WRDS o tworzeniu jednego krajowego koncernu paliwowego » Dzisiaj w Gdańsku odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zosta... Spotkanie prezydent Gdańska z wiceministrem kultury. Temat: Westerplat... » We wtorek 25 czerwca br. odbędzie się spotkanie prezydent Dulkiewicz z wiceministrem Sellinem. – W z... Andrzej Kobylarz: Na własny akwen nie wypływamy bez zgody Rosjan » Z Andrzejem Kobylarzem, posłem ruchu Kukiz’15, prezesem remontowej stoczni rzecznej, rozmawia Artur ... Kolejny bój o Westerplatte: Specustawa dla muzeum » Sejmowa Komisja Infrastruktury we wtorek 18 czerwca br. przyjęła projekt specustawy o Westerplatte, ... Westerplatte to nie jest własność tylko Gdańska » Stowarzyszenie Idee Solidarności wystosowało list otwarty do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz... Przy Wita Stwosza ma powstać Centrum Sportowe UG » Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza prowadzone są prace rozbiórkowe elementów d... Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
sobota, 22 czerwca 2019 19:12
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
Od zwycięstwa Arka rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/20. Zesp ...
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
sobota, 22 czerwca 2019 18:56
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
W pierwszym przedsezonowym sparingu Lechia Gdańsk zremisowała z I-li ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
środa, 19 czerwca 2019 16:07
Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
Erazm Wojciech Felcyn fotografuje już od blisko 60 lat. Jest członki ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

4 Metropolitalne Targi Pracy - kto się nie rozwija ten się cofa

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 08 kwietnia 2015 15:47

4 edycja Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza odbyła się w Amber EXPO. 150 pracodawców oferowało ponad 1500 miejsc pracy. Targi odwiedziły tysiące osób szukających pracy. Organizatorami Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza byli Powiatowy i Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.


Kolejna edycja Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Już kilkadziesiąt minut przed oficjalnym rozpoczęciem targów, godz. 11.00, przed Amber EXPO zgromadziło się kilkaset osób, które nie mogły się doczekać wejścia na targi i poznania ofert pracodawców.


alt- Targi organizujemy po raz czwarty i są coraz lepsze, oferta jest coraz bogatsza - stwierdził Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - W tym roku mamy ponad 150 pracodawców i 1500 miejsc pracy. Są urzędy pracy praktycznie z całego obszaru metropolitalnego. Jest wielu szukających pracy. Na tegorocznych targach mamy atrakcje, których nie było wcześniej. Przykładem może być Aleja Rekrutacji gdzie każdy może przygotować się do rozmowy w pracodawcą, napisać list motywacyjny pod okiem fachowca, zrobić CV, są nawet testy z języka angielskiego, można sobie zrobić porządne zdjęcie do CV. Jest specjalna strefa IT, to jest taka nasza dolina krzemowa gdańska, w której są firmy z sektora IT potrzebujące informatyków, programistów. Odbywają się warsztaty, konsultacje z doradcami zawodowymi. Jest dużo atrakcji i myślę, że wszyscy, którzy odwiedzili targi nie żałowali. Targi to dla szukających pracy najlepsza okazja do zaprezentowania się pracodawcom. Czasami dostać się do pracodawcy jest bardzo trudno. Tu można z nimi bezpośrednio porozmawiać. Jest okazja do zrobienia dobrego wrażenia. Można się umówić na spotkanie indywidualne. Podczas targów można się szczegółowa dopytać o warunki pracy, o ofercie. Na tym polega przewaga targów nad innymi formami rekrutacji. Bardzo się cieszę, że udaje się nam wywiązywać z naszej roli czyli łączymy tych którzy szukają pracowników z tymi, którzy szukają pracy.


altOferty pracy był różnorodne. Oprócz wspomnianej przez dyrektora Budnika strefy IT nie brakowało ofert z branży stoczniowej, sklepów sieciowych, instytucji finansowych. Swoje stoisko miała Grupa Lotos. Bogata była oferta pracy zagranicznej m.in. w ramach EURES - sieci europejskich ofert pracy.


altaltSzukający pracy na targi przychodzili z różnymi oczekiwaniami.
- Na targi przyszłam rozejrzeć się i sprawdzić jakie są możliwości na rynku pracy - przyznała pani Monika. - Nie bardzo wierzę, że znajdę tu konkretną pracę. Poszukuję pracy w sektorze biuro-handlowym.


alt- Przyszedłem sprawdzić swoją wartość na rynku pracy - stwierdził Paweł Ostęp. - Jestem zatrudniony na umowę o pracę. Mam taki zwyczaj, że raz na jakiś czas sprawdzam czy a nuż coś ciekawszego się nie pojawi. Kto się nie rozwija ten się cofa. Na targach sprawdzam oferty z sektora w którym jestem zatrudniony. Dodatkowo pytam czy się nie przekwalifikować. Wszystko zależy od tego co mogą mi w boksach zaproponować.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież