Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Trefla
sobota, 24 października 2020 19:50
Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Trefla
Bez punktu i wygranego seta wracają Jastrzębia-Zdroju siatkarze
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Maciej Łopiński za Jacka Kurskiego

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 10 marca 2020 12:21

Maciej Łopiński, były rzecznik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, były szef Kancelarii Prezydenta RP w latach 2007-2010 oraz minister w KPRP w latach 2015-16, przewodniczący Rady Nadzorczej TVP i były prezes Prasy Bałtyckiej, współautor „Konspiry”, mieszkaniec Gdańska będzie pełniącym obowiązki prezesa telewizji publicznej.


Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej zawiesiła w obowiązkach członka zarządu TVP SA Marzenę Paczuskę-Tętnik (była szefowa ”Wiadomości”, w zarządzie od marca 2019 roku, miała sprawować nadzór nad TAI), i oddelegowała do wykonywania czynności prezesa spółki przewodniczącego rady Macieja Łopińskiego, pozostającego w dobrych relacjach z Jackiem Kurskim, także mieszkańcem Gdańska.


We wtorek 10 marca br. do TVP trafiła decyzja Rady Mediów Narodowych o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa spółki datowana na 9 marca br. Nie zanosi się też na odwołanie Stanisława Bortkiewicza, dyrektora biura spraw korporacyjnych TVP. Pomimo odejścia Jacka Kurskiego z Telewizji Polskiej nie należy spodziewać się zmiany kursu programów informacyjnych TVP.


Przypomnijmy, że Maciej Łopiński był ministrem w Kancelarii Prezydenta RP (2005–2010 za prezydentury Lecha Kaczyńskiego i 2015–2016 za Andrzeja Dudy). W PRL Łopiński był dziennikarzem „Politechnika”, „Głosu Wybrzeża” i tygodnika „Czas”, w stanie wojennym pisał do emigracyjnej „Kultury” i „Zeszytów Historycznych”, w latach 1989-1991 był redaktorem naczelnym „Tygodnika Gdańskiego”, później był wiceprezesem spółki Prasa Bałtycka. W latach 1971-1981 należał do PZPR, współtworzył wewnątrzpartyjną opozycję tzw. struktury poziomie (poziomki). W 2017 roku objął funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież