Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Ekspedycja smaków" klasy 4e z SP 8

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 10 stycznia 2017 19:12

Uczniowie klasy 4e ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Przyjaciół Ziemi wzięli udział w pierwszej w 2017 roku wycieczce edukacyjnej "Ekspedycja smaków" premierowego programu „Od uprawy do potrawy” w sklepie Tesco w Galerii Chełm.


Program „Od uprawy do potrawy” został stworzony jako odpowiedź na problemy żywieniowe dzieci i dedykowany jest szkołom podstawowym. Nauczyciele oraz uczniowie biorą udział w wycieczkach edukacyjnych – Ekspedycjach Smaków. W ramach programu dzieci odwiedzają Tesco i prowadzeni przez przewodników, pracowników Tesco, odwiedzają najciekawsze stoiska, takie jak Warzywa, Owoce, Przyprawy, Kasze, Makarony, Nabiał, Pieczywo.


altalt

Rafał Mokrzycki, opiekun klasy, odczytuje wskazówkę prowadzącą do pierwszego działualt

Poszukiwanie ukrytych naklejekalt


W styczniu odbyła się kolejna Ekspedycja Smaków w Tesco w Galerii Chełm. Tym razem wiedzę o zdrowym odżywianiu zdobywali uczniowie klasy 4e ze Szkoły Podstawowej nr 8im. Przyjaciół Ziemi.
- Akcja "Ekspedycja smaków" to bardzo fajny pomysł - stwierdził Rafał Mokrzycki, opiekun klasy 4e Szkoły Podstawowej nr 8. - Z zupełnie innej perspektywy można było zobaczyć funkcjonowanie sklepu. Dobrym pomysłem jest też to, że w treści przekazywane dzieciom wtapia się dużo informacji na temat zdrowego stylu życia. Co dzieci zyskają po takiej wycieczce? Przede wszystkim to, że będą dokonywały dobrych wyborów jeśli chodzi o prozdrowotny styl życia. To ważne bo warunkuje nasze zdrowie na długi czas. To fajny sygnał wysłany do dzieci. Nawet jeśli nie jutro, nie pojutrze to na pewno będą miały w głowach to, że warto się zdrowo odżywiać.


altaltalt


altalt


Podczas wycieczki przez różne stoiska uczniowie oprócz zdobywania informacji o zdrowym żywieniu rozwiązywali zagadki i zbierali naklejki, z których po zakończeniu "Ekspedycji" ułożyli piramidę żywienia. Była również okazja do degustacji warzyw, owoców, pieczywa. Na stoisku Pieczywo uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda przygotowanie ciasta do wypieków. Na zakończenie każdy sam skomponować swój własny jogurt samodzielnie wybierając do niego dodatki m.in. maliny, bakalie.


altaltaltaltalt- Wycieczka bardzo mi się podobała, bo dowiedziałam się dużo rzeczy - powiedziała Julia Suszczewska, uczennica klasy 4e. - Dowiedziałam się co można jeść, a czego za bardzo nie wolno bo jest niezdrowe. Z produktów, których mogliśmy spróbować najbardziej smakowały mi suszone śliwki. Na pewno teraz będę starała się jeść bardziej zdrowo. Produktem, którego będę starała się teraz więcej spożywać będzie woda, bo do tej pory piłam głównie soki. Dzięki teju wycieczce wiem, że nie można jeść niektórych rzeczy tylko dlatego, że mają ładne opakowanie. Do tej pory nie patrzyłam na skład tylko brałam pierwsze z brzegu. Teraz będą starała się sprawdzać jaki jest skład tego co kupuję, żeby jeść zdrowo.
Kolejna "Ekspedycja smaków" w lutym.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież