Baśniowy świat zapałek Witolda Orzecha » Rozmowa z Witoldem Orzechem, podopiecznym Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, ... Sukces „Seniorów z energią”. Wiosną kolejna edycja programu Grupy Ener... » Uśmiechnięci, pełni życia, gotowi do działania i wdzięczni - tacy okazali się być uczestnicy pilotaż... 12. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan » Po raz dwunasty w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej prezydent Paweł Adamowicz spotkał się z mieszkańca... Grudzień 1970 w filmie i w piosence » Dramat, który rozegrał się na ulicach Gdyni, Gdańska, Szczecina i Elbląga stał się niemal natychmias... Przystanków przybywa, pociągów ciągle mało » Uroczyście otwarto nowe przystanki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny.... Daniel Obajtek: Patriotyzm gospodarczy zmienia Polskę » Z Danielem Obajtkiem, prezesem Grupy Kapitałowej Energa rozmawiają Artur S. Górski i Marek Formela -... Elżbieta Rucińska-Kulesz Liderem Roku w Ochronie Zdrowia » Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor NFZ Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego z siedzibą w Gdańsku, w 17... Władze Gdyni: sygnalizacja świetlna może prowokować do szybkiej jazdy… » Nie doczekają się sygnalizacji świetlnej mieszkańcy gdyńskiego Obłuża i Oksywia, zwłaszcza ci, miesz... Szydło rezygnuje, wchodzi Morawiecki » Beata Szydło złożyła rezygnację ze stanowiska premiera. Jednak nie oznacza to powołania nowego skład... Jawność w majtkach Karnowskiego. Korty w Sopocie przysługują SKT » Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, wiedział o prawach SKT do kortów, gdy zabiegał u radnych o ich wy...
Reklama

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 września 2017 19:36

altPo Europie krążył Paweł Adamowicz.


Wraz z nim widmo gdańskiej demokracji.


Jest ona bardzo dobra.


Obywatele nie czują się wykluczeni. Zajmują się wydzieraniem sobie 14 milionów złotówek - nad ich setkami w centrum miasta osobiście czuwa prezydent. Co innego 6 hektarów sklepów z widokiem na Bramę Wyżynną - co innego piaskownica.


Nieprawdą jest że w Gdańsku wybory wygrywa się za pieniądze. Prezydent z nich osobiście nie korzysta. Przez kadencję wydaje 10 miliardów gdańskich złotych, co każdy obywatel powinien zauważyć, docenić i nagrodzić 4-letnim kontraktem.


Media są ważne dla demokracji. Zwykle pokazywały pana prezydenta codziennie, a nawet w czasach rządów w TVG duetu Jasiewicz Zbigniew/Trus Janusz ogłaszano bezpłatnie, że wybory nie są potrzebne. Teraz w TVP i TVG nie rządzi Dworak ani Braun, rządzi wiadomo kto, więc prezydent uruchomił własną propagandę, co też nie wymagało jego prywatnych pieniędzy. I nawet opozycja się cieszy, że może sobie tam ćwierknąć dla ozdoby władzy.


Z pewnością w Gdańsku politycy nie dogadują się ponad głowami obywateli. Prezydent pije tylko wino z Karnowskim, też prezydentem, piwo z wybranymi, a whisky bywało z Jerzym Jędykiewiczem... W pozostałych ważnych dla ogółu sprawach P. Adamowicz preferował partnerstwo publiczno-prywatne. Dlatego podjął pracę własną u burmistrza Junga z Lipska. Spółka jest gminna a wynagrodzenie prywatne.


Dobry samorząd zapewniał Europę, Paweł Adamowicz zapewnia swoim obywatelom dobrobyt i bezpieczeństwo.


Dobrobyt Adamowicza, którego sam nie mógł prawidłowo ogarnąć, od dziś wymierzać będzie sąd w Gdańsku. Uległ on co prawda drastycznemu umniejszeniu, z 7 mieszkań pozostały 2, ale to może to tylko omyłka i klucze leżą pod wycieraczką?


Każdy w Gdańsku ma swoje Westerplatte.

Marek Formela


 Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam