Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

14 tys. zł dla placówek medycznych z aukcji podczas Pomorskiej Nocy Filmowej

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 stycznia 2013 19:14

Dochód w wysokości 14 tys. zł został uzyskany z aukcji przeprowadzonej podczas Pomorskiej Nocy Filmowej, która odbyła się w nowej siedzibie AmberExpo. W niej też 17 stycznia uzbieraną kwotę przekazano na pomoc podopiecznym dwóch placówek medycznych.Kierownik Kliniki Neurologii Rozwojowej Gdańskiego Uniwersytetu doc. Ewa Pilarska podziękowała osobom, które zachciały taką aukcję przeprowadzić i tym osobom, które podarowały na nią licytowane przedmioty. - Nasza klinika, jako pierwsza tego typu w Polsce, powstała w 1950 roku przez prof. Zofię Majewską. Obecnie jako jedyna w woj. pomorskim zajmuje się leczeniem układu nerwowego dzieci. Mamy ich wiele z poważnymi schorzeniami. A sytuacja finansowa szpitala jest bardzo trudna. Wszystkie więc dary są dla nas bardzo cenne. Dziękuję w imieniu pracowników i  pacjentów. Dzieci przygotowały laurki dla uczestników tej licytacji.


alt


Maciej Niedźwiecki, prezes Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci:  - W zeszłym roku byliśmy w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ale dzięki pomocy przyjaciołom i mieszkańcom woj. pomorskiego, którzy zechcieli nas w tym okresie wspomóc, to przetrwaliśmy. Ale nadal cały czas staramy się o to, aby te środki finansowe zdobywać. A my mamy dzieci wszędzie, w Choczewie, za Kwidzynem, Pelplinie. Musimy dojeżdżać do najciężej chorych dzieci, a to są duże odległości. Ale dzięki takim wsparciom finansowym możemy na spokojnie tymi dziećmi się zajmować i do nich dojeżdżać. Zapewnić im opiekę rehabilitacyjną. Kupujemy też im leki, bo rodziny nie są w stanie ich kupić, gdyż przeważnie tylko jedna osoba pracuje. My promujemy sport i zaskoczyła nas propozycja marszałka Struka przekazania na aukcję piłki i koszulki piłkarskiej. Mam ośmioletniego syna, który gra w piłkę nożną i wiem, co oznacza posiadanie takich trofeów.


alt


Marszałek Mieczysław Struk: – Ta aukcja była przeprowadzona pod auspicjami dwóch pań, żony prezydenta Pawła Adamowicza  - Magdaleny i mojej żony Maryli. Największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka piłkarska hiszpańskiej reprezentacji z autografami. Otrzymałem ją w Gniewinie, miejscu pobytu  hiszpańskiej drużyny podczas mistrzostw Europy 2012 roku. Myślę, że jest to gratka dla kolekcjonerów. Cel aukcji o tyle istotny, bo te dwie placówki medyczne potrzebują środków finansowych. Bo chorzy w promieniu stu kilometrów od Gdańska  wymagają pomocy. Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej, kiedy teraz uruchamiamy akcję jednego procenta od podatku dochodowego osób fizycznych, aby kierowały ten odpis właśnie do takich placówek medycznych. I niech te osoby, które wylicytowały te przedmioty, miały z nich satysfakcję.


altPodczas aukcji zlicytowano: 1. Magdalena Adamowicz - albumu fotograficznego autorstwa pana Macieja Kosycarza ze zdjęciami Gdańska wykonanymi z lotu ptaka. 2. Beata Glamowska - książeczkę "Dla dzieci od dzieci" z podpisem aktora Artura Żmijewskiego. 3. Wioletta Nowak - wieczne pióro Prezydenta Bronisława Komorowskiego. 4. Beata Michalak - obraz autorstwa Filipa - podopiecznego kliniki neurologii rozwojowej. 5. Michał Fijałkowski - piłka z euro 2012 z autografem znanego polskiego bramkarza Jerzego Dudka. 6. Maciej Grabski - koszulka z podpisami hiszpańskiej reprezentacji oraz encyklopedię gdańską z okolicznościową dedykacją złożoną przez prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.


alt


Pozostała część wylicytowanych przedmiotów wcześniej trafiła do swoich właścicieli.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #1 reks 2013-01-23 06:56
maskarada po gdansku,dobrocz yncy - zona adamsa,zona szwagra adamsa,pracowni k z Biegu,zona Nowaka od kelbas.no i grabski mlodszy,razem uzebrali 14 patykow i pol miasta ma o tym wiedziec,propag anda sytych
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież