Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Maciej Łopiński za Jacka Kurskiego

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 10 marca 2020 12:21

Maciej Łopiński, były rzecznik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, były szef Kancelarii Prezydenta RP w latach 2007-2010 oraz minister w KPRP w latach 2015-16, przewodniczący Rady Nadzorczej TVP i były prezes Prasy Bałtyckiej, współautor „Konspiry”, mieszkaniec Gdańska będzie pełniącym obowiązki prezesa telewizji publicznej.


Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej zawiesiła w obowiązkach członka zarządu TVP SA Marzenę Paczuskę-Tętnik (była szefowa ”Wiadomości”, w zarządzie od marca 2019 roku, miała sprawować nadzór nad TAI), i oddelegowała do wykonywania czynności prezesa spółki przewodniczącego rady Macieja Łopińskiego, pozostającego w dobrych relacjach z Jackiem Kurskim, także mieszkańcem Gdańska.


We wtorek 10 marca br. do TVP trafiła decyzja Rady Mediów Narodowych o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa spółki datowana na 9 marca br. Nie zanosi się też na odwołanie Stanisława Bortkiewicza, dyrektora biura spraw korporacyjnych TVP. Pomimo odejścia Jacka Kurskiego z Telewizji Polskiej nie należy spodziewać się zmiany kursu programów informacyjnych TVP.


Przypomnijmy, że Maciej Łopiński był ministrem w Kancelarii Prezydenta RP (2005–2010 za prezydentury Lecha Kaczyńskiego i 2015–2016 za Andrzeja Dudy). W PRL Łopiński był dziennikarzem „Politechnika”, „Głosu Wybrzeża” i tygodnika „Czas”, w stanie wojennym pisał do emigracyjnej „Kultury” i „Zeszytów Historycznych”, w latach 1989-1991 był redaktorem naczelnym „Tygodnika Gdańskiego”, później był wiceprezesem spółki Prasa Bałtycka. W latach 1971-1981 należał do PZPR, współtworzył wewnątrzpartyjną opozycję tzw. struktury poziomie (poziomki). W 2017 roku objął funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież