Otwarcie wystawy „TU rodziła się »Solidarność«” w Gdańsku » W piątek, 14 sierpnia, na Placu Solidarności uroczyście otwarto wystawę „TU rodziła się »Solidarność... Arcybiskup Głódź na emeryturze » Papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Sławoja Leszka Głódzia z pełnienia posługi arcybiskupa met... Opinia ekspertów daje podstawę do uchylenia pozwolenia na budowę na te... » Główna Komisja Konserwatorska, działająca przy Generalnym Konserwatorze Zabytków, wydała opinię na t... Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych ze... » Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta Gdańska i jego rodziny. W specjalnym ... Zenon Kwoka: Bohaterowie i mity Sierpnia » Z Zenonem Kwoką, inicjatorem strajku z sierpnia 1980 r. w Zakładzie Komunikacji Miejskiej Gdyni (WPK... W obronie księdza i cywilizacji » W najbliższy wtorek - 18.08 - o godz. 11,00 w sali 043 Sądu gdańskiego przy ul. Nowe Ogrody odbędzie... Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw...
Reklama
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
piątek, 14 sierpnia 2020 13:47
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań
Jest akt oskarżenia w sprawie źródeł majątku byłego prezydenta G ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
czwartek, 13 sierpnia 2020 17:59
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
W sobotę Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmie ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Deficyt 2,5 mln zł na Strefie Kibica w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 28 września 2012 14:04

Ostateczne wyniki raportu z przeprowadzonych w Gdańsku czerwcowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 zostaną przedstawione gdańskim radnym dopiero w październiku, tak zakomunikował wiceprezydent miasta Andrzej Bojanowski, na samym początku XXX Sesji Rady Miasta Gdańska, jaka odbyła się 27 września.Wiceprezydent decyzję tą uzasadnił tym, że część miast, jak Wrocław i Poznań, opóźniają się z przedstawieniem swoich danych.


Jednak w związku z tym – jak zaznaczył Bojanowski -  że w mediach rozpoczęła się polemika na temat kosztów strefy kibica, przedstawił dane na jej temat, uwzględniając poniesione koszty i wpływy. Gdańską strefę kibica odwiedziło łącznie 340 tys. osób. Są to dane zweryfikowane, a nie szacowane, ponieważ każdego dnia na bramkach dokonywane były elektroniczne pomiary. Największa frekwencja była w dniu meczu Polska- Czechy, gdy zwiększono pojemność strefy z 30 do 40 tys. To zwiększenie nie spowodowało wzrostu kosztów funkcjonowania strefy. Była nawet możliwość zwiększenia jej pojemności do 60 tys. w przypadku ćwierćfinałowego meczu Polska Niemcy, ale niestety nie zaszła taka potrzeba.


altW strefie sprzedano 120 tys. litrów piwa, a od tego wpłynęła na rzecz miasta opłata operatorska. Kibice zakupili jedzenia o łącznej wadze 23 tys. ton.


Całkowity koszt planowany, w tym m. in. przygotowanie terenu, sceny i zaplecza medycznego, zakupy sprzętu, oświetlenia, wynagrodzenia dla 363 zatrudnionych ochroniarzy, 77 występów artystycznych, to zostało wydatkowane 10, 5 mln zł. Po stronie przychodów zrealizowanych z dzierżawy, sprzedaży biletów na koncerty i na mecze, od sponsorów UEFA, sprzedaży kart PKO, to w strefie uzyskano 7,9 mln zł. Deficyt na tym projekcie wyniósł 2,4 mln zł.
- Rozminęło się to z naszymi pozytywnymi przewidywaniami, choć ten pesymistyczny wariant, który też zakładaliśmy, to był dochód na poziomie tylko 6 mln zł - powiedział Bojanowski.


Jako przyczyny takiego deficytu podał złą pogodę i zbyt szybkie odpadnięcie reprezentacji Polski, co spowodowało spadek zainteresowania strefą. Zbyt optymistycznie oceniono też sprzedaż biletów na koncerty. Pocieszeniem może być to, że Wrocław wydał na strefę 11, 5 mln zł, a dochody uzyskał w wysokości tylko 6 mln zł. A więc deficyt we Wrocławiu wyniósł aż 5,5 mln zł, tj. ponad dwukrotnie więcej niż w Gdańsku. - To tylko pokazuje, że osiągnęliśmy wynik, nie taki jaki chcieliśmy, ale lepszy niż wariant pesymistyczny - podkreślił wiceprezydent Bojanowski.


Wspomniał też, że w dniach 10-18 czerwca przeprowadzono wśród kibiców ankietę, która objęła ponad 700 osób. Działanie gdańskiej strefy kibica 86 proc. ankietowanych oceniło zdecydowanie dobrze, a tylko 4 proc. było przeciwnego zdania.


Szczegółowe dane o kosztach i wpływach wszystkich polskich miast uczestniczących w rozgrywkach EURO 2012, mają być znane najpóźniej do 10 października.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 Brygada Pościgowa 2012-10-02 09:38
Platforma jak Milicja OBYWATELSKA
Cytować
 
 
+1 #1 kucharz 2012-10-01 20:57
Budyń nie placi,budyn zjada z gdanskiego talerza,bojanow ski ma tez co do gara wlozyc,3 stowy piechota nie chodza,reszte zapalca frajerzy z gdanska
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież