Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ostatnia droga Anny Walentynowicz

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 28 września 2012 14:52

- Pan Seremet mija się z prawdą. Na miejscu pana Seremeta podałabym się do dymisji - powiedziała Marta Kaczyńska portalowi wybrzeze24.pl podczas mszy żałobnej Anny Walentynowicz.Blisko tysiąc osób żegnało skromną kobietę Annę Walentynowicz, która całe życie angażowała się w sprawy ludzi pracy, szczególnie gdy byli poniżani. Nie ubiegała się o zaszczyty. Kontestowała poczynania lidera „S” i prezydenta Lecha Wałęsy, krytykowała tych, którzy zdradzili sprawę robotniczą idąc po władzę. W 1991 roku powiedziała:
- Musi się skończyć bezkarność polityków, którzy za zdradę przy Okrągłym Stole zażądali dla siebie władzy, przywilejów i pieniędzy. Ci sami ludzie od społeczeństwa zażądali wyrzeczeń.


W piątek od godz. 12 w Gdańsku trwały uroczystości pożegnania śp. Anny Walentynowicz, legendy Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i „Solidarności”.


W kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku na mszy żałobnej było kilkaset osób – mieszkańcy Trójmiasta, Bydgoszczy, Lublina, Krakowa. Uczestniczyli w niej najbliżsi zmarłej w katastrofie smoleńskiej oraz politycy PiS, w tym m.in. Jarosław Kaczyński, Anna Fotyga, Janusz Śniadek, Jolanta Szczypińska, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Andrzej Jaworski oraz Marta Kaczyńska i inne rodziny ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 r.  Po zakończeniu nabożeństwa trumna z ciałem śp. Anny Walentynowicz została przewieziona na Cmentarz „Srebrzysko”.  To ponowny pogrzeb legendarnej działaczki Solidarności po tym, jak okazało się, że jej ciało zostało zamienione z ciałem innej ofiary katastrofy smoleńskiej.


Przed kościołem kilka osób stało z transparentami „Nasz prezydent Lech Kaczyński” i "To był zamach". W czasie nabożeństwa trzymający je stanęli w nawie bocznej świątyni.

Córka Lecha Kaczyńskiego – Marta powiedziała portalowi wybrzeze24.pl, że jest wstrząśnięta czwartkową wypowiedzią prokuratora generalnego w Sejmie, iż przyczyną nieprawidłowej identyfikacji dwóch ekshumowanych w ubiegłym tygodniu ciał ofiar katastrofy smoleńskiej było błędne ich rozpoznanie przez członków rodzin.
- Pan Seremet mija się z prawdą. Jestem tym wstrząśnięta. Znam dokumentację. Na miejscu pana Seremeta podałabym się do dymisji - powiedziała Kaczyńska.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież