W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gierszewski: Terminarz mamy ustalony na sto lat

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 maja 2012 17:24

altRozmowa ze Stanisławem Gierszewskim, prezesem zarządu Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk- Za nami dziesiąta edycja "Grajmy w zielone". To chyba powód do dumy, że ta impreza odbywa się tyle lat?
Stanisław Gierszewski: Udało się dzięki pracy wielu ludzi, dzięki docenieniu nas przez klientów, dzięki dobrej współpracy z tymi, którzy przyjeżdżają tu zaprezentować swoje produkty. Druga sprawa to widzimy jak taka impreza jest potrzebna. Rënk tym różni się od innych organizatorów podobnych imprez, że po pierwsze ma świetne położenie. Po wtóre nam nie przeszkadza zła pogoda, gdyż mamy wszystkie place utwardzone. Dlatego wielu czeka na dzień, kiedy w Rënk będzie się odbywała wystawa i ogrodnicy będę sprzedawać swoje produkty. Kolejną sprawą jest bogata oferta. Ponad trzystu wystawców to jest już gdzie wybrać. Powiedziałbym, że najbardziej wyszukane gusta zostaną zaspokojone.


- "Grajmy w zielone" już na dobre wpisało się w kalendarz wiosennych imprez.

Stanisław Gierszewski: Też jestem z tego dumny i szczęśliwy, że ta impreza musi się odbyć. Mamy terminarz tej imprezy na najbliższe sto lat ustalony. Zawsze pierwsza sobota i niedziela po Zofii. W większości edycji trafiamy pogodę. Taka pogoda jak w tym roku bardzo nam odpowiada.


- Dobrym pomysłem okazało się rozszerzenie programu imprezy z dwóch do trzech dni.

Stanisław Gierszewski: Są dwie modyfikacje tej imprezy, które wynikały z oczekiwań naszych klientów. Pierwsza to piątkowe popołudnie dla najbardziej zdecydowanych, którzy w sobotę chcą już sadzić rośliny. Przyjeżdżają wówczas ludzie, którzy kupują, a w sobotę wyjeżdżają już na działkę. Druga sprawa to ta, że na podstawie popularności tej imprezy organizujemy, w dniach 15-16 września, drugą edycję "Jesień w ogrodzie". Jeszcze nie ma takiego wymiaru, ale w ubiegłym roku mieliśmy ponad stu wystawców. Jesienna edycja dopiero zdobywa popularność, ale już wrasta w krajobraz i będziemy ją kontynuować.


alt

Prezes Gierszewski podczas wyczytywania zwycięzcy skutera podczas tegorocznej wystawy


- Dziesiąta edycja za nami. Proszę o krótkie podsumowanie tego okresu.
Stanisław Gierszewski: Startowaliśmy z około czterdziestoma-pięćdziesięcioma wystawcami doszliśmy do trzystu. Naszym problemem na dziś jest troszeczkę już brak miejsca. Pomyślimy w najbliższym czasie, żeby ponad trzy hektary, które mamy w zapasie, przyłączyć do Rënku i zrobić miejsce dla jednego dużego, jednolitego kiermaszu. To jest impreza, która oprócz cech handlowych, ma też cechy edukacyjne. Szkółki mogą prezentować swoje pomysły. Druga  to nawet ktoś kto ma bardzo mało terenu może podpatrzeć jak ten teren optymalnie wykorzystać. Jest wielu wystawców, którzy nie sprzedają podczas wystawy, tylko pokazują. Zamówienia realizują w późniejszym terminie.


- Nie pozostaje więc nic innego tylko zaprosić na jesienną edycję i kolejną wiosenną wystawę za rok.
Stanisław Gierszewski: Wiosenna tak jak w tym roku trzydniowa, a jesienna w dniach 15-16 września. Serdecznie zapraszamy.
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież