Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze... Charytatywne kolędowanie z Arką Noego dla pierwszego hospicjum dla dzi... » 9 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbyło się zorganizowane przez Muzeum II Wojny Ś...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia przełamała złe passy
sobota, 19 grudnia 2020 18:59
Lechia przełamała złe passy
W dobrych humorach udadzą się na przerwę w ligowych rozgrywkach

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Weterynaria: dziwna sprawa

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
sobota, 28 maja 2016 18:06

Dziwna sprawa. Sprawa Magdaleny Baranowskiej. Gdyby nie jej determinacja i poczucie krzywdy sprawy w pomorskiej weterynarii biegłyby starym torem. Odejście po 25 latach dr Włodzimierza Przewoskiego ze stanowiska szefa pomorskiej inspekcji to w środowisku trzęsienie ziemi.


Nowym pomorskim lekarzem weterynarii został dr Paweł Niemczuk, niezły lekarz, dobry organizator, pozostający w cieniu szefa. Był jednym z trzech poważnie rozpatrywanych kandydatów, dobrym, bo jako jedyny nie był związany z konfliktem, rodzinnie związany z branżą. To jego przyzwoita postawa i oświadczenie, w którym opisał okoliczności kontrowersyjnej kontroli w firmie Avipol w Redzie zmieniły postrzeganie tego sporu przez zwierzchników administracji zespolonej. Wcześniej zarówno główny lekarz weterynarii jak i wojewoda pomorski nie do końca byli przekonani do zmian. Oświadczenie dr Niemczuka było poważnym, pochodzącym z wewnątrz inspekcji, sygnałem ostrzegawczym.


Po liście otwartym do premier Beaty Szydło, podpisanym przez Magdalenę Baranowską, Edwarda Kowalke i Andrzeja Górzyńskiego, było jasne, że nie uda się zachować status quo. Znowelizowana ustawa o służbie cywilnej dawała możliwość niekolizyjnego rozwiązania konfliktowych sporów.


W nowej roli dr Paweł Niemczuk poradził sobie sprawnie z wieloma wcześniejszymi problemami. Przywrócił obsadę w inspektoratach powiatowych, załagodził stare konflikty, zawarł ugodę z dr A. Górzyńskim, byłym szefem inspekcji w Tczewie i się z niej wywiązał. Inny z byłych powiatowych lekarzy weterynarii, dr Edward Kowalke z Kościerzyny, wrócił do pracy w inspekcji i został zastępcą nowego szefa pomorskiej weterynarii.


Pozostaje sprawa Magdy Baranowskiej. Wymaga dobrej woli i ustąpienia ze swoich pozycji obu stron, by dojście do kompromisu było możliwe. Dr P. Niemczuk w tej sprawie ma obowiązek wykonania pierwszego ruchu. Gdyby nie determinacja M. Baranowskiej i szukanie sprawiedliwego rozwiązania sytuacji w której się znalazła, do zmian w kierownictwie wcale nie musiało dojść. W gruncie rzeczy dr Niemczuk jest dłużnikiem inspektor Baranowskiej. To dla dżentelmena nie jest chyba sytuacja komfortowa.

(ga)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież