Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Planeta Energii" uczy i bawi na Stadionie Energa Gdańsk

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 maja 2016 20:28

W poniedziałek rozpoczęła się dwudniowa wizyta mobilnego miasteczka "Planety Energii" w Gdańsku. Przy Stadionie Energa Gdańsk najmłodsi, ale nie tylko, mają okazję dowiedzieć się więcej o energii elektrycznej.Mobilne centrum nauki „Planeta Energii” przyjechało do Gdańska na dwa dni dzięki uczniom z klasy IIe ze Szkoły Podstawowej nr 47 im. Kaszubskiej Brygady WOP w Gdańsku, którzy znaleźli się wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego organizowanego przez Grupę Energa.


altalt- Planeta Energii to program, który Grupa Energa prowadzi już od 2010 roku - powiedziała Marta Dankowska, Grupa Energa, koordynator programu Planeta Energii. - To program edukacyjny. Jego głównym celem jest propagowanie wśród najmłodszych w popularno-naukowej formie wiedzy o energii elektrycznej. Uczymy dzieci co to jest energia, jakie są jej źródła, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych, prawidłowo zachowywać się w pobliżu obiektów, a także jak korzystać z prądu w sposób oszczędny. Program w formie konkursów jest organizowany dla uczniów i nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej. W oparciu o dostarczone przez Grupę Energa materiały nauczyciele muszą przeprowadzić lekcje o prądzie. Muszą też prowadzić autorskie działania, kreatywne, które zachęcają do wyjścia poza mury szkolne, do działania nieszablonowego, niestandardowego. W oparciu składane sprawozdania z przeprowadzanych działań wybieramy zwycięzców.


altaltUczniowie z klasy IIe ze SP 47 wraz z wychowawczynią Eweliną Rafaląt wykonali makietę elektrowni wiatrowej i miejskiej sieci elektrycznej, przygotowali wypracowanie na temat swojego dnia bez prądu, komiksy dotyczące energii elektrycznej, a także wzięli udział w zajęciach z ratownikiem medycznym dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Zwycięska klasa jako pierwsza w poniedziałek odwiedziła mobilne miasteczko. Podczas wizyty uczniowie odebrali laptopa z oprogramowaniem, zestaw edukacyjnych klocków Lego oraz pamiątkowe dyplomy.


altalt- Udział w konkursie to była zabawa i nauka - powiedziała Karolina Fira, uczennica klasy II e ze Szkoły Podstawowej nr 47. - Zabawą było jak niektóre dzieci robiły makiety i przychodziły z nimi do klasy.
Z Karoliną zgadzali się jej koledzy klasy.
- To była i zabawa i nauka - powiedział Mikołaj Karasek. - W konkursie podobało mi się wszystko. Najbardziej podobało mi się robienie plakatów i komiksów. Taki konkurs zachęca do nauki.

- Konkurs był bardzo fajny i bardzo mi się podobał - przyznał Konrad, kolejny uczeń ze zwycięskiej klasy. - To była trochę zabawa i trochę nauka. Wiem o prądzie bo staram się oglądać takie programy.

- Jest bardzo fajnie - powiedział Michał, podopieczny pani Eweliny Rafaląt. - Najbardziej podobało mi się jak Konrad z Mateuszem się ścigali. Trzeba było jeździć rowerkiem i wtedy napędzali autko.

- Mi najbardziej podobał się film - powiedział kolejny Michał z klasy II e. - Konkurs to była bardziej zabawa.


altaltW miasteczku dzieci odwiedzają kosmiczny Energobus – mobilne laboratorium, centrum eksperymentów, Krainę Energoludków, w której oglądają film w 3D, „Świat wtyczek elektrycznych”, gdzie poznaje się wtyczki z całego świata czy przejść labirynt elektryczny.


altaltalt- Dzieci nie trzeba zachęcać do nauki - zauważył Tomasz Rożek, fizyk, dziennikarz naukowy, ambasador programu Planeta Energii. - Wydaje mi się, że dzieci są z natury rzeczy ciekawe i chcą pochłaniać informacje. Czasami bywa jednak tak, że my dorośli nie dostarczamy odpowiednich informacji, albo nie dostarczamy ich w odpowiedni sposób. Planeta Energii ma służyć nie tyle temu, aby dziecko zachęcić na siłę. Jak dziecko nie jest ciekawe to nie wiadomo co się zrobi to i tak się go nie zainteresuje. To jest raczej odpowiedź na zainteresowanie dzieci, które już i tak jest. W mobilnym miasteczku jest przede wszystkim zabawa. Jest pokazanie, chyba bardziej dorosłym, że dziecko nawet w pierwszej, drugiej klasie szkoły podstawowej nie jest za głupie, żeby takie rzeczy robić.


altaltW godzinach 9:00-14:00 miasteczko jest dostępne dla dzieci z szkół podstawowych, a od 15:00 do 18:00 jest dla wszystkich chętnych. Wstęp wolny.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież