Arwid Żebrowski otrzymał poparcie Andrzeja Jaworskiego » W piątek 20 września Arwid Żebrowski, kandydat na posła Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości otr... Andrzej Kobylarz: Obywatel jest jak ciuch w wirówce » Z posłem Andrzejem Kobylarzem, z Klubu parlamentarnego Kukiz 15, kandydatem PSL-Koalicji Polskiej do... Energa z nagrodą na Energatab 2019 » Należąca do Grupy Energa spółka Energa Invest została uhonorowana Pucharem Prezesa Polskiego Towarzy... Dzień Seniora w Stacji Orunia GAK » Stacja Orunia GAK i Teatr GAK serdecznie zapraszają na Dzień Seniora. W niedzielę 29 września od god... Zakończenie sezonu spławikowego Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » Zawody zakończenia sezonu spławikowego w Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa rozegrane zostały w sobotę 14 ... Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej pre... » Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej b. prezydenta Gdańska. Śledczy n... Województwo pomorskie zyska 11 karetek pogotowia ratunkowego » 16 września Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski podpisał umowy o dofinansowa... Senackie duety na Pomorzu - powtórki z 2015 bez SLD » Tylko 14 osób będzie ubiegać się o mandat senatora w 6 pomorskich okręgach wyborczych. Miejsce w sen... Kobylarz - Szadółki trują, Kowalczuk - rezygnacja z węgla » „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?” to temat debaty przedwyborczej zorganizowanej... Odsłonięto pomnik rotmistrza Pileckiego » Przed Muzeum II Wojny Światowej odsłonięto pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystości wzię...
Reklama
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
środa, 18 września 2019 20:04
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej ...
MRKS uczcił 50-lecie na boisku
sobota, 21 września 2019 16:31
MRKS uczcił 50-lecie na boisku
Mecz MRKS z Drużyną Przyjaciół MRKS-u uczcił jubileusz 50-lecia M ...
Lechia dobiła do czołówki
sobota, 21 września 2019 17:45
Lechia dobiła do czołówki
Lechia wygrała trzeci mecz z rzędu i dobiła do czołówki ligi. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
sobota, 31 sierpnia 2019 18:29
Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
Wysiłkiem wielu życzliwych osób po wielu latach odkryto raz jeszcze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

4 Metropolitalne Targi Pracy - kto się nie rozwija ten się cofa

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 08 kwietnia 2015 15:47

4 edycja Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza odbyła się w Amber EXPO. 150 pracodawców oferowało ponad 1500 miejsc pracy. Targi odwiedziły tysiące osób szukających pracy. Organizatorami Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza byli Powiatowy i Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.


Kolejna edycja Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Już kilkadziesiąt minut przed oficjalnym rozpoczęciem targów, godz. 11.00, przed Amber EXPO zgromadziło się kilkaset osób, które nie mogły się doczekać wejścia na targi i poznania ofert pracodawców.


alt- Targi organizujemy po raz czwarty i są coraz lepsze, oferta jest coraz bogatsza - stwierdził Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - W tym roku mamy ponad 150 pracodawców i 1500 miejsc pracy. Są urzędy pracy praktycznie z całego obszaru metropolitalnego. Jest wielu szukających pracy. Na tegorocznych targach mamy atrakcje, których nie było wcześniej. Przykładem może być Aleja Rekrutacji gdzie każdy może przygotować się do rozmowy w pracodawcą, napisać list motywacyjny pod okiem fachowca, zrobić CV, są nawet testy z języka angielskiego, można sobie zrobić porządne zdjęcie do CV. Jest specjalna strefa IT, to jest taka nasza dolina krzemowa gdańska, w której są firmy z sektora IT potrzebujące informatyków, programistów. Odbywają się warsztaty, konsultacje z doradcami zawodowymi. Jest dużo atrakcji i myślę, że wszyscy, którzy odwiedzili targi nie żałowali. Targi to dla szukających pracy najlepsza okazja do zaprezentowania się pracodawcom. Czasami dostać się do pracodawcy jest bardzo trudno. Tu można z nimi bezpośrednio porozmawiać. Jest okazja do zrobienia dobrego wrażenia. Można się umówić na spotkanie indywidualne. Podczas targów można się szczegółowa dopytać o warunki pracy, o ofercie. Na tym polega przewaga targów nad innymi formami rekrutacji. Bardzo się cieszę, że udaje się nam wywiązywać z naszej roli czyli łączymy tych którzy szukają pracowników z tymi, którzy szukają pracy.


altOferty pracy był różnorodne. Oprócz wspomnianej przez dyrektora Budnika strefy IT nie brakowało ofert z branży stoczniowej, sklepów sieciowych, instytucji finansowych. Swoje stoisko miała Grupa Lotos. Bogata była oferta pracy zagranicznej m.in. w ramach EURES - sieci europejskich ofert pracy.


altaltSzukający pracy na targi przychodzili z różnymi oczekiwaniami.
- Na targi przyszłam rozejrzeć się i sprawdzić jakie są możliwości na rynku pracy - przyznała pani Monika. - Nie bardzo wierzę, że znajdę tu konkretną pracę. Poszukuję pracy w sektorze biuro-handlowym.


alt- Przyszedłem sprawdzić swoją wartość na rynku pracy - stwierdził Paweł Ostęp. - Jestem zatrudniony na umowę o pracę. Mam taki zwyczaj, że raz na jakiś czas sprawdzam czy a nuż coś ciekawszego się nie pojawi. Kto się nie rozwija ten się cofa. Na targach sprawdzam oferty z sektora w którym jestem zatrudniony. Dodatkowo pytam czy się nie przekwalifikować. Wszystko zależy od tego co mogą mi w boksach zaproponować.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież