Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Liderzy Zdunek Wybrzeże
niedziela, 09 sierpnia 2020 13:36
Liderzy Zdunek Wybrzeże
eWinner Apator boleśnie zweryfikował formę Zdunek Wybrzeże. Podopi ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Łopiński: 29 września - Manifestacja siły i godności

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 września 2012 18:29

Z posłem PiS Maciejem Łopińskim, prezesem Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego rozmawia Artur S. Górski- Partia władzy grzeszy arogancją. Dialog społeczny jest fikcją. Argumenty opozycji, czy z lewa, czy z prawa, nie tyle są komentowane, co wykpiwane. Sięgacie zatem po oręż gigantycznej, sądząc z zapowiedzi, manifestacji na ulicach Warszawy. To początek marszu po władzę?
Maciej Łopiński: Byłem uczestnikiem wiosennej manifestacji w obronie wolności mediów i telewizji Trwam. Byłem zbudowany przebiegiem tamtej manifestacji, jej siłą i godnością. I spodziewam się, że ta sobotnia manifestacja będzie równie lub bardziej znacząca i dobrze zorganizowana, a jej wymowa będzie jeszcze bardziej dobitna. Po władzę maszerujemy, ale nie dla samej władzy. Polska się budzi. Czas zmian nie jest tak odległy.


- Nie obawiacie się prowokacji? Gigantyczne tłumy, gorąca atmosfera…
Maciej Łopiński: To jest tak, że do tej pory udało się nam szczęśliwie uniknąć prowokacyjnych sytuacji. Zagrożenia były. Słyszeliśmy przed poprzednią manifestacją, że coś się wydarzy. Nic się złego nie stało, a nie jest to pierwsza manifestacja organizowana przez nasze środowiska. 13 grudnia ubiegłego roku była też manifestacja i były kolejne po niej. Mam nadzieję, że i tym razem nie wydarzy się nic, co mogłoby posłużyć naszym przeciwnikom.


alt


- Przez lata był pan dziennikarzem. Wolność słowa w Polsce jest zagrożona? Kondycja mediów głównego nurtu jest wątpliwa. Swoboda wypowiedzi i kontrolna funkcja mediów, choćby w swej nieraz karykaturalnej odmianie, ale jednak jest bo to podstawa demokracji…
Maciej Łopiński: Moim zdaniem wolność mediów w dzisiejszej Polsce jest w nie najlepszym stanie. Ba, bywa dramatycznie zagrożona. To zjawisko ma dwa bieguny. Pierwszy biegun to wyrok skazujący dla twórcy strony antykomor.pl, a drugim biegunem jest walka na pozwy z oponentami. Oto jeden z guru mediów Adam Michnik pozywa oponentów i polemistów. Zapadają przeciwko nim wyroki. Przenoszenie polemiki prasowej na salę sądową jest zagrożeniem wolności słowa i nie było wcześniej praktykowane.


- W sobotę, w swoistym marszu gwiaździstym na Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Obudź się Polsko!” spotkają się różne środowiska manifestując swoje „Nie!” dla quasi-państwa, z którym ludzie się nie identyfikują. Czy liczycie na wariant węgierski odrzucenia stylu polityki i rządzenia opartego na manipulacji?
Maciej Łopiński: To pan powiedział. To daleko idąca teza. Jest pewne, że węgierska droga była skuteczna. My zmierzamy naszą polską drogą. Mam wielką nadzieję, że nasza droga też będzie skuteczna.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 PO prostu 2012-09-30 17:48
Byliśmy widzieliśmy zwyciężyliśmy drżyj Salonie! Tusk twoje dni się kończą i twojej wątłej mizernej intelektualnie klienteli
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież