Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dzień Otwarty ECS: Robi wrażenie - GALERIA

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 30 września 2012 10:48

Gdańszczanie po raz pierwszy mogli zobaczyć jak od wewnątrz będzie wyglądała siedziba Europejskiego Centrum Solidarności. Okazją był dzień otwarty inwestycji. Odwiedzający byli zgodni - "Robi wrażenie".


GALERIA

GALERIA 2


Co odwiedzający mogli zobaczyć?
- Podczas dnia otwartego można było zobaczyć jak budynek wygląda w środku - powiedział Paweł Golak, kierownik Wydziału Muzealno-Archiwalnego i Biblioteki Europejskiego centrum Solidarności w Gdańsku. - Można było zapoznać się z funkcjami, które w przyszłości będą otwarte i dostępne dla wszystkich gości czyli zobaczyć sale wystawy stałej; jak będzie wyglądała wystawa stała, bo jest wizualizacja. Można było zobaczyć część naszych zbiorów. Odwiedzający mogli zajrzeć do biblioteki i sali wielofunkcyjnej. Była okazja, żeby zobaczyć jak będzie wyglądał ogród zimowy czyli przestrzeń społeczna, otwarta dla wszystkich. Można było posłuchać o archiwum, zobaczyć projekcje filmową, którą Europejskie Centrum Solidarności już zrobiło. Była to dobra okazja, aby oswoić ten budynek. Można było zobaczyć salę imienia Jana Pawła II, zobaczyć blachę kortenową, którą budynek będzie obłożony. W namiocie przed wejściem przygotowane były zajęcia edukacyjne dla dzieci.


alt


Przybliżyliśmy tą działalność, która później będzie się tu działa.
Podczas zwiedzania odwiedzający mogli liczyć na pomoc i informacje.
- Część osób, które udzielają informacji to zespół Europejskiego Centrum Solidarności, a kilka to wolontariusze - powiedział Paweł Golak. - Te osoby udzielały informacji o pomieszczeniach, jak przebiegała trasa zwiedzania, mówiły o zbiorach, o wystawie. Można było im zadać każde pytanie o to co odwiedzającego interesowało.


alt


Podczas dnia otwartego można było zwiedzić parter i I piętro.
- Myślę, że będę kolejne dni otwarte - stwierdził Paweł Golak. - Wystawa stała będzie z czasem nabierała kolorytu. Będziemy więc chcieli pokazać jak to wygląda. Może podczas kolejnych dni otwartych będzie można wejść wyżej. Myślę, że podczas ostatniego dnia otwartego będzie można wyjść na taras widokowy, z którego rozpościera się widok na przestrzeń dawnej Stoczni Gdańskiej.


alt


- Jestem pod wrażeniem - wyznał Franciszek Dawidowski. - To olbrzymi budynek. Jest bardzo dużo przestrzeni. To daj mi dużo wspomnień. Jestem byłym pracownikiem Stoczni.


alt


Podobne odczucia mieli również przedstawiciele o wiele młodszego pokolenia, którzy pojawili się na dniu otwartym.
- Budynek na pewno robi duże wrażenie, chociaż na razie jest w stanie surowym - stwierdził Marcin Kazimierski. - Na pewno jest to bardzo ciekawa inicjatywa ukazująca historię Solidarności. Z zewnątrz budynek sprawia wrażenie wielkiej bryły. Wewnątrz jest jednak widoczna lekkość.
Podczas dnia otwartego można było zobaczyć jak budynek wygląda w środku - powiedział Paweł Golak, kierownik Wydziału Muzealno-Archiwalnego i Biblioteki Europejskiego centrum Solidarności w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież