Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie... "Dzień Słuchacza" po raz piąty w CKZiU nr 1 » 31 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbył się "Dzień Słuchacza", ... Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos - wyzwanie globalne » W czwartek, 30 maja, w Gdańsku odbyła się debata "Połączenie kapitałowe PKN Orlen i Grupy Lotos, jeg...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dzień Otwarty ECS: Robi wrażenie - GALERIA

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 30 września 2012 10:48

Gdańszczanie po raz pierwszy mogli zobaczyć jak od wewnątrz będzie wyglądała siedziba Europejskiego Centrum Solidarności. Okazją był dzień otwarty inwestycji. Odwiedzający byli zgodni - "Robi wrażenie".


GALERIA

GALERIA 2


Co odwiedzający mogli zobaczyć?
- Podczas dnia otwartego można było zobaczyć jak budynek wygląda w środku - powiedział Paweł Golak, kierownik Wydziału Muzealno-Archiwalnego i Biblioteki Europejskiego centrum Solidarności w Gdańsku. - Można było zapoznać się z funkcjami, które w przyszłości będą otwarte i dostępne dla wszystkich gości czyli zobaczyć sale wystawy stałej; jak będzie wyglądała wystawa stała, bo jest wizualizacja. Można było zobaczyć część naszych zbiorów. Odwiedzający mogli zajrzeć do biblioteki i sali wielofunkcyjnej. Była okazja, żeby zobaczyć jak będzie wyglądał ogród zimowy czyli przestrzeń społeczna, otwarta dla wszystkich. Można było posłuchać o archiwum, zobaczyć projekcje filmową, którą Europejskie Centrum Solidarności już zrobiło. Była to dobra okazja, aby oswoić ten budynek. Można było zobaczyć salę imienia Jana Pawła II, zobaczyć blachę kortenową, którą budynek będzie obłożony. W namiocie przed wejściem przygotowane były zajęcia edukacyjne dla dzieci.


alt


Przybliżyliśmy tą działalność, która później będzie się tu działa.
Podczas zwiedzania odwiedzający mogli liczyć na pomoc i informacje.
- Część osób, które udzielają informacji to zespół Europejskiego Centrum Solidarności, a kilka to wolontariusze - powiedział Paweł Golak. - Te osoby udzielały informacji o pomieszczeniach, jak przebiegała trasa zwiedzania, mówiły o zbiorach, o wystawie. Można było im zadać każde pytanie o to co odwiedzającego interesowało.


alt


Podczas dnia otwartego można było zwiedzić parter i I piętro.
- Myślę, że będę kolejne dni otwarte - stwierdził Paweł Golak. - Wystawa stała będzie z czasem nabierała kolorytu. Będziemy więc chcieli pokazać jak to wygląda. Może podczas kolejnych dni otwartych będzie można wejść wyżej. Myślę, że podczas ostatniego dnia otwartego będzie można wyjść na taras widokowy, z którego rozpościera się widok na przestrzeń dawnej Stoczni Gdańskiej.


alt


- Jestem pod wrażeniem - wyznał Franciszek Dawidowski. - To olbrzymi budynek. Jest bardzo dużo przestrzeni. To daj mi dużo wspomnień. Jestem byłym pracownikiem Stoczni.


alt


Podobne odczucia mieli również przedstawiciele o wiele młodszego pokolenia, którzy pojawili się na dniu otwartym.
- Budynek na pewno robi duże wrażenie, chociaż na razie jest w stanie surowym - stwierdził Marcin Kazimierski. - Na pewno jest to bardzo ciekawa inicjatywa ukazująca historię Solidarności. Z zewnątrz budynek sprawia wrażenie wielkiej bryły. Wewnątrz jest jednak widoczna lekkość.
Podczas dnia otwartego można było zobaczyć jak budynek wygląda w środku - powiedział Paweł Golak, kierownik Wydziału Muzealno-Archiwalnego i Biblioteki Europejskiego centrum Solidarności w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież