Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap... Upadek Festung Danzig » Kiedy 19 września 1939 roku już w parę dni po zdobyciu Westerplatte kawalkada samochodów świty Adolf... Gdański biznes bez zaufania do gdańskich władz » Od kilku dni Gdańska Izba Rzemieślnicza prowadzi zdalnie codzienne spotkania kryzysowe. W samo połud... Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid... Sport na antenie TVP Gdańsk » TVP Gdańsk zaprasza do oglądania programów sportowych. „Cały ten Sport” – program z udziałem najwięk... ERGO Hestia uzbraja ratowników medycznych. Milion złotych na najważnie... » Ratownicy medyczni są dziś na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Narażają zdrowie i życie...
Reklama
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
sobota, 28 marca 2020 21:43
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zara ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

14 tys. zł dla placówek medycznych z aukcji podczas Pomorskiej Nocy Filmowej

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 stycznia 2013 19:14

Dochód w wysokości 14 tys. zł został uzyskany z aukcji przeprowadzonej podczas Pomorskiej Nocy Filmowej, która odbyła się w nowej siedzibie AmberExpo. W niej też 17 stycznia uzbieraną kwotę przekazano na pomoc podopiecznym dwóch placówek medycznych.Kierownik Kliniki Neurologii Rozwojowej Gdańskiego Uniwersytetu doc. Ewa Pilarska podziękowała osobom, które zachciały taką aukcję przeprowadzić i tym osobom, które podarowały na nią licytowane przedmioty. - Nasza klinika, jako pierwsza tego typu w Polsce, powstała w 1950 roku przez prof. Zofię Majewską. Obecnie jako jedyna w woj. pomorskim zajmuje się leczeniem układu nerwowego dzieci. Mamy ich wiele z poważnymi schorzeniami. A sytuacja finansowa szpitala jest bardzo trudna. Wszystkie więc dary są dla nas bardzo cenne. Dziękuję w imieniu pracowników i  pacjentów. Dzieci przygotowały laurki dla uczestników tej licytacji.


alt


Maciej Niedźwiecki, prezes Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci:  - W zeszłym roku byliśmy w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ale dzięki pomocy przyjaciołom i mieszkańcom woj. pomorskiego, którzy zechcieli nas w tym okresie wspomóc, to przetrwaliśmy. Ale nadal cały czas staramy się o to, aby te środki finansowe zdobywać. A my mamy dzieci wszędzie, w Choczewie, za Kwidzynem, Pelplinie. Musimy dojeżdżać do najciężej chorych dzieci, a to są duże odległości. Ale dzięki takim wsparciom finansowym możemy na spokojnie tymi dziećmi się zajmować i do nich dojeżdżać. Zapewnić im opiekę rehabilitacyjną. Kupujemy też im leki, bo rodziny nie są w stanie ich kupić, gdyż przeważnie tylko jedna osoba pracuje. My promujemy sport i zaskoczyła nas propozycja marszałka Struka przekazania na aukcję piłki i koszulki piłkarskiej. Mam ośmioletniego syna, który gra w piłkę nożną i wiem, co oznacza posiadanie takich trofeów.


alt


Marszałek Mieczysław Struk: – Ta aukcja była przeprowadzona pod auspicjami dwóch pań, żony prezydenta Pawła Adamowicza  - Magdaleny i mojej żony Maryli. Największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka piłkarska hiszpańskiej reprezentacji z autografami. Otrzymałem ją w Gniewinie, miejscu pobytu  hiszpańskiej drużyny podczas mistrzostw Europy 2012 roku. Myślę, że jest to gratka dla kolekcjonerów. Cel aukcji o tyle istotny, bo te dwie placówki medyczne potrzebują środków finansowych. Bo chorzy w promieniu stu kilometrów od Gdańska  wymagają pomocy. Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej, kiedy teraz uruchamiamy akcję jednego procenta od podatku dochodowego osób fizycznych, aby kierowały ten odpis właśnie do takich placówek medycznych. I niech te osoby, które wylicytowały te przedmioty, miały z nich satysfakcję.


altPodczas aukcji zlicytowano: 1. Magdalena Adamowicz - albumu fotograficznego autorstwa pana Macieja Kosycarza ze zdjęciami Gdańska wykonanymi z lotu ptaka. 2. Beata Glamowska - książeczkę "Dla dzieci od dzieci" z podpisem aktora Artura Żmijewskiego. 3. Wioletta Nowak - wieczne pióro Prezydenta Bronisława Komorowskiego. 4. Beata Michalak - obraz autorstwa Filipa - podopiecznego kliniki neurologii rozwojowej. 5. Michał Fijałkowski - piłka z euro 2012 z autografem znanego polskiego bramkarza Jerzego Dudka. 6. Maciej Grabski - koszulka z podpisami hiszpańskiej reprezentacji oraz encyklopedię gdańską z okolicznościową dedykacją złożoną przez prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.


alt


Pozostała część wylicytowanych przedmiotów wcześniej trafiła do swoich właścicieli.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #1 reks 2013-01-23 06:56
maskarada po gdansku,dobrocz yncy - zona adamsa,zona szwagra adamsa,pracowni k z Biegu,zona Nowaka od kelbas.no i grabski mlodszy,razem uzebrali 14 patykow i pol miasta ma o tym wiedziec,propag anda sytych
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież