Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
sobota, 22 lutego 2020 22:25
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
Bez wygranej po dwóch meczach ćwierćfinału PHL są hokeiści LOTOS ...
Lech przełamał ofiarnie broniącą się Lechię
niedziela, 23 lutego 2020 19:30
Lech przełamał ofiarnie broniącą się Lechię
Lechia Gdańsk przez ponad 40 minut grała w Poznaniu w osłabieniu. P ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pomorska weterynaria: Najpierw list, teraz kłopoty

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 08:22

W grudniu ub. roku wystosowali list otwarty do premier Beaty Szydło. "Zwracamy się do Pani Premier o podjęcie działań, które przywrócą godność pomorskiej służbie weterynaryjnej" - napisali wspólnie Magdalena Baranowska, inspektor w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Tczewie, Edward Kowalke, b. powiatowy lekarz weterynarii w Kościerzynie i Andrzej Gurzyński, b. powiatowy lekarz weterynarii w Tczewie, jednocześnie zastępca krajowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej. Dziś znajdują się w różnych sytuacjach.W tekście czytamy m.in.: "O sytuacji w pomorskiej inspekcji weterynaryjnej i postępowaniu jej zwierzchnika informowaliśmy wielokrotnie składając podpisane własnoręcznie oświadczenia i skargi, w których przedstawiliśmy poważne uchybienia, błędy, prywatę, nadużywanie uprawnień, mobbing wobec podległych pracowników".


W rozwiązanie konfliktu zaangażowali się posłowie PO i PiS, Jerzy Borowczak i Andrzej Jaworski, szefowa klubu PiS w sejmiku Danuta Sikora. Autorzy listu byli przyjmowani przez ówczesnego wojewodę i na jego życzenie opisali całokształt konfliktu. Dopiero jednak zmiana wyborcza spowodowała intensywne zainteresowanie konfliktem. W ślad za listem do premier Szydło, sprawa znalazła się pod nadzorem szefowej kancelarii Beaty Kempy. W rezultacie, po zmianie ustawy o służbie cywilnej, wygaszono kadencje dotychczasowego zwierzchnika Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej, jego funkcję przejął dotychczasowy zastępca dr Paweł Niemczuk, którego oświadczenie wskazujące na zastosowanie niedozwolonej kontroli w jednej z firm handlowych w Redzie opublikowane na łamach "Gazety Gdańskiej" przyśpieszyło przeprowadzenie zmian.


Dziś autorzy listy znajdują się w różnych sytuacjach. Dr Edward Kowalke, rozważany poważnie jako jeden z trzech kandydatów na szefa inspekcji, wrócił do pracy w administracji weterynaryjnej i jest zastępcą wojewódzkiego inspektora weterynarii. Jego wcześniejsze doniesienie dot. nieprawidłowości bada delegatura CBA w Szczecinie, odbywają się przesłuchania, a zainteresowanie śledczych wzbudzają finansowe okoliczności remontu lecznicy w Kościerzynie.


Andrzej Gurzyński, który sam zrezygnował z pracy szefa inspektoratu w Tczewie, a w swoim piśmie wskazał na okoliczności wykluczające współpracę z ówczesnym szefem inspektoratu wojewódzkiego, przywołując m.in. przykład kontroli i bezpodstawnego wymuszania zamykania zakładów "Koral", ostatecznie zawarł z nowym zwierzchnikiem inspekcji porozumienie pozasądowe i czeka na realizację jego postanowień. Dotychczas nie otrzymał sprostowania świadectwa pracy, ani tzw. wyznaczeń umożliwiających aktywne wykonywanie usług weterynaryjnych i wystawianie świadectw zdrowia. Do powrotu do pracy urzędniczej już się nie kwapi.


Najgorzej przedstawia się sytuacja inspektor Magdaleny Baranowskiej, która nadal pozostaje bez pracy. To jej pisma i skarga złożona do głównego lekarza kraju i wojewody pomorskiego zmusiły władze do zajęcia się sprawą pomorskiej weterynarii. Do dziś, mimo deklaracji nowego kierownictwa, jej sprawa nie doczekała się zamknięcia. W inspektoracie w Tczewie jej etat został zagospodarowany przez nowego kierownika placówki, ewentualna możliwość podjęcia zatrudnienia na zbliżonym stanowisku dotyczy inspektoratu w Pruszczu Gdańskim.


O aktualny stan spraw sygnatariuszy listu redakcja zapytała w trybie prawa prasowego dr Pawła Niemczuka. - Jak zostały rozwiązane sprawy sygnatariuszy listu do pani premier Beaty Szydło Magdaleny Baranowskiej i Andrzeja Gurzyńskiego? Czy zostały zawarte porozumienia, czy przywrócono ich do pracy, czy wypłacono należne odszkodowania? - to pytania jakie przesłaliśmy szefowi pomorskiej weterynarii.


Zainteresowanie epilogiem sprawy zapowiedział też poseł Andrzej Jaworski, który zmianom w pomorskiej weterynarii przygląda się z bliska od jesieni ub. roku.

(gg)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież