Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Południe lepsze od Północy w żuzlowej inauguracji sezonu w Gdańsku
poniedziałek, 06 lipca 2020 20:31
Południe lepsze od Północy w żuzlowej inauguracji sezonu w Gdańsku
Drużyna Południa pokonała na gdańskim torze drużynę Północy 48 ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

SLD na Pomorzu: Kongres Lewicy to zaproszenie...

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 11 stycznia 2017 07:54

- Mamy ambicje wspólnie przygotować socjaldemokratyczny dekalog dla Pomorza - powiedział Jerzy Śnieg, szef rady wojewódzkiej SLD w Gdańsku, otwierając posiedzenie regionalnego zarządu partii. A Andrzej Różański, odpowiedzialny za przygotowania do Pomorskiego Kongresu Lewicy uzupełnił: - To jest zaproszenie do dyskusji, do poszukiwania ważnych dla lewicy wspólnych azymutów, tak pojmujemy ideę kongresu...Zdaniem Jerzego Śniega, dobrym punktem wyjścia do spotkania wszystkich organizacji lewicowych, społecznych, ruchów obywatelskich jest uzgodnione dwa lata temu porozumienie w Sobieszewie, pod którym podpisy złożyli przedstawiciele różnych środowisk politycznych, regionalnych, zawodowych. - Jesteśmy zainteresowani bez żadnych warunków wstępnych poważną wspólną dyskusją o programie lewicy dla Pomorza, to co z niej wyniknie może być naszym wspólnym atutem w ubieganiu się o poparcie wyborcze.


alt


- Czas na wyrwanie się z letargu - dopowiedział A. Różański. Według b. posła SLD, wiceprzewodniczącego pomorskiego SLD, bez spójnej propozycji programowej socjaldemokracji jakiekolwiek wybory na Pomorzu będą ułomne. - To porozumienie w naszym regionie poddanemu od lat neoliberalnemu, wulgarnemu społecznie eksperymentowi, czego doświadczamy zwłaszcza w  skomercjalizowanym dostępie do opieki zdrowotnej, wymaga wspólnej odpowiedzi - i to jest istota naszego otwartego zaproszenia do dyskusji na Pomorskim Kongresie Lewicy.


Według wstępnej propozycji Pomorski Kongres Lewicy miałby odbyć się pod koniec marca w Sobieszewie. Niewykluczone, że zostanie uzupełniony o sześć regionalnych konferencji w okręgach sejmikowych.


alt


Podczas wtorkowego posiedzenia o działalności Federacji Młodych Socjaldemokratów na Pomorzu poinformowała jej przewodnicząca Agnieszka Łapaczewska, a o Forum Kobiet - Urszula Pronobis. Przyjęto także podział kompetencji wiceprzewodniczących pomorskiego SLD. I tak Anna Firlej zajmuje się współpracą z organizacjami pozarządowymi i współpracą ze wschodnimi sąsiadami, Wacław Kornacki - współpracą z organizacjami pracowniczymi i rolnictwem, Andrzej Różański - infrastrukturą, gospodarką morską i budownictwem, Edmund Stachowicz - polityką społeczną i samorządem terytorialnym, a Józef Winiecki - kulturą i prawami pracowniczymi.

Po zakończeniu posiedzenia zarządu odbyło się noworoczne spotkanie członków SLD. Składając życzenia Jerzy Śnieg wyraził nadzieję, wynikającą także z delikatnej poprawy notowań SLD, że rok 2017 będzie dobry dla lewicy i pozwoli jej na dalszą poprawę pozycji politycznej.

(gag)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież