Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws... Korzystny wyrok dla MIIWŚ w sprawie zmian na wystawie głównej » 15 października 2020 r. zapadł wyrok w sprawie wprowadzonych zmian i uzupełnień na wystawie głównej ... Zaktualizowana informacja o punktach poboru wymazów w województwie pom... » W związku z tym, że sytuacja jest dynamiczna, a liczba zakażeń w kraju i województwie pomorskim ciąg...
Reklama
Gdańsk w strefie czerwonej
piątek, 16 października 2020 15:17
Gdańsk w strefie czerwonej
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
niedziela, 18 października 2020 17:49
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
W drugim spotkaniu Stoczniowca z Polonią mistrzynie Polski
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk bogaty - gala sportu też

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 stycznia 2017 18:33

Na nagrody dla najlepszych sportowców w 2016 roku Gdańsk wydał 184 tys. zł. Honorowanie sportowców i wręczanie im pieniędzy podczas XIV  Gdańskiej Gali Sportu kosztowało ok. 181 tys. zł.XIV Gdańską Galę Sportu zorganizował gdański magistrat w wynajętej na tą okazję sali Opery Bałtyckiej. Za tę usługę gmina zapłaciła 17 200 zł. Biuro prezydenta ds. sportu, którym kieruje dyr. Andrzej Trojanowski, także członek rady nadzorczej spółki Hala Gdańsk-Sopot, okazało się bardzo sprawną agencją eventową kupując rozmaite usługi dekorujące spektakl sportowy. Za wynajem sprzętu multimedialnego zapłacono na przykład 28 600 zł, a za obsługę techniczną cokolwiek to znaczy dołożono 21 300 zł. Dodatkowo wynajęto do opery sprzęt nagłośnieniowy za 18 300 zł. Był niewątpliwie niezbędny skoro oprócz sportowców na gali wystąpili artyści. Za ich wysiłek zapłacono 31 500 zł. Byli dobrze widoczni bo scenę dodatkowo oświetlono za 32 400 zł. Autorskie opisanie całości zdarzeń sportowo-artystycznych, ich reżyseria, to wydatek rzędu 4500 zł. Niewiele, skoro za napisanie scenariusza WOŚP w Gdańsku urząd zapłacił 40 tys zł.


Po imprezie pora na poczęstunek. Firma cateringowa otrzymała zamówienie za 26 400 zł. Najgorzej - 700 zł - na gali wyszedł grawer, bez którego nie byłoby co wręczać.


Być może jeszcze gorzej wyszli gdańscy sportowcy, którym wręczania każdej złotówki opłacono złotówką wydaną na organizację tego przedstawienia. Czy 181 tys. zł za występy gdańskich notabli, Bogdana Oleszka, Mirosława Zdanowicza, Andrzeja Bojanowskiego i Andrzeja Trojanowskiego nie jest aby ceną poza wyceną zdrowego rozsądku?


Biuro sportu zatrudnia 15 pracowników, w tym dyrektora i dwóch kierowników. Jak na agencję promocyjną zupełnie przyzwoita kadra. Radni opozycyjnego PiS zapowiadają interpelację i kontrolę tego pięknego przedstawienia w operze.

(gag)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież