromechanicznego, International Paper-Kwidzyn sp. z o.o. zatrudniająca 1300 osób.


altW kategorii najdłużej działający inwestor wyróżniono firmę Silgan Metal Packaging Tczew, w kategorii najwięcej otrzymanych zezwoleń firmę AMHIL Europa sp. z o.o. W kategorii innowacje wyróżniono 6 firm: Plastica sp. z o.o., Datera S.A., Bibus Menos sp. z o.o., Apator S.A., Pracownia Motyw – Paweł Podwojewski, Invicta sp. z o.o.


altDo wyróżnionych i pozostałych gości przemówiła nieco spóźniona z uwagi na trudności przylotu z Warszawy podsekretarz stanu ministerstwa gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik. - Prezesów 14 stref ekonomicznych czeka batalia o ich zachowanie i przedłużenie działalności. Jesteśmy na dobrej drodze. Zostało na nas nałożone zadanie stworzenia mechanizmów unowocześnienia działania stref. Przyczynienia się do zmniejszenia bezrobocia, uaktywnienia regionów i poszerzenia obszaru oddziaływania stref.

Dziękując za dotychczasowe osiągnięcia, minister przekazała Teresie Kamińskiej list gratulacyjny od wicepremiera Janusza Piechocińskiego.


Gratulacje z okazji młodzieńczego jubileuszu złożyli Teresie Kamińskiej marszałkowie, z woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, pomorskiego Ryszard Świlski, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz przewodniczący Konferencji Specjalnych Stref Ekonomicznych Piotr Wojaczek.


altJubileuszowy wieczór uświetnił występ kwartetu smyczkowego Obssesion pod dyrekcją Katarzyny Jasieńskiej z Warszawy.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież