Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PUP w Gdańsku rusza z wakacyjnymi projektami stażowymi

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 maja 2012 14:20

altBlisko 200 młodych osób weźmie udział w 3 projektach stażowych przygotowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku. Osoby zakwalifikowane do udziału w programach skierowane zostaną na płatny, kilku miesięczny staż, część z bezrobotnych będzie miała okazje pracować przy organizacji EURO 2012.Pierwszym projektem, z którego będą mogli skorzystać młodzi bezrobotni, to "Zawodowy Debiut". Program adresowany jest do osób, które nie ukończyły jeszcze 25. roku życia, a także do absolwentów szkół wyższych do 27. roku życia (pod warunkiem ukończenia studiów w przeciągu ostatnich 12 miesięcy).


Do realizacji programu PUP zaprasza łącznie 100 bezrobotnych. Każdy z nich skierowany zostanie na 5 miesięczny staż u jednego z lokalnych pracodawców. Aby dodatkowo wesprzeć stażystów, co miesiąc wypłacane im będzie wysokie stypendium w wysokości 953 zł. Każdy otrzyma także Kartę osoby aktywnie poszukującej pracy, która upoważnia do bezpłatnego poruszania się środkami komunikacji miejskiej MZK Gdańsk.

Projekt adresowany jest także do pracodawców. Firmy, które chciałyby wziąć udział w programie i tym samym przyjąć młodą osobę na kilkumiesięczny staż, powinny złożyć w kancelarii urzędu pracy wypełniony Wniosek o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu (druk dostępny jest na stronie internetowej PUP).Kolejny projekt to wyjątkowa propozycja dla osób, które chciałyby połączyć zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego ze sportową przygodą. Właśnie taką możliwość daje program EURO STAŻ. 20 osób, które weźmie w nim udział skierowanych zostanie na płatny kilkumiesięczny staż do firm i instytucji zaangażowanych w organizację zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Będzie to świetna okazja, aby z bliska podejrzeć, w jaki sposób organizuje się największe sportowe przedsięwzięcia na świecie. Program, który rozpocznie się w czerwcu kontynuowany będzie także po oficjalnym zakończeniu sportowych zmagań. Zdobywanie cennych doświadczeń trwać będzie bowiem do końca sierpnia lub września (w zależności od firmy lub instytucji, w której organizowany będzie staż).


Udział w projekcie mogą wziąć osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP w Gdańsku, które nie ukończyły jeszcze 25. roku życia, a także absolwenci szkół wyższych do 27. roku życia (pod warunkiem ukończenia studiów w przeciągu ostatnich 12 miesięcy).


Trzecia propozycja to program specjalny, nosi on nazwę "Dobry Początek". W tym przypadku do lokalnych firm skierowanych zostanie łącznie 45 młodych bezrobotnych. Jednak zanim się to stanie, wszyscy uczestnicy programu przejdą krótkie ale praktyczne szkolenie z zakresu autoprezentacji - Metamorfoza. W trakcie zajęć doświadczeni trenerzy doradzać będą m.in. w zakresie stylizacji czy make-up.

Po ukończeniu warsztatów rozpocznie się 5 miesięczny staż u lokalnych pracodawców. Praktyczne umiejętności będzie można nabywać już od czerwca.
- Ważną zaletą naszego projektu jest realna szansa na znalezienie pracy bezpośrednio po ukończeniu stażu. Pracodawcy, u których będzie się odbywał staż, zadeklarowali bowiem, że po jego ukończeniu przewidują zatrudnienie - wyjaśnia Łukasz Iwaszkiewicz, rzecznik prasowy gdańskiego urzędu pracy.

Dodatkową korzyścią przemawiającą za wzięciem udziału w programie jest atrakcyjne wsparcie finansowe przewidziane dla stażystów. Każdy z uczestników projektu będzie nie tylko otrzymywać wysokie stypendium (953 zł) lecz także dostanie Kartę osoby aktywnie poszukującej pracy. Dzięki niej będzie mógł bezpłatnie poruszać się środkami komunikacji miejskiej MZK Gdańsk.

Aby wziąć udział w projekcie "Dobry Początek" osoba bezrobotna musi spełniać następujące kryteria:
- wiek do 25. roku życia
- lub absolwenci studiów wyższych do 27 lat (którzy ukończyli szkołę w ostatnich 12 miesiącach)
- lub osoby do 30. roku życia przynależące przynajmniej do jednej z podanych grup:
> długotrwale bezrobotni
> bezrobotne, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka,
> bezrobotni nie posiadający kwalifikacji/ doświadczenia zawodowego/wykształcenia średniego,
> bezrobotni wychowujący samotnie co najmniej 1 dziecka do 18. roku życia,
> bezrobotni, którzy nie podjęli zatrudnienia po odbyciu kary pozbawienia wolności,
> osoby niepełnosprawne,
> bezrobotni po zakończeniu kontraktu socjalnego.

W ramach projektu "Dobry Początek" przewidziana jest także inna forma aktywizacji zawodowej. Jest nią jednorazowa dotacja na założenie firmy. O 18 tys. zł, a także wsparcie pomostowe w wysokości 2900 zł oraz udział w specjalistycznych szkoleniach, mogą starać się osoby, które nie ukończyły jeszcze 30. roku życia. Zgłoszenia osób zainteresowanych przyjmowane są do 25 maja.

Więcej informacji

Dodatkowych informacji na temat programów Zawodowy Debiut oraz Dobry Początek udziela:
Joanna Lisius - Dział Programów Rynku Pracy
Tel.: /58/ 732-53-35
e-mail: jlisius@pup.gda.pl

Dodatkowych informacji na temat programów EuroStaż udziela:
Katarzyna Mielewczyk - Dział Programów Rynku Pracy
Tel.: /58/  732-53-28
e-mail: kmielewczyk@pup.gda.pl

źródło pup.gda.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież