Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

55 rocznica powstania ZMS i ZMW

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 września 2012 15:00

Z okazji przypadającej 55 rocznicy powstania ZMS i ZMW, odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia „Pokolenia Wybrzeża Gdańskiego”.
Ponad czterdziestu uczestników spotkania w Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w Gdańsku Górkach Zachodnich, 22 września (sobota) powitał Andrzej Różański, lider gdyńskiej SLD, który przypomniał genezę powstania w Polsce w 1957 roku, po wydarzeniach czerwcowych Poznań 56, tych dwóch związkowych organizacji młodzieżowych – Socjalistycznej i Wiejskiej.


altW ramach zatwierdzonego porządku obrad przyjęto niewielkie poprawki do statutu Stowarzyszenia.


altGościem honorowym okolicznościowego spotkania był Marek Formela, szef gdańskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na zdjęciu z prawej, w rozmowie z Mieczysławem Chabowskim.


altPo części oficjalnej odbyło się spotkanie towarzyskie połączone z piknikiem i wspólnym biesiadowaniem, przy dźwiękach rosyjskich ballad w wykonaniu Włodzimierza Vodki.


alt


W spotkaniu uczestniczył m.in. Kazimierz Rynkowski, który w latach 1981-1989 pełnił funkcję prezydenta Miasta Gdańska, bezpośrednio po pięcioletniej kadencji byłego słynnego koszykarza Jerzego Młynarczyka (1977-1981). Kazimierz Rynkowski wspominając dawne dobre czasy wyznał – co ciekawe - że w 1993 roku uczestniczył w oficjalnej delegacji z wizytą w Hiszpanii na kolejnych obchodach rocznicy bitwy pod Somosierrą. Trwająca osiem minut szarża 3. szwadronu 1. Pułku Szwoleżerów Gwardii Cesarskiej, przeprowadzona 30 listopada 1808 rano (około godziny 10.30) na przełęcz Samosierra w Hiszpanii na wysokości 1444 metrów n.p.m., przy 300-metrowej różnicy poziomów, zakończyła się zdobyciem wąwozu przez polskich szwoleżerów i sukcesem armii napoleońskiej. Bitwa ta otworzyła Napoleonowi drogę na Madryt i pozwoliła kontynuować kampanię hiszpańską.


alt


Podczas pobytu w Samosierze były prezydent Gdańska (na zdjęciu drugi z prawej) odbył ponad 1,5 godzinną rozmowę z obecnym metropolitą gdańskim arcybiskupem Sławoj Leszkiem Głódziem. Rozmowa ta - jak zapewnił Rynkowski - została zarejestrowana kamerą filmową. Ciekawe, o czym to po nastaniu w początkach lat dziewięćdziesiątych polskich transformacji ustrojowych rozmawiali wówczas wpływowi obywatele naszego kraju. Może kiedyś o tym się dowiemy...


Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 zastępowy 2012-09-25 16:08
do druzynowego - kasprzaka nie bylo,bo nianiczyl bo nowy pan nie lubi niesubordynacji
Cytować
 
 
0 #1 druzynowy 2012-09-25 04:07
a towarzysza Kasprzaka nie widze na zdjeciach
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież