Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kadrowa grypa w weterynarii - dr Niemczuk z Pomorza do stolicy

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
środa, 04 stycznia 2017 20:27

Paweł Niemczuk, pomorski lekarz weterynarii, został powołany przez premier Beatę Szydło, na wniosek ministra rolnictwa, na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii. Zastąpił Włodzimierza Skorupskiego, który złożył rezygnację. Tymczasem ptasia grypa pojawiła się na zachód od Słupska.


Dr Niemczuk jest absolwentem wydziału medycyny weterynaryjnej akademii rolniczej w Lublinie. W pomorskim inspektoracie pracował od ponad 15 lat lat. W 2009 roku został powołany na wniosek byłego już szefa, dr Włodzimierza Przewoskiego przez wiceministra rolnictwa Kazimierza Plocke (PO) na stanowisko zastępcy lekarza wojewódzkiego. Po zwycięstwie wyborczym PiS i zmianie ustawy o służbie cywilnej wojewoda pomorski Dariusz Drelich, reagując na wiele sygnałów krytycznych, nie złożył propozycji dalszej współpracy urzędującemu od ponad 20 lat dr Przewoskiemu. Między innymi troje byłych pracowników inspekcji, Magda Baranowska, Andrzej Gurzyński i Edward Kowalke, skierowało w tej sprawie list otwarty do premier Beaty Szydło.
Po zmianie głównego lekarza - Marka Pirsztuka zastąpił Włodzimierz Skorupski - i objęciu funkcji wojewody przez Dariusz Drelicha nominacje w Gdańsku otrzymał dr Paweł Niemczuk, a Edward Kowalke został jego zastępcą. Zająć się musiał rozwiązywaniem niektórych problemów i sporów sądowych, które znał z pracy na wcześniejszym stanowisku. Niektóre, jak sprawę insp. Baranowskiej z Tczewa, przeciągał ponad miarę, choć w rozmowach bezpośrednich zapewniał podwładną o woli ich szybkiego zakończenia.


Powołanie dr Pawła Niemczuka to spora sensacja polityczna, a także branżowa. Wg nieoficjalnych informacji dr Niemczuk był dopiero trzecim kandydatem, który po niespodziewanej rezygnacji ministra Skorupskiego, przyjął propozycję. Wcześniej raczej spekulowano o możliwym odwołaniu go z funkcji w Gdańsku.


Tymczasowo pełniącym obowiązki lekarza wojewódzkiego jest obecnie dr Edward Kowalke, a wśród kandydatów na następcę dr Niemczuka wymienia się też m.in. dr Tomasza Ołtarzewskiego, lekarza powiatowego ze Starogardu Gd., który ostatnio z bukietem kwiatów przepraszał M. Baranowską przy okazji zakończenia sporu sądowego.


Tymczasem niezależnie od kadrowych emocji ptasia grypa pojawiła się na zachód od Słupska...

gag

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież