Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Maciej Łopiński za Jacka Kurskiego

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 10 marca 2020 12:21

Maciej Łopiński, były rzecznik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, były szef Kancelarii Prezydenta RP w latach 2007-2010 oraz minister w KPRP w latach 2015-16, przewodniczący Rady Nadzorczej TVP i były prezes Prasy Bałtyckiej, współautor „Konspiry”, mieszkaniec Gdańska będzie pełniącym obowiązki prezesa telewizji publicznej.


Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej zawiesiła w obowiązkach członka zarządu TVP SA Marzenę Paczuskę-Tętnik (była szefowa ”Wiadomości”, w zarządzie od marca 2019 roku, miała sprawować nadzór nad TAI), i oddelegowała do wykonywania czynności prezesa spółki przewodniczącego rady Macieja Łopińskiego, pozostającego w dobrych relacjach z Jackiem Kurskim, także mieszkańcem Gdańska.


We wtorek 10 marca br. do TVP trafiła decyzja Rady Mediów Narodowych o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa spółki datowana na 9 marca br. Nie zanosi się też na odwołanie Stanisława Bortkiewicza, dyrektora biura spraw korporacyjnych TVP. Pomimo odejścia Jacka Kurskiego z Telewizji Polskiej nie należy spodziewać się zmiany kursu programów informacyjnych TVP.


Przypomnijmy, że Maciej Łopiński był ministrem w Kancelarii Prezydenta RP (2005–2010 za prezydentury Lecha Kaczyńskiego i 2015–2016 za Andrzeja Dudy). W PRL Łopiński był dziennikarzem „Politechnika”, „Głosu Wybrzeża” i tygodnika „Czas”, w stanie wojennym pisał do emigracyjnej „Kultury” i „Zeszytów Historycznych”, w latach 1989-1991 był redaktorem naczelnym „Tygodnika Gdańskiego”, później był wiceprezesem spółki Prasa Bałtycka. W latach 1971-1981 należał do PZPR, współtworzył wewnątrzpartyjną opozycję tzw. struktury poziomie (poziomki). W 2017 roku objął funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież