Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kadrowa grypa w weterynarii - dr Niemczuk z Pomorza do stolicy

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
środa, 04 stycznia 2017 20:27

Paweł Niemczuk, pomorski lekarz weterynarii, został powołany przez premier Beatę Szydło, na wniosek ministra rolnictwa, na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii. Zastąpił Włodzimierza Skorupskiego, który złożył rezygnację. Tymczasem ptasia grypa pojawiła się na zachód od Słupska.


Dr Niemczuk jest absolwentem wydziału medycyny weterynaryjnej akademii rolniczej w Lublinie. W pomorskim inspektoracie pracował od ponad 15 lat lat. W 2009 roku został powołany na wniosek byłego już szefa, dr Włodzimierza Przewoskiego przez wiceministra rolnictwa Kazimierza Plocke (PO) na stanowisko zastępcy lekarza wojewódzkiego. Po zwycięstwie wyborczym PiS i zmianie ustawy o służbie cywilnej wojewoda pomorski Dariusz Drelich, reagując na wiele sygnałów krytycznych, nie złożył propozycji dalszej współpracy urzędującemu od ponad 20 lat dr Przewoskiemu. Między innymi troje byłych pracowników inspekcji, Magda Baranowska, Andrzej Gurzyński i Edward Kowalke, skierowało w tej sprawie list otwarty do premier Beaty Szydło.
Po zmianie głównego lekarza - Marka Pirsztuka zastąpił Włodzimierz Skorupski - i objęciu funkcji wojewody przez Dariusz Drelicha nominacje w Gdańsku otrzymał dr Paweł Niemczuk, a Edward Kowalke został jego zastępcą. Zająć się musiał rozwiązywaniem niektórych problemów i sporów sądowych, które znał z pracy na wcześniejszym stanowisku. Niektóre, jak sprawę insp. Baranowskiej z Tczewa, przeciągał ponad miarę, choć w rozmowach bezpośrednich zapewniał podwładną o woli ich szybkiego zakończenia.


Powołanie dr Pawła Niemczuka to spora sensacja polityczna, a także branżowa. Wg nieoficjalnych informacji dr Niemczuk był dopiero trzecim kandydatem, który po niespodziewanej rezygnacji ministra Skorupskiego, przyjął propozycję. Wcześniej raczej spekulowano o możliwym odwołaniu go z funkcji w Gdańsku.


Tymczasowo pełniącym obowiązki lekarza wojewódzkiego jest obecnie dr Edward Kowalke, a wśród kandydatów na następcę dr Niemczuka wymienia się też m.in. dr Tomasza Ołtarzewskiego, lekarza powiatowego ze Starogardu Gd., który ostatnio z bukietem kwiatów przepraszał M. Baranowską przy okazji zakończenia sporu sądowego.


Tymczasem niezależnie od kadrowych emocji ptasia grypa pojawiła się na zachód od Słupska...

gag

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież