Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Karnowskieg... » Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu zebrało blisko 3100 podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum... Udany III kwartał dla Grupy Energa. Dystrybucja motorem rozwoju » - Bardzo dobre wyniki trzeciego kwartału pokazują, że wykorzystaliśmy skutecznie wszystkie przewagi ... Krzysztof Piekarski: PiS ma plan skrojony nie na jedną kadencję » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Teorii Poli... Paweł Braun: Dobrze jak od czasu do czasu pewne epoki zamykamy i otwie... » Rozmowa z Pawłem Braunem, dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conr... W TVP3 o konflikcie w Operze Bałtyckiej: trzeba szukać porozumienia i ... » TVP3 Gdańsk w programie „Pomorze Samorządowe” zajęła się palącym konfliktem w Operze Bałtyckiej. Pie... Gdyński magistrat broni się przed udostępnieniem nagrań obrad rajców » Dzień obrad rady miejskiej to każdego miesiąca w roku ważny dzień dla mieszkańców miast. Wtedy właśn... Dobra zmiana w dyskusji Instytutu Debaty Publicznej » Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się kolejna merytoryczna dyskusja, tym r... Młodzi dyskutowali o sztuce budowania wizerunku » Sztuka budowania wizerunku była myślą przewodnią Aeropagu Młodych, który odbył się w Zespole Szkół Ł... A. Jaworski wiceprezesem Polskiego Cukru » Andrzej Jaworski, b. członek zarządu PZU SA, został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Krajo... Dlaczego Dąbrowszczacy powinni zniknąć jako patroni ulicy w Gdańsku » Ze sfery publicznej powinny zniknąć nazwiska i pseudonimy osób oraz nazwy organizacji niosących za s...
Reklama

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
niedziela, 22 października 2017 14:03

altGłodując serio człowiek umiera.


Są na to liczne przykłady. Także w polskiej martyrologii.


Rezydenci głodują, ale wciąż mają energię.


Jako stypendyści rządu polskiego mają pracę, płace i ubezpieczenie społeczne. Płaca ta nie odbiega od wynagrodzeń w urzędach czy szkołach, gdzie też nie pracują tłumoki. Ani w tramwajach czy autobusach, gdzie jednym błędnym ruchem można pozbawić życia kilkadziesiąt osób. I żaden rezydent nie przywróci im krążenia.


Szef tych tramwajarzy w Gdańsku, Maciej Lisicki, polityk PO, który biedaków zarabiających handlem ulicznym osobiście polewał wodą z hydrantu, skąpi im teraz 2 zł podwyżki. Sam zarabia dobrze ponad 200 tys. złotych w rok, co niewątpliwie czyni życie znośnym. Poziomu tego żaden tramwajarz nie osiągnie, ale rezydenci jak najbardziej. Córka Ewy Kopacz, która w jakiś ekstraordynaryjny sposób dostała państwowy etat rezydenta, kiedy mamusia była ministrem, do głodówki się jakoś nie rwała.


Dziś Ewa Kopacz, która ustawą o komercjalizacji służby zdrowia ze szpitali zrobiła spółki zorientowane na zysk, a z pacjentów klientów, którym podsuwa się cenniki, łazi razem z renegatem z SLD, Bartoszem Arłukowiczem, udając oburzenie, które jest wypełnione osobistym fałszem. Rezydentura jej córki była bowiem sukcesem osobistym, a nie zaproszeniem do niejedzenia, a nawet niepicia.


Młodzi medycy udają, że głodują, bo głodując serio mogliby zamawiać własne nekrologi. Jeśli zaś komuś uwiera mecenat państwowy może udać się do Polsko Amerykańskich Klinik Serca, firmy świetnie sprzedającej usługi medyczne, z obrotem, przepraszam za wyrażenia, ponad 500 mln złotych i dochodem w granicach 45 mln złotych. Prawdziwe serce tej firmy bije w Luksemburgu, a zasila je NFZ. Jest też Swissmed, którego prezes zarabia ponad 40 tys. co miesiąc. Z medycyny da się wyżyć, nawet jeśli nakłady na służbę zdrowia nie wynoszą 6,8 proc. PKB. Choć powinny, ale dla dobra pacjentów.


Bez nich rezydent wygląda jak tramwajarz bez pasażerów, który z powodu awarii zjeżdża do zajezdni.

Marek Formela


 Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam