Gdynia chwali się nie swoimi mieszkaniami » Na budowanych od lata zeszłego roku mieszkaniach w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus na gdyń... Aleksandra Jakubowska: Mój szacunek do życia niepomiernie wzrósł » Z Aleksandrą Jakubowską, dziennikarką, rzecznikiem prasowym rządów Józefa Oleksego i Włodzimierza Ci... Prawo prawa Karnowskiego. SKT walczy o korty » Syndyk Sopockiego Klubu Tenisowego bezskutecznie domaga się od prezydenta Karnowskiego wydania dokum... Fundacja Energa wspiera bezpieczeństwo dzieci » Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku zainicjowała dziś w Kartuzach akcję „Bezpieczny w czasie ferii”... Śnieg sparaliżował Gdynię, a wozy do odśnieżania z pługami w górze » Wtorkowe (16 stycznia) pierwsze w tym roku opady śniegu sparaliżowały Trójmiasto, w tym i Gdynię. By... Gdańskie ekstrawagancje - gala droższa niż sportowcy » XV Gala Sportu w Gdańsku kosztowała ok. 185 tys złotych. Na nagrody dla kilkudziesięciu sportowców w... Stowarzyszenie MyGdańsk i radna Wirska pytają o projekt "Zdrovve Love" » Stowarzyszenie myGdańsk.pl w związku z projektem "Zdrovve Love", który planuje realizować przez Mias... Gdańsk zebrał ponad 900 tys. dla WOŚP » W niedzielę odbył się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie finału odbywającego... Andrzej Stelmasiewicz: Oliwski Ratusz Kultury coraz ciekawszy » Mija czwarty miesiąc od rozpoczęcia działalności Oliwskiego Ratusza Kultury. Prace wykończeniowe jes... Marcin Kulasek: Przedstawimy ofertę dla małych, lokalnych ojczyzn » Rozmowa z Marcinem Kulasekiem, sekretarzem generalnym SLD- Ostatnie sondaże pokazują wzrost zaufana ...
Reklama

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
niedziela, 22 października 2017 14:03

altGłodując serio człowiek umiera.


Są na to liczne przykłady. Także w polskiej martyrologii.


Rezydenci głodują, ale wciąż mają energię.


Jako stypendyści rządu polskiego mają pracę, płace i ubezpieczenie społeczne. Płaca ta nie odbiega od wynagrodzeń w urzędach czy szkołach, gdzie też nie pracują tłumoki. Ani w tramwajach czy autobusach, gdzie jednym błędnym ruchem można pozbawić życia kilkadziesiąt osób. I żaden rezydent nie przywróci im krążenia.


Szef tych tramwajarzy w Gdańsku, Maciej Lisicki, polityk PO, który biedaków zarabiających handlem ulicznym osobiście polewał wodą z hydrantu, skąpi im teraz 2 zł podwyżki. Sam zarabia dobrze ponad 200 tys. złotych w rok, co niewątpliwie czyni życie znośnym. Poziomu tego żaden tramwajarz nie osiągnie, ale rezydenci jak najbardziej. Córka Ewy Kopacz, która w jakiś ekstraordynaryjny sposób dostała państwowy etat rezydenta, kiedy mamusia była ministrem, do głodówki się jakoś nie rwała.


Dziś Ewa Kopacz, która ustawą o komercjalizacji służby zdrowia ze szpitali zrobiła spółki zorientowane na zysk, a z pacjentów klientów, którym podsuwa się cenniki, łazi razem z renegatem z SLD, Bartoszem Arłukowiczem, udając oburzenie, które jest wypełnione osobistym fałszem. Rezydentura jej córki była bowiem sukcesem osobistym, a nie zaproszeniem do niejedzenia, a nawet niepicia.


Młodzi medycy udają, że głodują, bo głodując serio mogliby zamawiać własne nekrologi. Jeśli zaś komuś uwiera mecenat państwowy może udać się do Polsko Amerykańskich Klinik Serca, firmy świetnie sprzedającej usługi medyczne, z obrotem, przepraszam za wyrażenia, ponad 500 mln złotych i dochodem w granicach 45 mln złotych. Prawdziwe serce tej firmy bije w Luksemburgu, a zasila je NFZ. Jest też Swissmed, którego prezes zarabia ponad 40 tys. co miesiąc. Z medycyny da się wyżyć, nawet jeśli nakłady na służbę zdrowia nie wynoszą 6,8 proc. PKB. Choć powinny, ale dla dobra pacjentów.


Bez nich rezydent wygląda jak tramwajarz bez pasażerów, który z powodu awarii zjeżdża do zajezdni.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Gdańskie ekstrawagancje - gala droższa niż sportowcy Gdańskie ekstrawagancje - gala droższa niż sportowcy
XV Gala Sportu w Gdańsku kosztowała ok. 185 tys złotych. Na nagrody ...
Gdańskie ekstrawagancje - gala droższa niż sportowcy
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
MH Automatyka po raz drugi w tym sezonie ogrywa GKS Tychy MH Automatyka po raz drugi w tym sezonie ogrywa GKS Tychy
Cenne, a tym cenniejsze przy porażce Unii Oświęcim, punkty zdobyli ...
MH Automatyka po raz drugi w tym sezonie ogrywa GKS Tychy

Galeria Sztuki Gdańskiej

Marie Seeck - malarka z Prus Wschodnich Marie Seeck - malarka z Prus Wschodnich
Marie Seeck (1861 Królewiec - 1935 Królewiec) studia artystyczne roz ...
Marie Seeck - malarka z Prus Wschodnich

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Siatkarskie zabawy na Zaspie Siatkarskie zabawy na Zaspie
W ramach letniej akcji Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej w ZKPiG ...
Siatkarskie zabawy na Zaspie
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam