Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W pomorskiej weterynarii: Konflikt wygasa, ale...

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 29 kwietnia 2016 19:35

Według informacji "Gazety Gdańskiej", dr Paweł Niemczuk, wojewódzki lekarz weterynarii, spotkał się z Magdaleną Baranowską, sygnatariuszką listu do premier Beaty Szydło. Do tej pory nie odpowiedział na pytania redakcji dotyczące zakończenia konfliktu w podległej instytucji.


Mimo terminów wyznaczanych przez prawo prasowe, nowy zwierzchnik Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej, dr Paweł Niemczuk, nie udzielił redakcji "GG" odpowiedzi na pytania związane z epilogiem wielomiesięcznego konfliktu w instytucji, ale... inspirowany dociekliwością dziennikarzy zdecydował o szybkim terminie spotkania z Magdaleną Baranowską, jedną z sygnatariuszek listu otwartego do premier Beaty Szydło, która do dziś nie może wrócić do pracy na stanowisku w inspektoracie w Tczewie.
- Potwierdzam fakt odbycia takiego spotkania na zaproszenie doktora Niemczuka - powiedziała "GG" Magda Baranowska. - Nie chce jednak mówić o szczegółach, miało charakter informacyjny, myślę że udało mi się przedstawić wiele spraw, których list do pani premier nie zawierał, choć je spowodował.


M. Baranowska, b. inspektor ds. pasz i utylizacji w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Tczewie, której skargi zwróciły uwagę na sytuacje w inspekcji wojewódzkiej, do dziś nie wróciła na zajmowane uprzednio stanowisko. Zaproponowano jej pracę w Pruszczu Gdańskim, której nie przyjęła. - Zwolniono mnie bezpodstawnie, nie ma żadnych przesłanek, by akceptować tę sytuację, zwłaszcza, że wiele wcześniejszych rozstrzygnięć organizacyjnych byłego szefa inspekcji w Tczewie wymaga korekt, niektórymi wątkami dotyczącymi mobbingu zajmuje się z urzędu prokuratura - powiedziała M. Baranowska.


Tymczasem, mimo upływu terminu wynikającego z prawa prasowego, dr Paweł Niemczuk nie odpowiada na pytania, które otrzymał w ubiegłym tygodniu z redakcji "Gazety Gdańskiej". Ponawiamy zatem te pytania raz jeszcze publicznie, z przekonaniem, że szefowi ważnego ogniwa administracji zespolonej nie wypada lekceważyć obowiązków, które wynikają z przepisów.
* Jak zostały rozwiązane sprawy Magdaleny Baranowskiej i Andrzeja Górzyńskiego, sygnatariuszy listu do pani premier Beaty Szydło?
* Czy zostały zawarte porozumienia, czy przywrócono ich do pracy, czy wypłacono należne odszkodowania?


Trzeci sygnatariusz listu, dr Edward Kowalke, rozważany jako jeden z kandydatów na następcę urzędującego 25 lat dr W. Przewoskiego, został powołany na stanowisko zastępcy pomorskiego lekarza weterynarii. Dr Andrzej Górzyński, mimo ugody, wciąż czeka na korektę świadectwa pracy i tzw. wyznaczenie, czyli prawo efektywnego wykonywania zawodu. Magda Baranowska pozostaje na ruchomych piaskach.


Dziwne. Gdyby nie jej determinacja do zmian w Gdańsku mogłoby nie dojść. - Zadam w tej sprawie pytania ministrowi rolnictwa i głównemu lekarzowi - mówi "GG" poseł Andrzej Jaworski, który sprawą konfliktu w weterynarii zajmuje się od wielu miesięcy.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież