Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Łopiński: 29 września - Manifestacja siły i godności

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 września 2012 18:29

Z posłem PiS Maciejem Łopińskim, prezesem Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego rozmawia Artur S. Górski- Partia władzy grzeszy arogancją. Dialog społeczny jest fikcją. Argumenty opozycji, czy z lewa, czy z prawa, nie tyle są komentowane, co wykpiwane. Sięgacie zatem po oręż gigantycznej, sądząc z zapowiedzi, manifestacji na ulicach Warszawy. To początek marszu po władzę?
Maciej Łopiński: Byłem uczestnikiem wiosennej manifestacji w obronie wolności mediów i telewizji Trwam. Byłem zbudowany przebiegiem tamtej manifestacji, jej siłą i godnością. I spodziewam się, że ta sobotnia manifestacja będzie równie lub bardziej znacząca i dobrze zorganizowana, a jej wymowa będzie jeszcze bardziej dobitna. Po władzę maszerujemy, ale nie dla samej władzy. Polska się budzi. Czas zmian nie jest tak odległy.


- Nie obawiacie się prowokacji? Gigantyczne tłumy, gorąca atmosfera…
Maciej Łopiński: To jest tak, że do tej pory udało się nam szczęśliwie uniknąć prowokacyjnych sytuacji. Zagrożenia były. Słyszeliśmy przed poprzednią manifestacją, że coś się wydarzy. Nic się złego nie stało, a nie jest to pierwsza manifestacja organizowana przez nasze środowiska. 13 grudnia ubiegłego roku była też manifestacja i były kolejne po niej. Mam nadzieję, że i tym razem nie wydarzy się nic, co mogłoby posłużyć naszym przeciwnikom.


alt


- Przez lata był pan dziennikarzem. Wolność słowa w Polsce jest zagrożona? Kondycja mediów głównego nurtu jest wątpliwa. Swoboda wypowiedzi i kontrolna funkcja mediów, choćby w swej nieraz karykaturalnej odmianie, ale jednak jest bo to podstawa demokracji…
Maciej Łopiński: Moim zdaniem wolność mediów w dzisiejszej Polsce jest w nie najlepszym stanie. Ba, bywa dramatycznie zagrożona. To zjawisko ma dwa bieguny. Pierwszy biegun to wyrok skazujący dla twórcy strony antykomor.pl, a drugim biegunem jest walka na pozwy z oponentami. Oto jeden z guru mediów Adam Michnik pozywa oponentów i polemistów. Zapadają przeciwko nim wyroki. Przenoszenie polemiki prasowej na salę sądową jest zagrożeniem wolności słowa i nie było wcześniej praktykowane.


- W sobotę, w swoistym marszu gwiaździstym na Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Obudź się Polsko!” spotkają się różne środowiska manifestując swoje „Nie!” dla quasi-państwa, z którym ludzie się nie identyfikują. Czy liczycie na wariant węgierski odrzucenia stylu polityki i rządzenia opartego na manipulacji?
Maciej Łopiński: To pan powiedział. To daleko idąca teza. Jest pewne, że węgierska droga była skuteczna. My zmierzamy naszą polską drogą. Mam wielką nadzieję, że nasza droga też będzie skuteczna.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 PO prostu 2012-09-30 17:48
Byliśmy widzieliśmy zwyciężyliśmy drżyj Salonie! Tusk twoje dni się kończą i twojej wątłej mizernej intelektualnie klienteli
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież