Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

69-te urodziny Lecha Wałęsy w Pałacu Opatów

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 29 września 2012 20:26

Lech Wałęsa obchodzący 29 września swoje 69-urodziny zorganizował urodzinowy bankiet w Pałacu Opatów w Oliwie. Tym razem w pobliżu Katedry Oliwskiej. Zaproszenia zostały wysłane do wielu znamienitych osób z podaniem godziny 18.00 co do rozpoczęcia uroczystości.Jednak z dojazdem samochodami pod sam Pałac Opatów były spore problemy, bo jest tam zakaz ruchu i wąska droga, uniemożliwiająca swobodne mijanie się pojazdów.


altNaszą uwagę zwrócił najnowszy model czerwonego Opla Ampera na warszawskiej rejestracji, który z uwagi na posiadany silnik hybrydowo-elektryczny podjechał bezszelestnie. Z trudem się wycofał, bo napierały do bram Pałacu Opatów kolejne limuzyny. Policja tego wieczoru miała sporą zagwozdkę, jaki samochód może przepuścić jak najbliżej głównego wejścia, a jaki zawrócić. Aby nie popełnić gafy, policja zablokowała wjazd swoim służbowym samochodem, ale tylko na chwilę, bo niektórzy co dostojniejsi i zamożni goście musieli podjechać jak było można najbliżej.


altSłużbowi kierowcy po wysadzeniu swoich mocodawców, zaparkowali okazałymi „brykami” na placu przed głównym wejściem do... Katedry Oliwskiej. Przeważały marki niemieckie, głównie mercedesy, koloru czarnego.


altNa wieczorny spacer po parku oliwskim, o tej samej porze co rozpoczęło się przyjęcie urodzinowe Lecha Wałęsy, przyjechał dziadek z kilkuletnim wnukiem na rowerku. Służby ochronne grzecznie przeprosiły dziadka, twierdząc, że jazda na rowerku w pobliżu Pałacu Opatów tego wieczoru jest niemożliwa. Opiekun dziecka okazał się być człowiekiem wyrozumiałym i nie nalegał.


altNadmieńmy jeszcze, że imienne zaproszenia sprawdzano już wcześniej, bo nie u bram, a u wejścia na plac przed Pałacem Opatów. Większość gości jako urodzinowe prezenty niosła  kartonowe opakowania przypuszczalnie z kosztownymi trunkami oraz bukiety kwiatów. Jako gatunek to przeważały róże o jasnych odcieniach.  


Przypomnijmy też, że w ubiegłym roku goście, którzy przyszli na urodziny Lecha Wałęsy, życzyli głównie powrotu do zdrowia dla syna byłego prezydenta, eurodeputowanego Jarosława Wałęsy.  Niespełna miesiąc wcześniej uległ on poważnemu wypadkowi na motocyklu i jego życie zawisło na włosku.


Na poprzednich urodzinach byłego prezydenta pojawiło się około 200 gości, głównie bliscy rodziny, znajomi, biznesmeni, politycy i ludzie ze świata kultury. Jak twierdzą stali bywalcy, w tym roku gości jest znacznie więcej.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #3 bosman 2012-09-30 20:38
a motorówke podstawili?
Cytować
 
 
-1 #2 piroman 2012-09-30 12:05
Waek to już historia a historii spokoj!
Cytować
 
 
+1 #1 Olaf 2012-09-30 08:42
Żenujące, odrażające, złe. Ciszej nad tym mędrcem
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież