Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gala otwarcia Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2016”

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 maja 2016 21:58

23 maja o 20:00 na Placu Kuracjuszy w Sopocie odbyła się uroczysta gala otwarcia XVI edycji Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji  Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2016”. Podczas otwarcia festiwalu wręczono Wielkie Nagrody Festiwalu Stanisławie Celińskiej oraz Henrykowi Talarowi. Uroczystość była transmitowana przez TVP Kultura oraz TVP Gdańsk, która zajęła się realizacją przedsięwzięcia. Wydarzenie poprowadzili Marita Albán Juárez i Artur Orzech.altUroczysta gala zgromadziła na widowni nie tylko wybitnych aktorów, reżyserów, producentów, scenarzystów, autorów oraz ważne osobistości. Publiczność stanowili również mieszkańcy Trójmiasta i turyści, którzy pojawili się pod sceną umieszczoną na Placu Kuracjuszy w Sopocie.


– Ten festiwal jest dla Sopotu bardzo ważny, a to, że odbywa się po raz szesnasty wskazuje na to, że on nie tylko jest nam potrzebny, ale i my jesteśmy festiwalowi potrzebni. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma – powiedziała Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu.


– Gdy tylko przekroczyłem opłotki Trójmiasta poczułem tą niebywałą, magnetyczną, magiczną atmosferę dwóch teatrów. I pomyślałem sobie jakżeby to dobrze było gdyby relacje międzyludzkie opierały się na zasadzie  wrażliwości artystycznej, a nie na naszych ustawicznych niesnaskach, nieporozumieniach, kłótniach – powiedział Witold Graboś, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


Najważniejszym momentem ceremonii otwarcia było wręczenie Wielkiej Nagrody Festiwalu tegorocznym laureatom – Stanisławie Celińskiej i Henrykowi Talarowi.


Laudację na cześć Stanisławy Celińskiej wygłosił Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

– Wszystkie Pani role stworzone na telewizyjnej i radiowej scenie łączy Pani niepowtarzalna osobowość artystyczna i najwyższej próby wirtuozeria. Pani kreacje, czy te komediowe, czy te tragiczne, groteskowe, liryczne, zawsze są wyraziste i zawsze przez nas, widzów zapamiętywane, ale przede wszystkim przez nas, widzów kochane – powiedział Jacek Kurski.altStanisława Celińska otrzymała owację na stojąco i odebrała nagrody z rąk Jacka Kurskiego oraz Witolda Grabosia.

– Kochani nie ukrywam, że jestem wzruszona, że jest to dla mnie cudowny dzień, jeszcze w takiej cudownej scenerii, gdzie czuć jod i piękną morską bryzę – powiedziała Stanisława Celińska. – Cieszę się, że mogę być na tym miejscu, że mogę patrzeć na Was, cieszę się, że mam tutaj życzenia, żeby jeszcze dalej pracować. Postaram się pracować jak najdłużej. Bardzo wszystkim serdecznie dziękuję.altLaudację na cześć Henryka Talara wygłosił Jerzy Kłosiński, wiceprezes Polskiego Radia.

– Jest Pan znany jako wybitny artysta, ale niewielu wie, że jest Pan nie tylko artystą teatralnym sceny telewizyjnej, czy teatru, ale również, a może przede wszystkim teatru radiowego, bo w Pana dorobku jest ponad tysiąc różnorodnych nagrań polskiego teatru. Jest to taki dorobek, którym rzadko który aktor może się poszczycić – powiedział Jerzy Kłosiński.altHenryk Talar również otrzymał owację na stojąco i odebrał nagrody z rąk Jerzego Kłosińskiego oraz Witolda Grabosia.

– Dziękuję za to, że tu jestem i też widzę na tej „sali” jest wielu godnych – powiedział Henryk Talar. – Dziękuję tym, których spotkałem na swojej drodze – tym, którzy już odeszli, dziękuję tym, którzy są tutaj również pośród nas. Mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi.altDyrektorami artystyczno-programowymi tegorocznego festiwalu są: Ewa Millies-Lacroix z Telewizji Polskiej oraz Janusz Kukuła z Polskiego Radia.

Na gali otwarcia obecni byli m.in. Jacek Kurski, Marta Kaczyńska, Marian Opania, Sławomir Orzechowski, Mieczysław Struk.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież