Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wsparcie unijne dla 24 pomorskich projektów

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 25 września 2012 20:00

W województwie pomorskim przybyło kolejnych kilkudziesięciu beneficjentów na środki unijne. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego (Sala Herbowa) 25 września zostały podpisane kolejne umowy i decyzje o dofinansowaniu projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Łączna wartość projektów, to prawie 26,5 mln zł, wielkość dotacji  wynosi niemal 19,5 mln zł.Marszałek Mieczysław Struk (na zdjęciu poniżej) oraz wicemarszałek Wiesław Byczkowski uczestniczyli w podpisaniu 15 umów o dofinansowanie projektów realizowanych przez pomorskie urzędy gmin i starostwa powiatowe, a także PKP Szybka Kolej Miejska i PKP Polskie Linie Kolejowe.

Najwyższe dofinansowanie, po 1,5 mln zł, otrzymali:
● gmina Bytów na opracowanie dokumentacji projektowej rewitalizacji linii kolejowej nr 212 na odcinku Bytów – Lipusz, etap I,
● miasto Gdańsk na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla ulicy Nowej Bulońskiej Północnej,
● powiat tczewski na opracowanie dokumentacji przebudowy mostu drogowego przez Wisłę w Tczewie.
Jak informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, równie wysokie dofinansowanie (1,2 mln zł) otrzymało miasto Słupsk na opracowanie dokumentacji projektowej zadania „Nowe połączenie drogi krajowej nr 21 z drogą wojewódzką nr 210 (w ciągu ul. Słonecznej, Rybackiej i Leśnej) wraz z budową drogi dojazdowej do terenów przemysłowych Przy Obwodnicy”.


alt


Niewiele mniejszą kwotą (1,125 mln zł) został dofinansowany projekt miasta Wejherowo „Poprawa dostępności komunikacyjnej w Wejherowie poprzez budowę metropolitalnego węzła integracyjnego oraz tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej – prace projektowe”.


Pozostali beneficjenci otrzymali od 172,5 tys. zł do prawie 936 tys. zł. Dziewięć decyzji dotyczy dofinansowania projektów własnych samorządu województwa pomorskiego: dokumentacji projektowych na rozbudowę odcinków dróg wojewódzkich nr 188, 214, 222, 224, 226, 521 oraz budowę obwodnicy Skórcza i Lęborka, a także na analizę potrzeb transportowych mieszkańców województwa pomorskiego, w celu wskazania niezbędnych do realizacji inwestycji kolejowych w perspektywie finansowej 2014-2020.


Łącznie zostały podpisane 24 dokumenty. Łączna wartość projektów: 26 437 446,06 zł, wartość dofinansowania: 19 406 397,03 zł.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież