Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD na Pomorzu: Kongres Lewicy to zaproszenie...

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 11 stycznia 2017 07:54

- Mamy ambicje wspólnie przygotować socjaldemokratyczny dekalog dla Pomorza - powiedział Jerzy Śnieg, szef rady wojewódzkiej SLD w Gdańsku, otwierając posiedzenie regionalnego zarządu partii. A Andrzej Różański, odpowiedzialny za przygotowania do Pomorskiego Kongresu Lewicy uzupełnił: - To jest zaproszenie do dyskusji, do poszukiwania ważnych dla lewicy wspólnych azymutów, tak pojmujemy ideę kongresu...Zdaniem Jerzego Śniega, dobrym punktem wyjścia do spotkania wszystkich organizacji lewicowych, społecznych, ruchów obywatelskich jest uzgodnione dwa lata temu porozumienie w Sobieszewie, pod którym podpisy złożyli przedstawiciele różnych środowisk politycznych, regionalnych, zawodowych. - Jesteśmy zainteresowani bez żadnych warunków wstępnych poważną wspólną dyskusją o programie lewicy dla Pomorza, to co z niej wyniknie może być naszym wspólnym atutem w ubieganiu się o poparcie wyborcze.


alt


- Czas na wyrwanie się z letargu - dopowiedział A. Różański. Według b. posła SLD, wiceprzewodniczącego pomorskiego SLD, bez spójnej propozycji programowej socjaldemokracji jakiekolwiek wybory na Pomorzu będą ułomne. - To porozumienie w naszym regionie poddanemu od lat neoliberalnemu, wulgarnemu społecznie eksperymentowi, czego doświadczamy zwłaszcza w  skomercjalizowanym dostępie do opieki zdrowotnej, wymaga wspólnej odpowiedzi - i to jest istota naszego otwartego zaproszenia do dyskusji na Pomorskim Kongresie Lewicy.


Według wstępnej propozycji Pomorski Kongres Lewicy miałby odbyć się pod koniec marca w Sobieszewie. Niewykluczone, że zostanie uzupełniony o sześć regionalnych konferencji w okręgach sejmikowych.


alt


Podczas wtorkowego posiedzenia o działalności Federacji Młodych Socjaldemokratów na Pomorzu poinformowała jej przewodnicząca Agnieszka Łapaczewska, a o Forum Kobiet - Urszula Pronobis. Przyjęto także podział kompetencji wiceprzewodniczących pomorskiego SLD. I tak Anna Firlej zajmuje się współpracą z organizacjami pozarządowymi i współpracą ze wschodnimi sąsiadami, Wacław Kornacki - współpracą z organizacjami pracowniczymi i rolnictwem, Andrzej Różański - infrastrukturą, gospodarką morską i budownictwem, Edmund Stachowicz - polityką społeczną i samorządem terytorialnym, a Józef Winiecki - kulturą i prawami pracowniczymi.

Po zakończeniu posiedzenia zarządu odbyło się noworoczne spotkanie członków SLD. Składając życzenia Jerzy Śnieg wyraził nadzieję, wynikającą także z delikatnej poprawy notowań SLD, że rok 2017 będzie dobry dla lewicy i pozwoli jej na dalszą poprawę pozycji politycznej.

(gag)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież