Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
Trener Arki już planuje powrót do Ekstraklasy
środa, 15 lipca 2020 09:13
Trener Arki już planuje powrót do Ekstraklasy
Co prawda obecny sezon Ekstraklasy piłkarskiej jeszcze się nie zako ...
Lechia i Legia sprawdzały młodzież
środa, 15 lipca 2020 21:25
Lechia i Legia sprawdzały młodzież
Bezbramkowym wynikiem zakończył się ostatni mecz Lechii na Stadioni ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dzień Otwarty ECS: Robi wrażenie - GALERIA

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 30 września 2012 10:48

Gdańszczanie po raz pierwszy mogli zobaczyć jak od wewnątrz będzie wyglądała siedziba Europejskiego Centrum Solidarności. Okazją był dzień otwarty inwestycji. Odwiedzający byli zgodni - "Robi wrażenie".


GALERIA

GALERIA 2


Co odwiedzający mogli zobaczyć?
- Podczas dnia otwartego można było zobaczyć jak budynek wygląda w środku - powiedział Paweł Golak, kierownik Wydziału Muzealno-Archiwalnego i Biblioteki Europejskiego centrum Solidarności w Gdańsku. - Można było zapoznać się z funkcjami, które w przyszłości będą otwarte i dostępne dla wszystkich gości czyli zobaczyć sale wystawy stałej; jak będzie wyglądała wystawa stała, bo jest wizualizacja. Można było zobaczyć część naszych zbiorów. Odwiedzający mogli zajrzeć do biblioteki i sali wielofunkcyjnej. Była okazja, żeby zobaczyć jak będzie wyglądał ogród zimowy czyli przestrzeń społeczna, otwarta dla wszystkich. Można było posłuchać o archiwum, zobaczyć projekcje filmową, którą Europejskie Centrum Solidarności już zrobiło. Była to dobra okazja, aby oswoić ten budynek. Można było zobaczyć salę imienia Jana Pawła II, zobaczyć blachę kortenową, którą budynek będzie obłożony. W namiocie przed wejściem przygotowane były zajęcia edukacyjne dla dzieci.


alt


Przybliżyliśmy tą działalność, która później będzie się tu działa.
Podczas zwiedzania odwiedzający mogli liczyć na pomoc i informacje.
- Część osób, które udzielają informacji to zespół Europejskiego Centrum Solidarności, a kilka to wolontariusze - powiedział Paweł Golak. - Te osoby udzielały informacji o pomieszczeniach, jak przebiegała trasa zwiedzania, mówiły o zbiorach, o wystawie. Można było im zadać każde pytanie o to co odwiedzającego interesowało.


alt


Podczas dnia otwartego można było zwiedzić parter i I piętro.
- Myślę, że będę kolejne dni otwarte - stwierdził Paweł Golak. - Wystawa stała będzie z czasem nabierała kolorytu. Będziemy więc chcieli pokazać jak to wygląda. Może podczas kolejnych dni otwartych będzie można wejść wyżej. Myślę, że podczas ostatniego dnia otwartego będzie można wyjść na taras widokowy, z którego rozpościera się widok na przestrzeń dawnej Stoczni Gdańskiej.


alt


- Jestem pod wrażeniem - wyznał Franciszek Dawidowski. - To olbrzymi budynek. Jest bardzo dużo przestrzeni. To daj mi dużo wspomnień. Jestem byłym pracownikiem Stoczni.


alt


Podobne odczucia mieli również przedstawiciele o wiele młodszego pokolenia, którzy pojawili się na dniu otwartym.
- Budynek na pewno robi duże wrażenie, chociaż na razie jest w stanie surowym - stwierdził Marcin Kazimierski. - Na pewno jest to bardzo ciekawa inicjatywa ukazująca historię Solidarności. Z zewnątrz budynek sprawia wrażenie wielkiej bryły. Wewnątrz jest jednak widoczna lekkość.
Podczas dnia otwartego można było zobaczyć jak budynek wygląda w środku - powiedział Paweł Golak, kierownik Wydziału Muzealno-Archiwalnego i Biblioteki Europejskiego centrum Solidarności w Gdańsku.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież