Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
wtorek, 02 marca 2021 20:17
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
W pięknym stylu piłkarze Arki Gdynia awansowali do półfinału
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radio od kuchni czyli dzień otwarty Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 grudnia 2016 17:22

Jak wygląda praca dziennikarzy radiowych i miejsce ich pracy, jak wyglądają osoby, których głosy słyszymy słuchając radia. O tym mogli się przekonać w czwartek 29 grudnia goście, którzy odwiedzili Radio Gdańsk podczas dnia otwartego rozgłośni.Dzień otwarty organizujemy w Radiu Gdańsk co roku - powiedział Artur Kiełbasiński, szef redakcji informacji Radia Gdańsk. - Ma on dwa aspekty. Po pierwsze pokazujemy słuchaczom rozgłośnię. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nasze studia nagraniowe. Słuchacze mogą przeczytać informacje, które są w serwisach, posłuchać własnego głosu. Zawsze zdumienie budzi "jak mój głos brzmi po radiowemu". To zawsze jest bardzo dużo dobrej zabawy. Jednocześnie jest to sytuacja, i to jest chyba największa wartość, gdy nasi słuchacze spotykają się z autorami audycji, których najbardziej lubią słuchać. Na spotkaniu z Agnieszką Kępką, prowadzącą program o zwierzętach, była wypełniona cała sala koncertowa. Ludzie słuchali, zadawali pytania. Była bardzo żywa interakcja. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Katarzyną Bellingham, prowadzącą program o ogrodach. Odwiedzających interesowały również dużo poważniejsze sprawy. Swoją godzinę miał Piotr Szubarczyk, pracownik gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, który w swojej audycji puszcza archiwalne taśmy z zasobów INP-u, które są omawiane i analizowane. Okazuje się, że coś co jest misją radia publicznego - pokazywanie historii, też jest bardzo atrakcyjne dla słuchaczy. Odwiedzający mają możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń o pracy dziennikarzy radiowych. Jest to również okazja do skonfrontowania głosów z twarzą. Gdy przechodziłem z jedną z grup przez newsroom i przedstawiałem na przykład Roberta Silskiego, jeden z naszych najbardziej rozpoznawalnych głosów, który właśnie szykował informacje, to aż poszedł taki pomruk "O to pan! Jak pan wygląda sympatycznie". Bardzo się cieszymy z tak licznie odwiedzających nas gości. Jest pełen przekrój wiekowy. Od uczniów, są chyba nawet przedszkolaki, po osoby starsze. Wszyscy ciekawi, uśmiechnięci. To dla nas bardzo pozytywne, bardzo sympatyczne przeżycie, ale mam wrażenie, że dla słuchaczy również.


altalt


W trakcie odwiedzin goście Radia Gdańsk mieli okazję m.in. dowiedzieć się jak wygląda przygotowanie serwisu informacyjnego, zobaczyć studio z którego nadawany jest program. Była również okazja do sprawdzenia się w roli dziennikarza - odczytanie informacji z serwisu, a następnie odsłuchania jej nagrania i przekonanie się jak brzmi nasz głos na antenie.


altalt


- Nie jestem w Radiu Gdańsk pierwszy raz, ale każda wizyta to odkrywanie czegoś nowego - powiedziała Ewa Nehring. - W tym roku przede wszystkim chciałam być na audycji pani Kępki, ponieważ jestem miłośnikiem zwierząt. Chciałam jeszcze raz zobaczyć jak pracuje się w radiu, jak to wygląda. Jak zwykle jest bardzo zadowolona z odwiedzin.


Dzień otwarty Radia Gdańsk, w trakcie którego rozgłośnię odwiedziło kilkuset gości, zakończył koncert Krystyny Stańko.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież