NFZ wysyła aneksy przedłużające umowy z lekarzami POZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ wysłał do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej aneksy do umów na ok... Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
środa, 28 października 2020 19:34
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
Trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Weterynaria: sądowe remanenty

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 maja 2016 09:39

Magda Baranowska, jedna z sygnatariuszek listu otwartego do premier Beaty Szydło w sprawie sytuacji w pomorskiej weterynarii, do dziś, mimo zmian kadrowych w kierownictwie inspekcji, nie może wrócić do pracy. Jej sprawa utkwiła w sądzie pracy.Formalnie stroną pozwaną jest powiatowy lekarz weterynarii z Tczewa, pracodawca M. Baranowskiej. Na tym stanowisku zaszła jednak zmiana. Podejmującego decyzję o zwolnieniu inspektor ds. pasz dr Tomasza Ołtarzewskiego, który był pełniącym obowiązki i obecnie jest lekarzem powiatowym w Tczewie, zastąpił dr Michał Majewski.


W toku kolejnych rozpraw sąd pracy zdecydował o przyjęciu jako dowód postanowienia prokuratury o umorzeniu postępowania w sprawie rzekomych nieprawidłowości, które miały być podstawą natychmiastowego zwolnienia z pracy M. Baranowskiej. Prokuratura nie potwierdziła zarzutów formułowanych przez poprzednich szefów inspekcji. Uznała, że rozliczenie udokumentowanych nakładów na remont mieszkania w bonifikacie za czynsz nie budzi wątpliwości prawnych. Co więcej, podobne operacje wcześniej kierownictwo inspektoratu akceptowało i rozliczało.


Sprawa przed sądem pracy wciąż się jednak toczy, bo wciąż do przesłuchania pozostał jeden świadek zgłoszony co prawda przez powódkę, ale jego zeznaniami zainteresowany jest pełnomocnik pozwanego.


- To gra na zmęczenie. Pozostaje od wielu miesięcy bez pracy. Nie dostrzegam ze strony powiatowego lekarza woli zamknięcia sprawy - mówi "Gazecie Gdańskiej" Magda Baranowska.


To jej skargi i pisma, kierowane do zwierzchników ówczesnego szefa pomorskiej weterynarii, dr Włodzimierza Przewoskiego, wojewody pomorskiego i głównego lekarza weterynarii, spowodowały, że sytuacji na Pomorzu nie dało się przeczekać, a po zmianie władz w jesiennych wyborach, po 25 latach zmieniono szefa inspektoratu. Punktem przełomowym był list otwarty do premier Beaty Szydło podpisany przez troje sygnatariuszy - obok M. Baranowskiej także przez b. powiatowych lekarzy w Tczewie i Kościerzynie, Andrzeja Górzyńskiego i Edwarda Kowalke.


A. Górzyński, który sam zrezygnował ze stanowiska w Tczewie zawarł skuteczną ugodę, która jest realizowana. E. Kowalke wrócił do pracy w inspekcji na eksponowane stanowisko zastępcy wojewódzkiego lekarza weterynarii.


Jej szefem został dr Paweł Niemczuk, wcześniej zastępca dr Przewoskiego. Jego awans nie byłby możliwy, gdyby nie determinacja m.in. Magdy Baranowskiej.


Jak na razie dr Niemczuk poprzestał na gestach symbolicznych. Po publikacjach prasowych spotkał się z b. inspektor, ale na tym poprzestał, choć powinien w sposób dużo bardziej aktywny doprowadzić do zakończenia sporu w Tczewie. Jest bowiem zwierzchnikiem lekarzy powiatowych, ale też dłużnikiem tych osób, dzięki którym doszło do zmiany.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież