NFZ wysyła aneksy przedłużające umowy z lekarzami POZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ wysłał do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej aneksy do umów na ok... Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
środa, 28 października 2020 19:34
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
Trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Maciej Łopiński odwołany

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 grudnia 2016 12:05

Prezydent Andrzej Duda odwołał ze stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Macieja Łopińskiego. Jego miejsce zajmie od jutra Paweł Mucha. Komunikat w tej sprawie ukazał się na stronie prezydenckiej kancelarii.Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 18 grudnia 2016 r. odwołał ze stanowiska Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Macieja Łopińskiego, jednocześnie powołując na to stanowisko z dniem 20 grudnia 2016 r. Pawła Muchę. Paweł Mucha odwołany został z funkcji Doradcy Społecznego Prezydenta RP. Ponadto Prezydent RP powołał z dniem 1 stycznia 2017 r. Cezarego Kochalskiego na Doradcę Prezydenta RP.


Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Łopińskiego za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej, za działalność na rzecz niezawisłych mediów, za odwagę w budowaniu wolnej Polski oraz podejmowaną z pożytkiem dla kraju aktywność państwową i publiczną Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.


Maciej Łopiński ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim.
Przez dziesięć lat należał do PZPR. Do partii wstąpił w 1971. Uczestniczył po 1980 r. w wewnątrzpartyjnym ruchu reformatorskim tzw. strukturach poziomych. Był członkiem PZPR do wprowadzenia stanu wojennego. Rzucił legitymacją protestując przeciwko jego wprowadzeniu.
Pracował jako dziennikarz w organie KW PZPR „Głos Wybrzeża” (1974–1977), następnie w ważnym dla środowiska gdańskim tygodniku „Czas” - od 1977 do 1981, kiedy to ukazał się ostatni numer pisma z datą 13 grudnia, czarną okładką i hasłem „Żądamy dialogu i rozmów”. W stanie wojennym uczestniczył w wydawaniu podziemnego biuletynu „Solidarność – Pismo Regionu Gdańskiego”. W 1984 napisał wspólnie z Mariuszem Wilkiem i Zbigniewem Gachem książkę reportażową „Konspira. Rzecz o podziemnej „Solidarności””.


Był pod koniec lat 80-tych członkiem Regionalnej Komisji Koordynacyjnej „Solidarności”, a następnie w Tymczasowym Zarządzie Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.


Od 1989 do 1991 był redaktorem naczelnym „Tygodnika Gdańskiego”, a następnie wiceprezesem Prasy Bałtyckiej, która przeszła wówczas proces prywatyzacji poprzez francuską Le groupe „Hersant”, a następnie Die Passauer Neue Presse.


Prezesował od 1998 r. Agencji Rozwoju Pomorza S.A. W latach 2002-05 był prezesem  Grupy Zarządzającej Pomerania S.A.
W 2005 r. został nominowany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP. od 23 lipca 2007 kierował Gabinetem Prezydenta RP do 6 lipca 2010 r., kiedy to został odwołany ze stanowiska szefa Gabinetu Prezydenta RP przez wybranego 4 lipca 2010 r. prezydenta Bronisława Komorowskiego.
W 2011 uzyskał mandat poselski (15 794 głosy).


Jest prezesem Stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.
Od 7 sierpnia 2015 do 18 grudnia 2016 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.  
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież