W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Maciej Łopiński odwołany

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 grudnia 2016 12:05

Prezydent Andrzej Duda odwołał ze stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Macieja Łopińskiego. Jego miejsce zajmie od jutra Paweł Mucha. Komunikat w tej sprawie ukazał się na stronie prezydenckiej kancelarii.Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 18 grudnia 2016 r. odwołał ze stanowiska Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Macieja Łopińskiego, jednocześnie powołując na to stanowisko z dniem 20 grudnia 2016 r. Pawła Muchę. Paweł Mucha odwołany został z funkcji Doradcy Społecznego Prezydenta RP. Ponadto Prezydent RP powołał z dniem 1 stycznia 2017 r. Cezarego Kochalskiego na Doradcę Prezydenta RP.


Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Łopińskiego za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej, za działalność na rzecz niezawisłych mediów, za odwagę w budowaniu wolnej Polski oraz podejmowaną z pożytkiem dla kraju aktywność państwową i publiczną Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.


Maciej Łopiński ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim.
Przez dziesięć lat należał do PZPR. Do partii wstąpił w 1971. Uczestniczył po 1980 r. w wewnątrzpartyjnym ruchu reformatorskim tzw. strukturach poziomych. Był członkiem PZPR do wprowadzenia stanu wojennego. Rzucił legitymacją protestując przeciwko jego wprowadzeniu.
Pracował jako dziennikarz w organie KW PZPR „Głos Wybrzeża” (1974–1977), następnie w ważnym dla środowiska gdańskim tygodniku „Czas” - od 1977 do 1981, kiedy to ukazał się ostatni numer pisma z datą 13 grudnia, czarną okładką i hasłem „Żądamy dialogu i rozmów”. W stanie wojennym uczestniczył w wydawaniu podziemnego biuletynu „Solidarność – Pismo Regionu Gdańskiego”. W 1984 napisał wspólnie z Mariuszem Wilkiem i Zbigniewem Gachem książkę reportażową „Konspira. Rzecz o podziemnej „Solidarności””.


Był pod koniec lat 80-tych członkiem Regionalnej Komisji Koordynacyjnej „Solidarności”, a następnie w Tymczasowym Zarządzie Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.


Od 1989 do 1991 był redaktorem naczelnym „Tygodnika Gdańskiego”, a następnie wiceprezesem Prasy Bałtyckiej, która przeszła wówczas proces prywatyzacji poprzez francuską Le groupe „Hersant”, a następnie Die Passauer Neue Presse.


Prezesował od 1998 r. Agencji Rozwoju Pomorza S.A. W latach 2002-05 był prezesem  Grupy Zarządzającej Pomerania S.A.
W 2005 r. został nominowany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP. od 23 lipca 2007 kierował Gabinetem Prezydenta RP do 6 lipca 2010 r., kiedy to został odwołany ze stanowiska szefa Gabinetu Prezydenta RP przez wybranego 4 lipca 2010 r. prezydenta Bronisława Komorowskiego.
W 2011 uzyskał mandat poselski (15 794 głosy).


Jest prezesem Stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.
Od 7 sierpnia 2015 do 18 grudnia 2016 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.  
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież