Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gala otwarcia Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2016”

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 maja 2016 21:58

23 maja o 20:00 na Placu Kuracjuszy w Sopocie odbyła się uroczysta gala otwarcia XVI edycji Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji  Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2016”. Podczas otwarcia festiwalu wręczono Wielkie Nagrody Festiwalu Stanisławie Celińskiej oraz Henrykowi Talarowi. Uroczystość była transmitowana przez TVP Kultura oraz TVP Gdańsk, która zajęła się realizacją przedsięwzięcia. Wydarzenie poprowadzili Marita Albán Juárez i Artur Orzech.altUroczysta gala zgromadziła na widowni nie tylko wybitnych aktorów, reżyserów, producentów, scenarzystów, autorów oraz ważne osobistości. Publiczność stanowili również mieszkańcy Trójmiasta i turyści, którzy pojawili się pod sceną umieszczoną na Placu Kuracjuszy w Sopocie.


– Ten festiwal jest dla Sopotu bardzo ważny, a to, że odbywa się po raz szesnasty wskazuje na to, że on nie tylko jest nam potrzebny, ale i my jesteśmy festiwalowi potrzebni. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma – powiedziała Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu.


– Gdy tylko przekroczyłem opłotki Trójmiasta poczułem tą niebywałą, magnetyczną, magiczną atmosferę dwóch teatrów. I pomyślałem sobie jakżeby to dobrze było gdyby relacje międzyludzkie opierały się na zasadzie  wrażliwości artystycznej, a nie na naszych ustawicznych niesnaskach, nieporozumieniach, kłótniach – powiedział Witold Graboś, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


Najważniejszym momentem ceremonii otwarcia było wręczenie Wielkiej Nagrody Festiwalu tegorocznym laureatom – Stanisławie Celińskiej i Henrykowi Talarowi.


Laudację na cześć Stanisławy Celińskiej wygłosił Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

– Wszystkie Pani role stworzone na telewizyjnej i radiowej scenie łączy Pani niepowtarzalna osobowość artystyczna i najwyższej próby wirtuozeria. Pani kreacje, czy te komediowe, czy te tragiczne, groteskowe, liryczne, zawsze są wyraziste i zawsze przez nas, widzów zapamiętywane, ale przede wszystkim przez nas, widzów kochane – powiedział Jacek Kurski.altStanisława Celińska otrzymała owację na stojąco i odebrała nagrody z rąk Jacka Kurskiego oraz Witolda Grabosia.

– Kochani nie ukrywam, że jestem wzruszona, że jest to dla mnie cudowny dzień, jeszcze w takiej cudownej scenerii, gdzie czuć jod i piękną morską bryzę – powiedziała Stanisława Celińska. – Cieszę się, że mogę być na tym miejscu, że mogę patrzeć na Was, cieszę się, że mam tutaj życzenia, żeby jeszcze dalej pracować. Postaram się pracować jak najdłużej. Bardzo wszystkim serdecznie dziękuję.altLaudację na cześć Henryka Talara wygłosił Jerzy Kłosiński, wiceprezes Polskiego Radia.

– Jest Pan znany jako wybitny artysta, ale niewielu wie, że jest Pan nie tylko artystą teatralnym sceny telewizyjnej, czy teatru, ale również, a może przede wszystkim teatru radiowego, bo w Pana dorobku jest ponad tysiąc różnorodnych nagrań polskiego teatru. Jest to taki dorobek, którym rzadko który aktor może się poszczycić – powiedział Jerzy Kłosiński.altHenryk Talar również otrzymał owację na stojąco i odebrał nagrody z rąk Jerzego Kłosińskiego oraz Witolda Grabosia.

– Dziękuję za to, że tu jestem i też widzę na tej „sali” jest wielu godnych – powiedział Henryk Talar. – Dziękuję tym, których spotkałem na swojej drodze – tym, którzy już odeszli, dziękuję tym, którzy są tutaj również pośród nas. Mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi.altDyrektorami artystyczno-programowymi tegorocznego festiwalu są: Ewa Millies-Lacroix z Telewizji Polskiej oraz Janusz Kukuła z Polskiego Radia.

Na gali otwarcia obecni byli m.in. Jacek Kurski, Marta Kaczyńska, Marian Opania, Sławomir Orzechowski, Mieczysław Struk.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież