Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Maciej Łopiński odwołany

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 grudnia 2016 12:05

Prezydent Andrzej Duda odwołał ze stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Macieja Łopińskiego. Jego miejsce zajmie od jutra Paweł Mucha. Komunikat w tej sprawie ukazał się na stronie prezydenckiej kancelarii.Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 18 grudnia 2016 r. odwołał ze stanowiska Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Macieja Łopińskiego, jednocześnie powołując na to stanowisko z dniem 20 grudnia 2016 r. Pawła Muchę. Paweł Mucha odwołany został z funkcji Doradcy Społecznego Prezydenta RP. Ponadto Prezydent RP powołał z dniem 1 stycznia 2017 r. Cezarego Kochalskiego na Doradcę Prezydenta RP.


Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Łopińskiego za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej, za działalność na rzecz niezawisłych mediów, za odwagę w budowaniu wolnej Polski oraz podejmowaną z pożytkiem dla kraju aktywność państwową i publiczną Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.


Maciej Łopiński ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim.
Przez dziesięć lat należał do PZPR. Do partii wstąpił w 1971. Uczestniczył po 1980 r. w wewnątrzpartyjnym ruchu reformatorskim tzw. strukturach poziomych. Był członkiem PZPR do wprowadzenia stanu wojennego. Rzucił legitymacją protestując przeciwko jego wprowadzeniu.
Pracował jako dziennikarz w organie KW PZPR „Głos Wybrzeża” (1974–1977), następnie w ważnym dla środowiska gdańskim tygodniku „Czas” - od 1977 do 1981, kiedy to ukazał się ostatni numer pisma z datą 13 grudnia, czarną okładką i hasłem „Żądamy dialogu i rozmów”. W stanie wojennym uczestniczył w wydawaniu podziemnego biuletynu „Solidarność – Pismo Regionu Gdańskiego”. W 1984 napisał wspólnie z Mariuszem Wilkiem i Zbigniewem Gachem książkę reportażową „Konspira. Rzecz o podziemnej „Solidarności””.


Był pod koniec lat 80-tych członkiem Regionalnej Komisji Koordynacyjnej „Solidarności”, a następnie w Tymczasowym Zarządzie Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.


Od 1989 do 1991 był redaktorem naczelnym „Tygodnika Gdańskiego”, a następnie wiceprezesem Prasy Bałtyckiej, która przeszła wówczas proces prywatyzacji poprzez francuską Le groupe „Hersant”, a następnie Die Passauer Neue Presse.


Prezesował od 1998 r. Agencji Rozwoju Pomorza S.A. W latach 2002-05 był prezesem  Grupy Zarządzającej Pomerania S.A.
W 2005 r. został nominowany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP. od 23 lipca 2007 kierował Gabinetem Prezydenta RP do 6 lipca 2010 r., kiedy to został odwołany ze stanowiska szefa Gabinetu Prezydenta RP przez wybranego 4 lipca 2010 r. prezydenta Bronisława Komorowskiego.
W 2011 uzyskał mandat poselski (15 794 głosy).


Jest prezesem Stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.
Od 7 sierpnia 2015 do 18 grudnia 2016 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.  
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież