Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Deficyt 2,5 mln zł na Strefie Kibica w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 28 września 2012 14:04

Ostateczne wyniki raportu z przeprowadzonych w Gdańsku czerwcowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 zostaną przedstawione gdańskim radnym dopiero w październiku, tak zakomunikował wiceprezydent miasta Andrzej Bojanowski, na samym początku XXX Sesji Rady Miasta Gdańska, jaka odbyła się 27 września.Wiceprezydent decyzję tą uzasadnił tym, że część miast, jak Wrocław i Poznań, opóźniają się z przedstawieniem swoich danych.


Jednak w związku z tym – jak zaznaczył Bojanowski -  że w mediach rozpoczęła się polemika na temat kosztów strefy kibica, przedstawił dane na jej temat, uwzględniając poniesione koszty i wpływy. Gdańską strefę kibica odwiedziło łącznie 340 tys. osób. Są to dane zweryfikowane, a nie szacowane, ponieważ każdego dnia na bramkach dokonywane były elektroniczne pomiary. Największa frekwencja była w dniu meczu Polska- Czechy, gdy zwiększono pojemność strefy z 30 do 40 tys. To zwiększenie nie spowodowało wzrostu kosztów funkcjonowania strefy. Była nawet możliwość zwiększenia jej pojemności do 60 tys. w przypadku ćwierćfinałowego meczu Polska Niemcy, ale niestety nie zaszła taka potrzeba.


altW strefie sprzedano 120 tys. litrów piwa, a od tego wpłynęła na rzecz miasta opłata operatorska. Kibice zakupili jedzenia o łącznej wadze 23 tys. ton.


Całkowity koszt planowany, w tym m. in. przygotowanie terenu, sceny i zaplecza medycznego, zakupy sprzętu, oświetlenia, wynagrodzenia dla 363 zatrudnionych ochroniarzy, 77 występów artystycznych, to zostało wydatkowane 10, 5 mln zł. Po stronie przychodów zrealizowanych z dzierżawy, sprzedaży biletów na koncerty i na mecze, od sponsorów UEFA, sprzedaży kart PKO, to w strefie uzyskano 7,9 mln zł. Deficyt na tym projekcie wyniósł 2,4 mln zł.
- Rozminęło się to z naszymi pozytywnymi przewidywaniami, choć ten pesymistyczny wariant, który też zakładaliśmy, to był dochód na poziomie tylko 6 mln zł - powiedział Bojanowski.


Jako przyczyny takiego deficytu podał złą pogodę i zbyt szybkie odpadnięcie reprezentacji Polski, co spowodowało spadek zainteresowania strefą. Zbyt optymistycznie oceniono też sprzedaż biletów na koncerty. Pocieszeniem może być to, że Wrocław wydał na strefę 11, 5 mln zł, a dochody uzyskał w wysokości tylko 6 mln zł. A więc deficyt we Wrocławiu wyniósł aż 5,5 mln zł, tj. ponad dwukrotnie więcej niż w Gdańsku. - To tylko pokazuje, że osiągnęliśmy wynik, nie taki jaki chcieliśmy, ale lepszy niż wariant pesymistyczny - podkreślił wiceprezydent Bojanowski.


Wspomniał też, że w dniach 10-18 czerwca przeprowadzono wśród kibiców ankietę, która objęła ponad 700 osób. Działanie gdańskiej strefy kibica 86 proc. ankietowanych oceniło zdecydowanie dobrze, a tylko 4 proc. było przeciwnego zdania.


Szczegółowe dane o kosztach i wpływach wszystkich polskich miast uczestniczących w rozgrywkach EURO 2012, mają być znane najpóźniej do 10 października.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 Brygada Pościgowa 2012-10-02 09:38
Platforma jak Milicja OBYWATELSKA
Cytować
 
 
+1 #1 kucharz 2012-10-01 20:57
Budyń nie placi,budyn zjada z gdanskiego talerza,bojanow ski ma tez co do gara wlozyc,3 stowy piechota nie chodza,reszte zapalca frajerzy z gdanska
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież