Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws... Korzystny wyrok dla MIIWŚ w sprawie zmian na wystawie głównej » 15 października 2020 r. zapadł wyrok w sprawie wprowadzonych zmian i uzupełnień na wystawie głównej ...
Reklama
Gdańsk w strefie czerwonej
piątek, 16 października 2020 15:17
Gdańsk w strefie czerwonej
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD na Pomorzu: Kongres Lewicy to zaproszenie...

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 11 stycznia 2017 07:54

- Mamy ambicje wspólnie przygotować socjaldemokratyczny dekalog dla Pomorza - powiedział Jerzy Śnieg, szef rady wojewódzkiej SLD w Gdańsku, otwierając posiedzenie regionalnego zarządu partii. A Andrzej Różański, odpowiedzialny za przygotowania do Pomorskiego Kongresu Lewicy uzupełnił: - To jest zaproszenie do dyskusji, do poszukiwania ważnych dla lewicy wspólnych azymutów, tak pojmujemy ideę kongresu...Zdaniem Jerzego Śniega, dobrym punktem wyjścia do spotkania wszystkich organizacji lewicowych, społecznych, ruchów obywatelskich jest uzgodnione dwa lata temu porozumienie w Sobieszewie, pod którym podpisy złożyli przedstawiciele różnych środowisk politycznych, regionalnych, zawodowych. - Jesteśmy zainteresowani bez żadnych warunków wstępnych poważną wspólną dyskusją o programie lewicy dla Pomorza, to co z niej wyniknie może być naszym wspólnym atutem w ubieganiu się o poparcie wyborcze.


alt


- Czas na wyrwanie się z letargu - dopowiedział A. Różański. Według b. posła SLD, wiceprzewodniczącego pomorskiego SLD, bez spójnej propozycji programowej socjaldemokracji jakiekolwiek wybory na Pomorzu będą ułomne. - To porozumienie w naszym regionie poddanemu od lat neoliberalnemu, wulgarnemu społecznie eksperymentowi, czego doświadczamy zwłaszcza w  skomercjalizowanym dostępie do opieki zdrowotnej, wymaga wspólnej odpowiedzi - i to jest istota naszego otwartego zaproszenia do dyskusji na Pomorskim Kongresie Lewicy.


Według wstępnej propozycji Pomorski Kongres Lewicy miałby odbyć się pod koniec marca w Sobieszewie. Niewykluczone, że zostanie uzupełniony o sześć regionalnych konferencji w okręgach sejmikowych.


alt


Podczas wtorkowego posiedzenia o działalności Federacji Młodych Socjaldemokratów na Pomorzu poinformowała jej przewodnicząca Agnieszka Łapaczewska, a o Forum Kobiet - Urszula Pronobis. Przyjęto także podział kompetencji wiceprzewodniczących pomorskiego SLD. I tak Anna Firlej zajmuje się współpracą z organizacjami pozarządowymi i współpracą ze wschodnimi sąsiadami, Wacław Kornacki - współpracą z organizacjami pracowniczymi i rolnictwem, Andrzej Różański - infrastrukturą, gospodarką morską i budownictwem, Edmund Stachowicz - polityką społeczną i samorządem terytorialnym, a Józef Winiecki - kulturą i prawami pracowniczymi.

Po zakończeniu posiedzenia zarządu odbyło się noworoczne spotkanie członków SLD. Składając życzenia Jerzy Śnieg wyraził nadzieję, wynikającą także z delikatnej poprawy notowań SLD, że rok 2017 będzie dobry dla lewicy i pozwoli jej na dalszą poprawę pozycji politycznej.

(gag)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież