Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 23 maja 2012 14:04

W zabytkowym obiekcie, jakim od XVI wieku jest Brama Wyżynna w Gdańsku, po zakończonym kapitalnym remoncie, 22 maja otwarto Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej.Otwarcia dokonano w ramach realizowanego od 2011 roku projektu Zintegrowanego Systemu Informacji Turystycznej Województwa Pomorskiego. W Trójmieście, a głównie w Gdańsku, w różnych miejscach, jeszcze przed Euro 2012 uruchomiono 28 infomatów. Do sierpnia ma ich być 245. Są to nowoczesne nośniki informacji turystycznej o regionie z 40 i 46-calowymi ekranami dotykowymi. Jak dotychczas jest to unikatowy i jedyny taki projekt funkcjonujący w Polsce.


alt


Projekt ten uzyskał dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Została ona przyznana z zasobów Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Całościowy koszt realizacji, to 12,85 mln zł, z czego 75 proc. to dofinansowanie unijne. Samorząd województwa realizuje część informatyczną za około 9,6 mln zł, a Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zmodernizowało Bramę Wyżynną za 3,25 mln zł.


alt


Nad aktualnością informacji zamieszczanych zarówno na portalu www.pomorskie.travel, jak i 245 infomatach, - jak zaznaczył marszałek Mieczysław Struk (na zdjęciu powyżej) - będą czuwać pracownicy Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz 22 lokalne organizacje turystyczne. System umożliwi rozwój nieograniczonej sieci powiązań informacyjnych, co zapewni promocję miast w innych miejscach, a jednocześnie pobudzi mobilność turystyczną w obrębie województwa. Dzięki uruchomionemu systemowi wiele osób będzie miało możliwość zapoznania się z ofertą sąsiedniej gminy, czy miasta w innej części województwa.


alt


W uroczystym otwarciu PCIT w Bramie Wyżynnej w Gdańsku, mającym znakomitą oprawę artystyczną, wzięli udział m.in. wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska, marszałkowie Mieczysław Struk, Wiesław Byczkowski i Ryszard Świlski, dyrektor Muzeum Historii Miasta Gdańska Adam Koperkiewicz (na zdjęciu powyżej) oraz przedstawiciele instytucji i organizacji turystycznych.
Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież