Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

69-te urodziny Lecha Wałęsy w Pałacu Opatów

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 29 września 2012 20:26

Lech Wałęsa obchodzący 29 września swoje 69-urodziny zorganizował urodzinowy bankiet w Pałacu Opatów w Oliwie. Tym razem w pobliżu Katedry Oliwskiej. Zaproszenia zostały wysłane do wielu znamienitych osób z podaniem godziny 18.00 co do rozpoczęcia uroczystości.Jednak z dojazdem samochodami pod sam Pałac Opatów były spore problemy, bo jest tam zakaz ruchu i wąska droga, uniemożliwiająca swobodne mijanie się pojazdów.


altNaszą uwagę zwrócił najnowszy model czerwonego Opla Ampera na warszawskiej rejestracji, który z uwagi na posiadany silnik hybrydowo-elektryczny podjechał bezszelestnie. Z trudem się wycofał, bo napierały do bram Pałacu Opatów kolejne limuzyny. Policja tego wieczoru miała sporą zagwozdkę, jaki samochód może przepuścić jak najbliżej głównego wejścia, a jaki zawrócić. Aby nie popełnić gafy, policja zablokowała wjazd swoim służbowym samochodem, ale tylko na chwilę, bo niektórzy co dostojniejsi i zamożni goście musieli podjechać jak było można najbliżej.


altSłużbowi kierowcy po wysadzeniu swoich mocodawców, zaparkowali okazałymi „brykami” na placu przed głównym wejściem do... Katedry Oliwskiej. Przeważały marki niemieckie, głównie mercedesy, koloru czarnego.


altNa wieczorny spacer po parku oliwskim, o tej samej porze co rozpoczęło się przyjęcie urodzinowe Lecha Wałęsy, przyjechał dziadek z kilkuletnim wnukiem na rowerku. Służby ochronne grzecznie przeprosiły dziadka, twierdząc, że jazda na rowerku w pobliżu Pałacu Opatów tego wieczoru jest niemożliwa. Opiekun dziecka okazał się być człowiekiem wyrozumiałym i nie nalegał.


altNadmieńmy jeszcze, że imienne zaproszenia sprawdzano już wcześniej, bo nie u bram, a u wejścia na plac przed Pałacem Opatów. Większość gości jako urodzinowe prezenty niosła  kartonowe opakowania przypuszczalnie z kosztownymi trunkami oraz bukiety kwiatów. Jako gatunek to przeważały róże o jasnych odcieniach.  


Przypomnijmy też, że w ubiegłym roku goście, którzy przyszli na urodziny Lecha Wałęsy, życzyli głównie powrotu do zdrowia dla syna byłego prezydenta, eurodeputowanego Jarosława Wałęsy.  Niespełna miesiąc wcześniej uległ on poważnemu wypadkowi na motocyklu i jego życie zawisło na włosku.


Na poprzednich urodzinach byłego prezydenta pojawiło się około 200 gości, głównie bliscy rodziny, znajomi, biznesmeni, politycy i ludzie ze świata kultury. Jak twierdzą stali bywalcy, w tym roku gości jest znacznie więcej.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #3 bosman 2012-09-30 20:38
a motorówke podstawili?
Cytować
 
 
-1 #2 piroman 2012-09-30 12:05
Waek to już historia a historii spokoj!
Cytować
 
 
+1 #1 Olaf 2012-09-30 08:42
Żenujące, odrażające, złe. Ciszej nad tym mędrcem
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież