NFZ wysyła aneksy przedłużające umowy z lekarzami POZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ wysłał do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej aneksy do umów na ok... Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
środa, 28 października 2020 19:34
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
Trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Weterynaria: dziwna sprawa

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
sobota, 28 maja 2016 18:06

Dziwna sprawa. Sprawa Magdaleny Baranowskiej. Gdyby nie jej determinacja i poczucie krzywdy sprawy w pomorskiej weterynarii biegłyby starym torem. Odejście po 25 latach dr Włodzimierza Przewoskiego ze stanowiska szefa pomorskiej inspekcji to w środowisku trzęsienie ziemi.


Nowym pomorskim lekarzem weterynarii został dr Paweł Niemczuk, niezły lekarz, dobry organizator, pozostający w cieniu szefa. Był jednym z trzech poważnie rozpatrywanych kandydatów, dobrym, bo jako jedyny nie był związany z konfliktem, rodzinnie związany z branżą. To jego przyzwoita postawa i oświadczenie, w którym opisał okoliczności kontrowersyjnej kontroli w firmie Avipol w Redzie zmieniły postrzeganie tego sporu przez zwierzchników administracji zespolonej. Wcześniej zarówno główny lekarz weterynarii jak i wojewoda pomorski nie do końca byli przekonani do zmian. Oświadczenie dr Niemczuka było poważnym, pochodzącym z wewnątrz inspekcji, sygnałem ostrzegawczym.


Po liście otwartym do premier Beaty Szydło, podpisanym przez Magdalenę Baranowską, Edwarda Kowalke i Andrzeja Górzyńskiego, było jasne, że nie uda się zachować status quo. Znowelizowana ustawa o służbie cywilnej dawała możliwość niekolizyjnego rozwiązania konfliktowych sporów.


W nowej roli dr Paweł Niemczuk poradził sobie sprawnie z wieloma wcześniejszymi problemami. Przywrócił obsadę w inspektoratach powiatowych, załagodził stare konflikty, zawarł ugodę z dr A. Górzyńskim, byłym szefem inspekcji w Tczewie i się z niej wywiązał. Inny z byłych powiatowych lekarzy weterynarii, dr Edward Kowalke z Kościerzyny, wrócił do pracy w inspekcji i został zastępcą nowego szefa pomorskiej weterynarii.


Pozostaje sprawa Magdy Baranowskiej. Wymaga dobrej woli i ustąpienia ze swoich pozycji obu stron, by dojście do kompromisu było możliwe. Dr P. Niemczuk w tej sprawie ma obowiązek wykonania pierwszego ruchu. Gdyby nie determinacja M. Baranowskiej i szukanie sprawiedliwego rozwiązania sytuacji w której się znalazła, do zmian w kierownictwie wcale nie musiało dojść. W gruncie rzeczy dr Niemczuk jest dłużnikiem inspektor Baranowskiej. To dla dżentelmena nie jest chyba sytuacja komfortowa.

(ga)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież