Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra... Tlen jako opium? » ”Tlen” od czasu swojego powstania (rok 2003) przewędrował już przez wiele polskich teatrów (również ... Karol Rabenda: Mam plan dla Gdańska » Konieczny jest zwrot ku mieszkańcom, traktowanym przez włodarza jak najemcyZ Karolem Rabendą, wicepr... Impulsy płyną z Tel Awiwu - wywiad z Leszkiem Millerem » W zachowaniu Polaków wobec Żydów w czasie wojny mieliśmy wszelkie możliwe postawy. Od pięknych i her... Prezes Obajtek z Energi do Orlenu » Jak podał PKN Orlen, w związku z powołaniem od 6 lutego br. Daniela Obajtka na stanowisko prezesa za... Na wokandzie sądu w Wejherowie - "Dla Gazety Gdańskiej " : Poszkodowan... » Sprawa Hansa G., Niemca, który zapowiadał, że „chce rozstrzelać Polaków i jest hitlerowcem” pojawiła... Odpowiedź Miasta na interpelację nie satysfakcjonuje radnej Anny Wirsk... » - Ponieważ Miasto Gdańsk obecnie nie dysponuje broszurą, nie mogę udzielić Pani wyjaśnień, dotyczący... Bożena Sikorska: Wolne niedziele – wreszcie czas dla rodziny » Zbliża się moment zmiany niedzielnych przyzwyczajeń wypoczynku wielu Polaków. Dotychczasowe spędzani...
Reklama

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 września 2017 19:36

altPo Europie krążył Paweł Adamowicz.


Wraz z nim widmo gdańskiej demokracji.


Jest ona bardzo dobra.


Obywatele nie czują się wykluczeni. Zajmują się wydzieraniem sobie 14 milionów złotówek - nad ich setkami w centrum miasta osobiście czuwa prezydent. Co innego 6 hektarów sklepów z widokiem na Bramę Wyżynną - co innego piaskownica.


Nieprawdą jest że w Gdańsku wybory wygrywa się za pieniądze. Prezydent z nich osobiście nie korzysta. Przez kadencję wydaje 10 miliardów gdańskich złotych, co każdy obywatel powinien zauważyć, docenić i nagrodzić 4-letnim kontraktem.


Media są ważne dla demokracji. Zwykle pokazywały pana prezydenta codziennie, a nawet w czasach rządów w TVG duetu Jasiewicz Zbigniew/Trus Janusz ogłaszano bezpłatnie, że wybory nie są potrzebne. Teraz w TVP i TVG nie rządzi Dworak ani Braun, rządzi wiadomo kto, więc prezydent uruchomił własną propagandę, co też nie wymagało jego prywatnych pieniędzy. I nawet opozycja się cieszy, że może sobie tam ćwierknąć dla ozdoby władzy.


Z pewnością w Gdańsku politycy nie dogadują się ponad głowami obywateli. Prezydent pije tylko wino z Karnowskim, też prezydentem, piwo z wybranymi, a whisky bywało z Jerzym Jędykiewiczem... W pozostałych ważnych dla ogółu sprawach P. Adamowicz preferował partnerstwo publiczno-prywatne. Dlatego podjął pracę własną u burmistrza Junga z Lipska. Spółka jest gminna a wynagrodzenie prywatne.


Dobry samorząd zapewniał Europę, Paweł Adamowicz zapewnia swoim obywatelom dobrobyt i bezpieczeństwo.


Dobrobyt Adamowicza, którego sam nie mógł prawidłowo ogarnąć, od dziś wymierzać będzie sąd w Gdańsku. Uległ on co prawda drastycznemu umniejszeniu, z 7 mieszkań pozostały 2, ale to może to tylko omyłka i klucze leżą pod wycieraczką?


Każdy w Gdańsku ma swoje Westerplatte.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Lechii sześć - drużyna jedna! Lechii sześć - drużyna jedna!
Biało-zieloną drużynę piłkarską obsługuje 5 spółek i fundacja ...
Lechii sześć - drużyna jedna!

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci
Sztukę prof. Wiesława Zaremby zawsze charakteryzuje doskonały rysun ...
Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam