Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

14 tys. zł dla placówek medycznych z aukcji podczas Pomorskiej Nocy Filmowej

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 stycznia 2013 19:14

Dochód w wysokości 14 tys. zł został uzyskany z aukcji przeprowadzonej podczas Pomorskiej Nocy Filmowej, która odbyła się w nowej siedzibie AmberExpo. W niej też 17 stycznia uzbieraną kwotę przekazano na pomoc podopiecznym dwóch placówek medycznych.Kierownik Kliniki Neurologii Rozwojowej Gdańskiego Uniwersytetu doc. Ewa Pilarska podziękowała osobom, które zachciały taką aukcję przeprowadzić i tym osobom, które podarowały na nią licytowane przedmioty. - Nasza klinika, jako pierwsza tego typu w Polsce, powstała w 1950 roku przez prof. Zofię Majewską. Obecnie jako jedyna w woj. pomorskim zajmuje się leczeniem układu nerwowego dzieci. Mamy ich wiele z poważnymi schorzeniami. A sytuacja finansowa szpitala jest bardzo trudna. Wszystkie więc dary są dla nas bardzo cenne. Dziękuję w imieniu pracowników i  pacjentów. Dzieci przygotowały laurki dla uczestników tej licytacji.


alt


Maciej Niedźwiecki, prezes Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci:  - W zeszłym roku byliśmy w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ale dzięki pomocy przyjaciołom i mieszkańcom woj. pomorskiego, którzy zechcieli nas w tym okresie wspomóc, to przetrwaliśmy. Ale nadal cały czas staramy się o to, aby te środki finansowe zdobywać. A my mamy dzieci wszędzie, w Choczewie, za Kwidzynem, Pelplinie. Musimy dojeżdżać do najciężej chorych dzieci, a to są duże odległości. Ale dzięki takim wsparciom finansowym możemy na spokojnie tymi dziećmi się zajmować i do nich dojeżdżać. Zapewnić im opiekę rehabilitacyjną. Kupujemy też im leki, bo rodziny nie są w stanie ich kupić, gdyż przeważnie tylko jedna osoba pracuje. My promujemy sport i zaskoczyła nas propozycja marszałka Struka przekazania na aukcję piłki i koszulki piłkarskiej. Mam ośmioletniego syna, który gra w piłkę nożną i wiem, co oznacza posiadanie takich trofeów.


alt


Marszałek Mieczysław Struk: – Ta aukcja była przeprowadzona pod auspicjami dwóch pań, żony prezydenta Pawła Adamowicza  - Magdaleny i mojej żony Maryli. Największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka piłkarska hiszpańskiej reprezentacji z autografami. Otrzymałem ją w Gniewinie, miejscu pobytu  hiszpańskiej drużyny podczas mistrzostw Europy 2012 roku. Myślę, że jest to gratka dla kolekcjonerów. Cel aukcji o tyle istotny, bo te dwie placówki medyczne potrzebują środków finansowych. Bo chorzy w promieniu stu kilometrów od Gdańska  wymagają pomocy. Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej, kiedy teraz uruchamiamy akcję jednego procenta od podatku dochodowego osób fizycznych, aby kierowały ten odpis właśnie do takich placówek medycznych. I niech te osoby, które wylicytowały te przedmioty, miały z nich satysfakcję.


altPodczas aukcji zlicytowano: 1. Magdalena Adamowicz - albumu fotograficznego autorstwa pana Macieja Kosycarza ze zdjęciami Gdańska wykonanymi z lotu ptaka. 2. Beata Glamowska - książeczkę "Dla dzieci od dzieci" z podpisem aktora Artura Żmijewskiego. 3. Wioletta Nowak - wieczne pióro Prezydenta Bronisława Komorowskiego. 4. Beata Michalak - obraz autorstwa Filipa - podopiecznego kliniki neurologii rozwojowej. 5. Michał Fijałkowski - piłka z euro 2012 z autografem znanego polskiego bramkarza Jerzego Dudka. 6. Maciej Grabski - koszulka z podpisami hiszpańskiej reprezentacji oraz encyklopedię gdańską z okolicznościową dedykacją złożoną przez prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.


alt


Pozostała część wylicytowanych przedmiotów wcześniej trafiła do swoich właścicieli.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-1 #1 reks 2013-01-23 06:56
maskarada po gdansku,dobrocz yncy - zona adamsa,zona szwagra adamsa,pracowni k z Biegu,zona Nowaka od kelbas.no i grabski mlodszy,razem uzebrali 14 patykow i pol miasta ma o tym wiedziec,propag anda sytych
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież