Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk bogaty - gala sportu też

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 stycznia 2017 18:33

Na nagrody dla najlepszych sportowców w 2016 roku Gdańsk wydał 184 tys. zł. Honorowanie sportowców i wręczanie im pieniędzy podczas XIV  Gdańskiej Gali Sportu kosztowało ok. 181 tys. zł.XIV Gdańską Galę Sportu zorganizował gdański magistrat w wynajętej na tą okazję sali Opery Bałtyckiej. Za tę usługę gmina zapłaciła 17 200 zł. Biuro prezydenta ds. sportu, którym kieruje dyr. Andrzej Trojanowski, także członek rady nadzorczej spółki Hala Gdańsk-Sopot, okazało się bardzo sprawną agencją eventową kupując rozmaite usługi dekorujące spektakl sportowy. Za wynajem sprzętu multimedialnego zapłacono na przykład 28 600 zł, a za obsługę techniczną cokolwiek to znaczy dołożono 21 300 zł. Dodatkowo wynajęto do opery sprzęt nagłośnieniowy za 18 300 zł. Był niewątpliwie niezbędny skoro oprócz sportowców na gali wystąpili artyści. Za ich wysiłek zapłacono 31 500 zł. Byli dobrze widoczni bo scenę dodatkowo oświetlono za 32 400 zł. Autorskie opisanie całości zdarzeń sportowo-artystycznych, ich reżyseria, to wydatek rzędu 4500 zł. Niewiele, skoro za napisanie scenariusza WOŚP w Gdańsku urząd zapłacił 40 tys zł.


Po imprezie pora na poczęstunek. Firma cateringowa otrzymała zamówienie za 26 400 zł. Najgorzej - 700 zł - na gali wyszedł grawer, bez którego nie byłoby co wręczać.


Być może jeszcze gorzej wyszli gdańscy sportowcy, którym wręczania każdej złotówki opłacono złotówką wydaną na organizację tego przedstawienia. Czy 181 tys. zł za występy gdańskich notabli, Bogdana Oleszka, Mirosława Zdanowicza, Andrzeja Bojanowskiego i Andrzeja Trojanowskiego nie jest aby ceną poza wyceną zdrowego rozsądku?


Biuro sportu zatrudnia 15 pracowników, w tym dyrektora i dwóch kierowników. Jak na agencję promocyjną zupełnie przyzwoita kadra. Radni opozycyjnego PiS zapowiadają interpelację i kontrolę tego pięknego przedstawienia w operze.

(gag)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież