Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
niedziela, 07 marca 2021 22:10
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
Siatkarze Trefla w ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi pokonali
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Weterynaria: sądowe remanenty

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 maja 2016 09:39

Magda Baranowska, jedna z sygnatariuszek listu otwartego do premier Beaty Szydło w sprawie sytuacji w pomorskiej weterynarii, do dziś, mimo zmian kadrowych w kierownictwie inspekcji, nie może wrócić do pracy. Jej sprawa utkwiła w sądzie pracy.Formalnie stroną pozwaną jest powiatowy lekarz weterynarii z Tczewa, pracodawca M. Baranowskiej. Na tym stanowisku zaszła jednak zmiana. Podejmującego decyzję o zwolnieniu inspektor ds. pasz dr Tomasza Ołtarzewskiego, który był pełniącym obowiązki i obecnie jest lekarzem powiatowym w Tczewie, zastąpił dr Michał Majewski.


W toku kolejnych rozpraw sąd pracy zdecydował o przyjęciu jako dowód postanowienia prokuratury o umorzeniu postępowania w sprawie rzekomych nieprawidłowości, które miały być podstawą natychmiastowego zwolnienia z pracy M. Baranowskiej. Prokuratura nie potwierdziła zarzutów formułowanych przez poprzednich szefów inspekcji. Uznała, że rozliczenie udokumentowanych nakładów na remont mieszkania w bonifikacie za czynsz nie budzi wątpliwości prawnych. Co więcej, podobne operacje wcześniej kierownictwo inspektoratu akceptowało i rozliczało.


Sprawa przed sądem pracy wciąż się jednak toczy, bo wciąż do przesłuchania pozostał jeden świadek zgłoszony co prawda przez powódkę, ale jego zeznaniami zainteresowany jest pełnomocnik pozwanego.


- To gra na zmęczenie. Pozostaje od wielu miesięcy bez pracy. Nie dostrzegam ze strony powiatowego lekarza woli zamknięcia sprawy - mówi "Gazecie Gdańskiej" Magda Baranowska.


To jej skargi i pisma, kierowane do zwierzchników ówczesnego szefa pomorskiej weterynarii, dr Włodzimierza Przewoskiego, wojewody pomorskiego i głównego lekarza weterynarii, spowodowały, że sytuacji na Pomorzu nie dało się przeczekać, a po zmianie władz w jesiennych wyborach, po 25 latach zmieniono szefa inspektoratu. Punktem przełomowym był list otwarty do premier Beaty Szydło podpisany przez troje sygnatariuszy - obok M. Baranowskiej także przez b. powiatowych lekarzy w Tczewie i Kościerzynie, Andrzeja Górzyńskiego i Edwarda Kowalke.


A. Górzyński, który sam zrezygnował ze stanowiska w Tczewie zawarł skuteczną ugodę, która jest realizowana. E. Kowalke wrócił do pracy w inspekcji na eksponowane stanowisko zastępcy wojewódzkiego lekarza weterynarii.


Jej szefem został dr Paweł Niemczuk, wcześniej zastępca dr Przewoskiego. Jego awans nie byłby możliwy, gdyby nie determinacja m.in. Magdy Baranowskiej.


Jak na razie dr Niemczuk poprzestał na gestach symbolicznych. Po publikacjach prasowych spotkał się z b. inspektor, ale na tym poprzestał, choć powinien w sposób dużo bardziej aktywny doprowadzić do zakończenia sporu w Tczewie. Jest bowiem zwierzchnikiem lekarzy powiatowych, ale też dłużnikiem tych osób, dzięki którym doszło do zmiany.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież