Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili w 2019 roku po 200 tys. zł. Adrian Zandberg, Marcelina... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

14 tys. zł dla placówek medycznych z aukcji podczas Pomorskiej Nocy Filmowej

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 stycznia 2013 19:14

Dochód w wysokości 14 tys. zł został uzyskany z aukcji przeprowadzonej podczas Pomorskiej Nocy Filmowej, która odbyła się w nowej siedzibie AmberExpo. W niej też 17 stycznia uzbieraną kwotę przekazano na pomoc podopiecznym dwóch placówek medycznych.Kierownik Kliniki Neurologii Rozwojowej Gdańskiego Uniwersytetu doc. Ewa Pilarska podziękowała osobom, które zachciały taką aukcję przeprowadzić i tym osobom, które podarowały na nią licytowane przedmioty. - Nasza klinika, jako pierwsza tego typu w Polsce, powstała w 1950 roku przez prof. Zofię Majewską. Obecnie jako jedyna w woj. pomorskim zajmuje się leczeniem układu nerwowego dzieci. Mamy ich wiele z poważnymi schorzeniami. A sytuacja finansowa szpitala jest bardzo trudna. Wszystkie więc dary są dla nas bardzo cenne. Dziękuję w imieniu pracowników i  pacjentów. Dzieci przygotowały laurki dla uczestników tej licytacji.


alt


Maciej Niedźwiecki, prezes Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci:  - W zeszłym roku byliśmy w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ale dzięki pomocy przyjaciołom i mieszkańcom woj. pomorskiego, którzy zechcieli nas w tym okresie wspomóc, to przetrwaliśmy. Ale nadal cały czas staramy się o to, aby te środki finansowe zdobywać. A my mamy dzieci wszędzie, w Choczewie, za Kwidzynem, Pelplinie. Musimy dojeżdżać do najciężej chorych dzieci, a to są duże odległości. Ale dzięki takim wsparciom finansowym możemy na spokojnie tymi dziećmi się zajmować i do nich dojeżdżać. Zapewnić im opiekę rehabilitacyjną. Kupujemy też im leki, bo rodziny nie są w stanie ich kupić, gdyż przeważnie tylko jedna osoba pracuje. My promujemy sport i zaskoczyła nas propozycja marszałka Struka przekazania na aukcję piłki i koszulki piłkarskiej. Mam ośmioletniego syna, który gra w piłkę nożną i wiem, co oznacza posiadanie takich trofeów.


alt


Marszałek Mieczysław Struk: – Ta aukcja była przeprowadzona pod auspicjami dwóch pań, żony prezydenta Pawła Adamowicza  - Magdaleny i mojej żony Maryli. Największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka piłkarska hiszpańskiej reprezentacji z autografami. Otrzymałem ją w Gniewinie, miejscu pobytu  hiszpańskiej drużyny podczas mistrzostw Europy 2012 roku. Myślę, że jest to gratka dla kolekcjonerów. Cel aukcji o tyle istotny, bo te dwie placówki medyczne potrzebują środków finansowych. Bo chorzy w promieniu stu kilometrów od Gdańska  wymagają pomocy. Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej, kiedy teraz uruchamiamy akcję jednego procenta od podatku dochodowego osób fizycznych, aby kierowały ten odpis właśnie do takich placówek medycznych. I niech te osoby, które wylicytowały te przedmioty, miały z nich satysfakcję.


altPodczas aukcji zlicytowano: 1. Magdalena Adamowicz - albumu fotograficznego autorstwa pana Macieja Kosycarza ze zdjęciami Gdańska wykonanymi z lotu ptaka. 2. Beata Glamowska - książeczkę "Dla dzieci od dzieci" z podpisem aktora Artura Żmijewskiego. 3. Wioletta Nowak - wieczne pióro Prezydenta Bronisława Komorowskiego. 4. Beata Michalak - obraz autorstwa Filipa - podopiecznego kliniki neurologii rozwojowej. 5. Michał Fijałkowski - piłka z euro 2012 z autografem znanego polskiego bramkarza Jerzego Dudka. 6. Maciej Grabski - koszulka z podpisami hiszpańskiej reprezentacji oraz encyklopedię gdańską z okolicznościową dedykacją złożoną przez prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.


alt


Pozostała część wylicytowanych przedmiotów wcześniej trafiła do swoich właścicieli.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #1 reks 2013-01-23 06:56
maskarada po gdansku,dobrocz yncy - zona adamsa,zona szwagra adamsa,pracowni k z Biegu,zona Nowaka od kelbas.no i grabski mlodszy,razem uzebrali 14 patykow i pol miasta ma o tym wiedziec,propag anda sytych
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież