W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czechy najlepsze w gimnazjalnym EURO 2012 - GALERIA

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 maja 2012 17:25

Czechy przed Hiszpanią i Niemcami. Taka była kolejność podczas finałów gimnazjalnego turnieju piłkarskiego Euro 2012, rozegranego 19 maja na dużym boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9, w którym wzięło udział 12 zespołów. Stanowili je uczniowie gdańskich gimnazjów.


GALERIAO końcowej kolejności zadecydował zwycięski mecz Czechów nad Niemcami 1:0. Nie pomógł najlepiej zorganizowany (na zdjęciu) doping niemieckiej drużyny. W pozostałych dwóch meczach finałowych Niemców z Hiszpanią oraz Hiszpanów z Czechami nie strzelono żadnego gola i wyniki były remisowe 0:0. Wszystkie mecze grupowe i finałowe trwały po 10 minut.


altZwycięska drużyna piłkarska Czechy, to gdańskie gimnazjum nr 13, wicemistrzowie Hiszpanie – gimnazjum nr 16, a brązowi medaliści – gimnazjum nr 18.


altTurniej „Szkoła bez nudy i nałogów – Podróż kibiców dookoła świata”, zrealizowany został w ramach programu edukacyjno-alternatywnego Komendy Głównej Policji „Jestem Kibicem przez duże K”. Jego organizatorem było Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Turniej skierowany był do uczniów gdańskich szkół gimnazjalnych. Zgłosiło się do niego 12 gdańskich gimnazjów, które wystawiły swoje 12-osobowe reprezentacje.
Główne cele turnieju, to: rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o grach zespołowych, promowanie kulturalnego kibicowania i postaw pro sportowych, zapoznanie z kulturą, geografią oraz historią sportu innych krajów, a także przeciwdziałanie dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji w sporcie; jak również rozwijanie zrozumienia oraz akceptacji dla odmienności innych kultur, a ponadto rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży.
Jak dowiedzieliśmy się od sędziego głównego piłkarskich rozgrywek Grzegorza Czyczela, pierwszego gola podczas turnieju strzelił w 1,13 minucie Łukasz Huzarski z drużyny Chorwacji (gimn. 32) podczas meczu z Włochami (gimn. 25).


altCzesi wygrali turniej piłkarski, bo w naszej ocenie mieli „najzgrabniejszy” doping (zdjęcie powyżej). Poza punktacją rozegrano też konkurencje siłowe, jak wyciskanie sztangi, ciągnięcie samochodu dostawczego na czas i siłowanie na ręce.


Cały konkurs składał się z pięciu części, a o ostatecznym zwycięstwie zadecydowała suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach:
1. Rozgrywki piłkarskie, 6-osobowe drużyny (plus 2 rezerwowych). Gra każdy z każdym,
2. Konkurs stoisk związany z wylosowanym krajem Euro 2012. Stoiska powinny zawierać wybrane elementy tożsamości kulturowej (np. tradycji, historii, w tym historii sportu, geografii, obyczajowości, kuchni regionalnej itp.) Stoiska były prezentowane przez cały czas trwania turnieju.
3. Quiz wiedzy o drużynie z wylosowanego kraju. Stoiska prezentowane były przez 4-osobową drużynę, która jednocześnie brała udział w konkursie wiedzy.
4. „Szalik atrybutem kibica” – konkurs polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu w dowolnej technice szalika kibica reprezentacji narodowej wylosowanego kraju.
5. Konkurs kibicowania, który przebiegał równolegle z rozgrywkami piłkarskimi. W drużynie kibiców mogło wziąć udział max. 20 uczniów danej szkoły.


altW naszej ocenie najładniejszy szalik przedstawiła Grecja (gimn. nr 2, zdjęcie powyżej).
Komisja konkursowa była reprezentowana przez przedstawicieli z Biura Euro 2012 Urzędu Miasta Gdańska, Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, MOSiR Gdańsk oraz Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, której podinspektor Joanna Orłowska była przewodniczącą jury. W jej ocenie impreza przeszła oczekiwania organizatorów, bo tak dobrze młodzież była do niej przygotowana. Wykazała się dużą wiedzą, pomysłowością, zaangażowaniem i rywalizacją fair play. Ten tytuł i puchar przypadł w udziale drużynie Chorwacji, czyli młodzieży z gimnazjum nr 32, która w potrzebie niosła pomoc innym. Z kolei kosz upominków i słodyczy wręczono drużynie Ukrainy, czyli młodzieży z gimnazjum nr 49.


altDrużyny miały też za zadnie przygotowanie potraw narodowych. W ocenie przedstawiciela portalu wybrzeze24.pl najsmaczniejszą była ziemniaczana sałatka przygotowana przez Niemców (gimn. 18, zdjęcie powyżej) oraz chłodnik serwowany przez Ukraińców (gimn. 49).

Klasyfikacja końcowa po wszystkich pięciu konkurencjach:
1. Niemcy (18) 43
2. Hiszpania (16) 36
3. Ukraina (49) 34
4. Grecja (2) 32
5. Czechy (13) 31
6. Chorwacja (32) 28
7. Francja (29) 27
8. Portugalia (48) 24
9. Irlandia (3)  20
10. Rosja (15) 15
11. Włochy (25) 8    
miejsce, drużyna, numer gimnazjum, punkty

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież