Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

4 Metropolitalne Targi Pracy - kto się nie rozwija ten się cofa

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 08 kwietnia 2015 15:47

4 edycja Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza odbyła się w Amber EXPO. 150 pracodawców oferowało ponad 1500 miejsc pracy. Targi odwiedziły tysiące osób szukających pracy. Organizatorami Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza byli Powiatowy i Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.


Kolejna edycja Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Już kilkadziesiąt minut przed oficjalnym rozpoczęciem targów, godz. 11.00, przed Amber EXPO zgromadziło się kilkaset osób, które nie mogły się doczekać wejścia na targi i poznania ofert pracodawców.


alt- Targi organizujemy po raz czwarty i są coraz lepsze, oferta jest coraz bogatsza - stwierdził Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - W tym roku mamy ponad 150 pracodawców i 1500 miejsc pracy. Są urzędy pracy praktycznie z całego obszaru metropolitalnego. Jest wielu szukających pracy. Na tegorocznych targach mamy atrakcje, których nie było wcześniej. Przykładem może być Aleja Rekrutacji gdzie każdy może przygotować się do rozmowy w pracodawcą, napisać list motywacyjny pod okiem fachowca, zrobić CV, są nawet testy z języka angielskiego, można sobie zrobić porządne zdjęcie do CV. Jest specjalna strefa IT, to jest taka nasza dolina krzemowa gdańska, w której są firmy z sektora IT potrzebujące informatyków, programistów. Odbywają się warsztaty, konsultacje z doradcami zawodowymi. Jest dużo atrakcji i myślę, że wszyscy, którzy odwiedzili targi nie żałowali. Targi to dla szukających pracy najlepsza okazja do zaprezentowania się pracodawcom. Czasami dostać się do pracodawcy jest bardzo trudno. Tu można z nimi bezpośrednio porozmawiać. Jest okazja do zrobienia dobrego wrażenia. Można się umówić na spotkanie indywidualne. Podczas targów można się szczegółowa dopytać o warunki pracy, o ofercie. Na tym polega przewaga targów nad innymi formami rekrutacji. Bardzo się cieszę, że udaje się nam wywiązywać z naszej roli czyli łączymy tych którzy szukają pracowników z tymi, którzy szukają pracy.


altOferty pracy był różnorodne. Oprócz wspomnianej przez dyrektora Budnika strefy IT nie brakowało ofert z branży stoczniowej, sklepów sieciowych, instytucji finansowych. Swoje stoisko miała Grupa Lotos. Bogata była oferta pracy zagranicznej m.in. w ramach EURES - sieci europejskich ofert pracy.


altaltSzukający pracy na targi przychodzili z różnymi oczekiwaniami.
- Na targi przyszłam rozejrzeć się i sprawdzić jakie są możliwości na rynku pracy - przyznała pani Monika. - Nie bardzo wierzę, że znajdę tu konkretną pracę. Poszukuję pracy w sektorze biuro-handlowym.


alt- Przyszedłem sprawdzić swoją wartość na rynku pracy - stwierdził Paweł Ostęp. - Jestem zatrudniony na umowę o pracę. Mam taki zwyczaj, że raz na jakiś czas sprawdzam czy a nuż coś ciekawszego się nie pojawi. Kto się nie rozwija ten się cofa. Na targach sprawdzam oferty z sektora w którym jestem zatrudniony. Dodatkowo pytam czy się nie przekwalifikować. Wszystko zależy od tego co mogą mi w boksach zaproponować.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież