Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó... „Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu » Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezyde... Projekt „Cyfrowe Westerplatte” nagrodzony w konkursie Rzeczpospolitej » Projekt „Cyfrowe Westerplatte”, zrealizowany przez Chronospace sp. z o.o. dla Muzeum II Wojny Świato... Radni PiS protestują przeciwko zmianie nazwy Alei Jana Pawła II na Str... » Radni PiS w Radzie Miasta Gdańska złożyli protest w związku z upublicznioną petycją do Władz Miasta ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zmarł Zenon Plech
środa, 25 listopada 2020 12:33
Zmarł Zenon Plech
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gala otwarcia Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2016”

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 maja 2016 21:58

23 maja o 20:00 na Placu Kuracjuszy w Sopocie odbyła się uroczysta gala otwarcia XVI edycji Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji  Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2016”. Podczas otwarcia festiwalu wręczono Wielkie Nagrody Festiwalu Stanisławie Celińskiej oraz Henrykowi Talarowi. Uroczystość była transmitowana przez TVP Kultura oraz TVP Gdańsk, która zajęła się realizacją przedsięwzięcia. Wydarzenie poprowadzili Marita Albán Juárez i Artur Orzech.altUroczysta gala zgromadziła na widowni nie tylko wybitnych aktorów, reżyserów, producentów, scenarzystów, autorów oraz ważne osobistości. Publiczność stanowili również mieszkańcy Trójmiasta i turyści, którzy pojawili się pod sceną umieszczoną na Placu Kuracjuszy w Sopocie.


– Ten festiwal jest dla Sopotu bardzo ważny, a to, że odbywa się po raz szesnasty wskazuje na to, że on nie tylko jest nam potrzebny, ale i my jesteśmy festiwalowi potrzebni. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma – powiedziała Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu.


– Gdy tylko przekroczyłem opłotki Trójmiasta poczułem tą niebywałą, magnetyczną, magiczną atmosferę dwóch teatrów. I pomyślałem sobie jakżeby to dobrze było gdyby relacje międzyludzkie opierały się na zasadzie  wrażliwości artystycznej, a nie na naszych ustawicznych niesnaskach, nieporozumieniach, kłótniach – powiedział Witold Graboś, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


Najważniejszym momentem ceremonii otwarcia było wręczenie Wielkiej Nagrody Festiwalu tegorocznym laureatom – Stanisławie Celińskiej i Henrykowi Talarowi.


Laudację na cześć Stanisławy Celińskiej wygłosił Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

– Wszystkie Pani role stworzone na telewizyjnej i radiowej scenie łączy Pani niepowtarzalna osobowość artystyczna i najwyższej próby wirtuozeria. Pani kreacje, czy te komediowe, czy te tragiczne, groteskowe, liryczne, zawsze są wyraziste i zawsze przez nas, widzów zapamiętywane, ale przede wszystkim przez nas, widzów kochane – powiedział Jacek Kurski.altStanisława Celińska otrzymała owację na stojąco i odebrała nagrody z rąk Jacka Kurskiego oraz Witolda Grabosia.

– Kochani nie ukrywam, że jestem wzruszona, że jest to dla mnie cudowny dzień, jeszcze w takiej cudownej scenerii, gdzie czuć jod i piękną morską bryzę – powiedziała Stanisława Celińska. – Cieszę się, że mogę być na tym miejscu, że mogę patrzeć na Was, cieszę się, że mam tutaj życzenia, żeby jeszcze dalej pracować. Postaram się pracować jak najdłużej. Bardzo wszystkim serdecznie dziękuję.altLaudację na cześć Henryka Talara wygłosił Jerzy Kłosiński, wiceprezes Polskiego Radia.

– Jest Pan znany jako wybitny artysta, ale niewielu wie, że jest Pan nie tylko artystą teatralnym sceny telewizyjnej, czy teatru, ale również, a może przede wszystkim teatru radiowego, bo w Pana dorobku jest ponad tysiąc różnorodnych nagrań polskiego teatru. Jest to taki dorobek, którym rzadko który aktor może się poszczycić – powiedział Jerzy Kłosiński.altHenryk Talar również otrzymał owację na stojąco i odebrał nagrody z rąk Jerzego Kłosińskiego oraz Witolda Grabosia.

– Dziękuję za to, że tu jestem i też widzę na tej „sali” jest wielu godnych – powiedział Henryk Talar. – Dziękuję tym, których spotkałem na swojej drodze – tym, którzy już odeszli, dziękuję tym, którzy są tutaj również pośród nas. Mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi.altDyrektorami artystyczno-programowymi tegorocznego festiwalu są: Ewa Millies-Lacroix z Telewizji Polskiej oraz Janusz Kukuła z Polskiego Radia.

Na gali otwarcia obecni byli m.in. Jacek Kurski, Marta Kaczyńska, Marian Opania, Sławomir Orzechowski, Mieczysław Struk.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież