Zmarł ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz » W piątek zmarł ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz, były proboszcz Bazyliki Mariackiej. Ks. Stanisł... Jarosław Bierecki: Pozbyliśmy się szpitali, problemy pozostały » Z Jarosławem Biereckim, radnym klubu PiS i przewodniczący komisji rewizyjnej Sejmiku Województwa Pom... Będzie referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego » Stowarzyszenie "Mieszkańcy dla Sopotu" zebrało wymaganą liczbę podpisów pod wnioskiem o przeprowadze... Dni Chryzantemy po raz 12-ty » Koniec października to szczególny czas zakupów i przygotowań, aby 1 listopada groby naszych zmarłych... W gdańskiej komunikacji brak porozumienia » Trwa pat w negocjacjach w spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Dwa razy w tym tygodniu 16 i 19 paźdz... Harcerska ścieżka do prywatnej działki » Skautowego Jamboree nie będzie na Wyspie Sobieszewskiej. Wiadomo o tym od 16 sierpnia br., gdy w Bak... Karnowski na włosku - tylko 100 podpisów... » Niespełna 100 podpisów brakuje, by referendum w sprawie odwołania prezydenta Sopotu Jacka Karnowskie... Wystartowała VI edycja Gdynia E(x)plory Week » W środę, 18 października, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia rozpoczęła się VI edycja ... Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku jego były wiceprezes i rzecznik Raf... » Sędzia Rafał Terlecki został powołany przez Ministra Sprawiedliwości na prezesa Sądu Okręgowego w Gd... Pat w gdańskiej komunikacji miejskiej. Kolejna runda rozmów w najbliżs... » 16 października o sytuacji w spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozmawiali związkowcy i prezes tej ...
Reklama

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 września 2017 19:36

altPo Europie krążył Paweł Adamowicz.


Wraz z nim widmo gdańskiej demokracji.


Jest ona bardzo dobra.


Obywatele nie czują się wykluczeni. Zajmują się wydzieraniem sobie 14 milionów złotówek - nad ich setkami w centrum miasta osobiście czuwa prezydent. Co innego 6 hektarów sklepów z widokiem na Bramę Wyżynną - co innego piaskownica.


Nieprawdą jest że w Gdańsku wybory wygrywa się za pieniądze. Prezydent z nich osobiście nie korzysta. Przez kadencję wydaje 10 miliardów gdańskich złotych, co każdy obywatel powinien zauważyć, docenić i nagrodzić 4-letnim kontraktem.


Media są ważne dla demokracji. Zwykle pokazywały pana prezydenta codziennie, a nawet w czasach rządów w TVG duetu Jasiewicz Zbigniew/Trus Janusz ogłaszano bezpłatnie, że wybory nie są potrzebne. Teraz w TVP i TVG nie rządzi Dworak ani Braun, rządzi wiadomo kto, więc prezydent uruchomił własną propagandę, co też nie wymagało jego prywatnych pieniędzy. I nawet opozycja się cieszy, że może sobie tam ćwierknąć dla ozdoby władzy.


Z pewnością w Gdańsku politycy nie dogadują się ponad głowami obywateli. Prezydent pije tylko wino z Karnowskim, też prezydentem, piwo z wybranymi, a whisky bywało z Jerzym Jędykiewiczem... W pozostałych ważnych dla ogółu sprawach P. Adamowicz preferował partnerstwo publiczno-prywatne. Dlatego podjął pracę własną u burmistrza Junga z Lipska. Spółka jest gminna a wynagrodzenie prywatne.


Dobry samorząd zapewniał Europę, Paweł Adamowicz zapewnia swoim obywatelom dobrobyt i bezpieczeństwo.


Dobrobyt Adamowicza, którego sam nie mógł prawidłowo ogarnąć, od dziś wymierzać będzie sąd w Gdańsku. Uległ on co prawda drastycznemu umniejszeniu, z 7 mieszkań pozostały 2, ale to może to tylko omyłka i klucze leżą pod wycieraczką?


Każdy w Gdańsku ma swoje Westerplatte.

Marek Formela


 Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
OdświeżW obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Aktywne lato z GOKF i ENERGĄ

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam