Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radio od kuchni czyli dzień otwarty Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 grudnia 2016 17:22

Jak wygląda praca dziennikarzy radiowych i miejsce ich pracy, jak wyglądają osoby, których głosy słyszymy słuchając radia. O tym mogli się przekonać w czwartek 29 grudnia goście, którzy odwiedzili Radio Gdańsk podczas dnia otwartego rozgłośni.Dzień otwarty organizujemy w Radiu Gdańsk co roku - powiedział Artur Kiełbasiński, szef redakcji informacji Radia Gdańsk. - Ma on dwa aspekty. Po pierwsze pokazujemy słuchaczom rozgłośnię. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nasze studia nagraniowe. Słuchacze mogą przeczytać informacje, które są w serwisach, posłuchać własnego głosu. Zawsze zdumienie budzi "jak mój głos brzmi po radiowemu". To zawsze jest bardzo dużo dobrej zabawy. Jednocześnie jest to sytuacja, i to jest chyba największa wartość, gdy nasi słuchacze spotykają się z autorami audycji, których najbardziej lubią słuchać. Na spotkaniu z Agnieszką Kępką, prowadzącą program o zwierzętach, była wypełniona cała sala koncertowa. Ludzie słuchali, zadawali pytania. Była bardzo żywa interakcja. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Katarzyną Bellingham, prowadzącą program o ogrodach. Odwiedzających interesowały również dużo poważniejsze sprawy. Swoją godzinę miał Piotr Szubarczyk, pracownik gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, który w swojej audycji puszcza archiwalne taśmy z zasobów INP-u, które są omawiane i analizowane. Okazuje się, że coś co jest misją radia publicznego - pokazywanie historii, też jest bardzo atrakcyjne dla słuchaczy. Odwiedzający mają możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń o pracy dziennikarzy radiowych. Jest to również okazja do skonfrontowania głosów z twarzą. Gdy przechodziłem z jedną z grup przez newsroom i przedstawiałem na przykład Roberta Silskiego, jeden z naszych najbardziej rozpoznawalnych głosów, który właśnie szykował informacje, to aż poszedł taki pomruk "O to pan! Jak pan wygląda sympatycznie". Bardzo się cieszymy z tak licznie odwiedzających nas gości. Jest pełen przekrój wiekowy. Od uczniów, są chyba nawet przedszkolaki, po osoby starsze. Wszyscy ciekawi, uśmiechnięci. To dla nas bardzo pozytywne, bardzo sympatyczne przeżycie, ale mam wrażenie, że dla słuchaczy również.


altalt


W trakcie odwiedzin goście Radia Gdańsk mieli okazję m.in. dowiedzieć się jak wygląda przygotowanie serwisu informacyjnego, zobaczyć studio z którego nadawany jest program. Była również okazja do sprawdzenia się w roli dziennikarza - odczytanie informacji z serwisu, a następnie odsłuchania jej nagrania i przekonanie się jak brzmi nasz głos na antenie.


altalt


- Nie jestem w Radiu Gdańsk pierwszy raz, ale każda wizyta to odkrywanie czegoś nowego - powiedziała Ewa Nehring. - W tym roku przede wszystkim chciałam być na audycji pani Kępki, ponieważ jestem miłośnikiem zwierząt. Chciałam jeszcze raz zobaczyć jak pracuje się w radiu, jak to wygląda. Jak zwykle jest bardzo zadowolona z odwiedzin.


Dzień otwarty Radia Gdańsk, w trakcie którego rozgłośnię odwiedziło kilkuset gości, zakończył koncert Krystyny Stańko.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież