„Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ... Śledczy ujawnili nieznany gigantyczny majątek byłego polityka PO Sławo... » Gotówka poukrywana w specjalnych skrytkach, przygotowanych do składowania pieniędzy, luksusowy samoc... Na Westerplatte odnaleziono 500 kg bombę lotniczą z okresu II wojny św... » 14 września 2020 r. na terenie pola bitwy na Westerplatte w trakcie prac saperskich prowadzonych na ... Zawody wędkarskie dla dzieci z dzielnicy Suchanino » W sobotę, 12 września, Koło wędkarskie PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Suc...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
niedziela, 20 września 2020 19:13
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
Hokeiści Stoczniowca do 49 minuty grali niezły mecz z Tauronem
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

14 tys. zł dla placówek medycznych z aukcji podczas Pomorskiej Nocy Filmowej

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 stycznia 2013 19:14

Dochód w wysokości 14 tys. zł został uzyskany z aukcji przeprowadzonej podczas Pomorskiej Nocy Filmowej, która odbyła się w nowej siedzibie AmberExpo. W niej też 17 stycznia uzbieraną kwotę przekazano na pomoc podopiecznym dwóch placówek medycznych.Kierownik Kliniki Neurologii Rozwojowej Gdańskiego Uniwersytetu doc. Ewa Pilarska podziękowała osobom, które zachciały taką aukcję przeprowadzić i tym osobom, które podarowały na nią licytowane przedmioty. - Nasza klinika, jako pierwsza tego typu w Polsce, powstała w 1950 roku przez prof. Zofię Majewską. Obecnie jako jedyna w woj. pomorskim zajmuje się leczeniem układu nerwowego dzieci. Mamy ich wiele z poważnymi schorzeniami. A sytuacja finansowa szpitala jest bardzo trudna. Wszystkie więc dary są dla nas bardzo cenne. Dziękuję w imieniu pracowników i  pacjentów. Dzieci przygotowały laurki dla uczestników tej licytacji.


alt


Maciej Niedźwiecki, prezes Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci:  - W zeszłym roku byliśmy w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ale dzięki pomocy przyjaciołom i mieszkańcom woj. pomorskiego, którzy zechcieli nas w tym okresie wspomóc, to przetrwaliśmy. Ale nadal cały czas staramy się o to, aby te środki finansowe zdobywać. A my mamy dzieci wszędzie, w Choczewie, za Kwidzynem, Pelplinie. Musimy dojeżdżać do najciężej chorych dzieci, a to są duże odległości. Ale dzięki takim wsparciom finansowym możemy na spokojnie tymi dziećmi się zajmować i do nich dojeżdżać. Zapewnić im opiekę rehabilitacyjną. Kupujemy też im leki, bo rodziny nie są w stanie ich kupić, gdyż przeważnie tylko jedna osoba pracuje. My promujemy sport i zaskoczyła nas propozycja marszałka Struka przekazania na aukcję piłki i koszulki piłkarskiej. Mam ośmioletniego syna, który gra w piłkę nożną i wiem, co oznacza posiadanie takich trofeów.


alt


Marszałek Mieczysław Struk: – Ta aukcja była przeprowadzona pod auspicjami dwóch pań, żony prezydenta Pawła Adamowicza  - Magdaleny i mojej żony Maryli. Największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka piłkarska hiszpańskiej reprezentacji z autografami. Otrzymałem ją w Gniewinie, miejscu pobytu  hiszpańskiej drużyny podczas mistrzostw Europy 2012 roku. Myślę, że jest to gratka dla kolekcjonerów. Cel aukcji o tyle istotny, bo te dwie placówki medyczne potrzebują środków finansowych. Bo chorzy w promieniu stu kilometrów od Gdańska  wymagają pomocy. Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej, kiedy teraz uruchamiamy akcję jednego procenta od podatku dochodowego osób fizycznych, aby kierowały ten odpis właśnie do takich placówek medycznych. I niech te osoby, które wylicytowały te przedmioty, miały z nich satysfakcję.


altPodczas aukcji zlicytowano: 1. Magdalena Adamowicz - albumu fotograficznego autorstwa pana Macieja Kosycarza ze zdjęciami Gdańska wykonanymi z lotu ptaka. 2. Beata Glamowska - książeczkę "Dla dzieci od dzieci" z podpisem aktora Artura Żmijewskiego. 3. Wioletta Nowak - wieczne pióro Prezydenta Bronisława Komorowskiego. 4. Beata Michalak - obraz autorstwa Filipa - podopiecznego kliniki neurologii rozwojowej. 5. Michał Fijałkowski - piłka z euro 2012 z autografem znanego polskiego bramkarza Jerzego Dudka. 6. Maciej Grabski - koszulka z podpisami hiszpańskiej reprezentacji oraz encyklopedię gdańską z okolicznościową dedykacją złożoną przez prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.


alt


Pozostała część wylicytowanych przedmiotów wcześniej trafiła do swoich właścicieli.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #1 reks 2013-01-23 06:56
maskarada po gdansku,dobrocz yncy - zona adamsa,zona szwagra adamsa,pracowni k z Biegu,zona Nowaka od kelbas.no i grabski mlodszy,razem uzebrali 14 patykow i pol miasta ma o tym wiedziec,propag anda sytych
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież