Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid... Sport na antenie TVP Gdańsk » TVP Gdańsk zaprasza do oglądania programów sportowych. „Cały ten Sport” – program z udziałem najwięk... ERGO Hestia uzbraja ratowników medycznych. Milion złotych na najważnie... » Ratownicy medyczni są dziś na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Narażają zdrowie i życie... Kogo zaraził marszałek - dekontaminacja w urzędzie » Zarażony koronawirusem Marszałek Struk trafił na kwarantannę do Instytutu Medycyny Morskiej UCK w Gd... Nie żyje Krzysztof Penderecki » Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, światowy autorytet w dziedzinie muzyki klasycznej Krzysz... Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem » Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zarażonych koronawirusem. Wśród 36 os... 2 mln zł na paliwo dla szpitali zakaźnych w całej Polsce od LOTOSU » Koncern z Gdańska uruchamia kolejną akcję wsparcia instytucji zmagających się z pandemią koronawirus... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » Fundacja Energa przeznaczyła blisko milion złotych na wsparcie szpitala specjalistycznego w Wejherow... myGdansk.pl apeluje do Dulkiewicz: uwolnić parkingi, obniżyć opłaty » Stowarzyszenie myGdańsk.pl wystosowało do władz Miasta Gdańska apel, w którym wzywa gdański samorząd... Zmarł Maciej Kosycarz » Nie żyje Maciej Kosycarz, miłośnik Gdańska, świetny fotoreporter. Chorował na raka. Wyszedł z chorob...
Reklama
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
sobota, 28 marca 2020 21:43
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zara ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Weterynaria: sądowe remanenty

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 maja 2016 09:39

Magda Baranowska, jedna z sygnatariuszek listu otwartego do premier Beaty Szydło w sprawie sytuacji w pomorskiej weterynarii, do dziś, mimo zmian kadrowych w kierownictwie inspekcji, nie może wrócić do pracy. Jej sprawa utkwiła w sądzie pracy.



Formalnie stroną pozwaną jest powiatowy lekarz weterynarii z Tczewa, pracodawca M. Baranowskiej. Na tym stanowisku zaszła jednak zmiana. Podejmującego decyzję o zwolnieniu inspektor ds. pasz dr Tomasza Ołtarzewskiego, który był pełniącym obowiązki i obecnie jest lekarzem powiatowym w Tczewie, zastąpił dr Michał Majewski.


W toku kolejnych rozpraw sąd pracy zdecydował o przyjęciu jako dowód postanowienia prokuratury o umorzeniu postępowania w sprawie rzekomych nieprawidłowości, które miały być podstawą natychmiastowego zwolnienia z pracy M. Baranowskiej. Prokuratura nie potwierdziła zarzutów formułowanych przez poprzednich szefów inspekcji. Uznała, że rozliczenie udokumentowanych nakładów na remont mieszkania w bonifikacie za czynsz nie budzi wątpliwości prawnych. Co więcej, podobne operacje wcześniej kierownictwo inspektoratu akceptowało i rozliczało.


Sprawa przed sądem pracy wciąż się jednak toczy, bo wciąż do przesłuchania pozostał jeden świadek zgłoszony co prawda przez powódkę, ale jego zeznaniami zainteresowany jest pełnomocnik pozwanego.


- To gra na zmęczenie. Pozostaje od wielu miesięcy bez pracy. Nie dostrzegam ze strony powiatowego lekarza woli zamknięcia sprawy - mówi "Gazecie Gdańskiej" Magda Baranowska.


To jej skargi i pisma, kierowane do zwierzchników ówczesnego szefa pomorskiej weterynarii, dr Włodzimierza Przewoskiego, wojewody pomorskiego i głównego lekarza weterynarii, spowodowały, że sytuacji na Pomorzu nie dało się przeczekać, a po zmianie władz w jesiennych wyborach, po 25 latach zmieniono szefa inspektoratu. Punktem przełomowym był list otwarty do premier Beaty Szydło podpisany przez troje sygnatariuszy - obok M. Baranowskiej także przez b. powiatowych lekarzy w Tczewie i Kościerzynie, Andrzeja Górzyńskiego i Edwarda Kowalke.


A. Górzyński, który sam zrezygnował ze stanowiska w Tczewie zawarł skuteczną ugodę, która jest realizowana. E. Kowalke wrócił do pracy w inspekcji na eksponowane stanowisko zastępcy wojewódzkiego lekarza weterynarii.


Jej szefem został dr Paweł Niemczuk, wcześniej zastępca dr Przewoskiego. Jego awans nie byłby możliwy, gdyby nie determinacja m.in. Magdy Baranowskiej.


Jak na razie dr Niemczuk poprzestał na gestach symbolicznych. Po publikacjach prasowych spotkał się z b. inspektor, ale na tym poprzestał, choć powinien w sposób dużo bardziej aktywny doprowadzić do zakończenia sporu w Tczewie. Jest bowiem zwierzchnikiem lekarzy powiatowych, ale też dłużnikiem tych osób, dzięki którym doszło do zmiany.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież