Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws... Korzystny wyrok dla MIIWŚ w sprawie zmian na wystawie głównej » 15 października 2020 r. zapadł wyrok w sprawie wprowadzonych zmian i uzupełnień na wystawie głównej ... Zaktualizowana informacja o punktach poboru wymazów w województwie pom... » W związku z tym, że sytuacja jest dynamiczna, a liczba zakażeń w kraju i województwie pomorskim ciąg...
Reklama
Gdańsk w strefie czerwonej
piątek, 16 października 2020 15:17
Gdańsk w strefie czerwonej
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
niedziela, 18 października 2020 17:49
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
W drugim spotkaniu Stoczniowca z Polonią mistrzynie Polski
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Łopiński: 29 września - Manifestacja siły i godności

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 września 2012 18:29

Z posłem PiS Maciejem Łopińskim, prezesem Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego rozmawia Artur S. Górski- Partia władzy grzeszy arogancją. Dialog społeczny jest fikcją. Argumenty opozycji, czy z lewa, czy z prawa, nie tyle są komentowane, co wykpiwane. Sięgacie zatem po oręż gigantycznej, sądząc z zapowiedzi, manifestacji na ulicach Warszawy. To początek marszu po władzę?
Maciej Łopiński: Byłem uczestnikiem wiosennej manifestacji w obronie wolności mediów i telewizji Trwam. Byłem zbudowany przebiegiem tamtej manifestacji, jej siłą i godnością. I spodziewam się, że ta sobotnia manifestacja będzie równie lub bardziej znacząca i dobrze zorganizowana, a jej wymowa będzie jeszcze bardziej dobitna. Po władzę maszerujemy, ale nie dla samej władzy. Polska się budzi. Czas zmian nie jest tak odległy.


- Nie obawiacie się prowokacji? Gigantyczne tłumy, gorąca atmosfera…
Maciej Łopiński: To jest tak, że do tej pory udało się nam szczęśliwie uniknąć prowokacyjnych sytuacji. Zagrożenia były. Słyszeliśmy przed poprzednią manifestacją, że coś się wydarzy. Nic się złego nie stało, a nie jest to pierwsza manifestacja organizowana przez nasze środowiska. 13 grudnia ubiegłego roku była też manifestacja i były kolejne po niej. Mam nadzieję, że i tym razem nie wydarzy się nic, co mogłoby posłużyć naszym przeciwnikom.


alt


- Przez lata był pan dziennikarzem. Wolność słowa w Polsce jest zagrożona? Kondycja mediów głównego nurtu jest wątpliwa. Swoboda wypowiedzi i kontrolna funkcja mediów, choćby w swej nieraz karykaturalnej odmianie, ale jednak jest bo to podstawa demokracji…
Maciej Łopiński: Moim zdaniem wolność mediów w dzisiejszej Polsce jest w nie najlepszym stanie. Ba, bywa dramatycznie zagrożona. To zjawisko ma dwa bieguny. Pierwszy biegun to wyrok skazujący dla twórcy strony antykomor.pl, a drugim biegunem jest walka na pozwy z oponentami. Oto jeden z guru mediów Adam Michnik pozywa oponentów i polemistów. Zapadają przeciwko nim wyroki. Przenoszenie polemiki prasowej na salę sądową jest zagrożeniem wolności słowa i nie było wcześniej praktykowane.


- W sobotę, w swoistym marszu gwiaździstym na Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Obudź się Polsko!” spotkają się różne środowiska manifestując swoje „Nie!” dla quasi-państwa, z którym ludzie się nie identyfikują. Czy liczycie na wariant węgierski odrzucenia stylu polityki i rządzenia opartego na manipulacji?
Maciej Łopiński: To pan powiedział. To daleko idąca teza. Jest pewne, że węgierska droga była skuteczna. My zmierzamy naszą polską drogą. Mam wielką nadzieję, że nasza droga też będzie skuteczna.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 PO prostu 2012-09-30 17:48
Byliśmy widzieliśmy zwyciężyliśmy drżyj Salonie! Tusk twoje dni się kończą i twojej wątłej mizernej intelektualnie klienteli
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież