ERGO Hestia uzbraja ratowników medycznych. Milion złotych na najważnie... » Ratownicy medyczni są dziś na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Narażają zdrowie i życie... Kogo zaraził marszałek - dekontaminacja w urzędzie » Zarażony koronawirusem Marszałek Struk trafił na kwarantannę do Instytutu Medycyny Morskiej UCK w Gd... Nie żyje Krzysztof Penderecki » Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, światowy autorytet w dziedzinie muzyki klasycznej Krzysz... Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem » Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zarażonych koronawirusem. Wśród 36 os... 2 mln zł na paliwo dla szpitali zakaźnych w całej Polsce od LOTOSU » Koncern z Gdańska uruchamia kolejną akcję wsparcia instytucji zmagających się z pandemią koronawirus... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » Fundacja Energa przeznaczyła blisko milion złotych na wsparcie szpitala specjalistycznego w Wejherow... myGdansk.pl apeluje do Dulkiewicz: uwolnić parkingi, obniżyć opłaty » Stowarzyszenie myGdańsk.pl wystosowało do władz Miasta Gdańska apel, w którym wzywa gdański samorząd... Zmarł Maciej Kosycarz » Nie żyje Maciej Kosycarz, miłośnik Gdańska, świetny fotoreporter. Chorował na raka. Wyszedł z chorob... Jerzy Karpiński: Szczepionka najszybciej za rok » Z lek. med. Jerzym Karpińskim, dyrektorem Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (lekarze... Nowe zasady bezpieczeństwa, ograniczające swobodne przemieszczanie się... » Premier Mateusz Morawiecki podjął dalsze, obostrzające i dyscyplinujące decyzje dotyczące walki z CO...
Reklama
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
sobota, 28 marca 2020 21:43
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zara ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Planeta Energii" uczy i bawi na Stadionie Energa Gdańsk

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 maja 2016 20:28

W poniedziałek rozpoczęła się dwudniowa wizyta mobilnego miasteczka "Planety Energii" w Gdańsku. Przy Stadionie Energa Gdańsk najmłodsi, ale nie tylko, mają okazję dowiedzieć się więcej o energii elektrycznej.Mobilne centrum nauki „Planeta Energii” przyjechało do Gdańska na dwa dni dzięki uczniom z klasy IIe ze Szkoły Podstawowej nr 47 im. Kaszubskiej Brygady WOP w Gdańsku, którzy znaleźli się wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego organizowanego przez Grupę Energa.


altalt- Planeta Energii to program, który Grupa Energa prowadzi już od 2010 roku - powiedziała Marta Dankowska, Grupa Energa, koordynator programu Planeta Energii. - To program edukacyjny. Jego głównym celem jest propagowanie wśród najmłodszych w popularno-naukowej formie wiedzy o energii elektrycznej. Uczymy dzieci co to jest energia, jakie są jej źródła, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych, prawidłowo zachowywać się w pobliżu obiektów, a także jak korzystać z prądu w sposób oszczędny. Program w formie konkursów jest organizowany dla uczniów i nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej. W oparciu o dostarczone przez Grupę Energa materiały nauczyciele muszą przeprowadzić lekcje o prądzie. Muszą też prowadzić autorskie działania, kreatywne, które zachęcają do wyjścia poza mury szkolne, do działania nieszablonowego, niestandardowego. W oparciu składane sprawozdania z przeprowadzanych działań wybieramy zwycięzców.


altaltUczniowie z klasy IIe ze SP 47 wraz z wychowawczynią Eweliną Rafaląt wykonali makietę elektrowni wiatrowej i miejskiej sieci elektrycznej, przygotowali wypracowanie na temat swojego dnia bez prądu, komiksy dotyczące energii elektrycznej, a także wzięli udział w zajęciach z ratownikiem medycznym dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Zwycięska klasa jako pierwsza w poniedziałek odwiedziła mobilne miasteczko. Podczas wizyty uczniowie odebrali laptopa z oprogramowaniem, zestaw edukacyjnych klocków Lego oraz pamiątkowe dyplomy.


altalt- Udział w konkursie to była zabawa i nauka - powiedziała Karolina Fira, uczennica klasy II e ze Szkoły Podstawowej nr 47. - Zabawą było jak niektóre dzieci robiły makiety i przychodziły z nimi do klasy.
Z Karoliną zgadzali się jej koledzy klasy.
- To była i zabawa i nauka - powiedział Mikołaj Karasek. - W konkursie podobało mi się wszystko. Najbardziej podobało mi się robienie plakatów i komiksów. Taki konkurs zachęca do nauki.

- Konkurs był bardzo fajny i bardzo mi się podobał - przyznał Konrad, kolejny uczeń ze zwycięskiej klasy. - To była trochę zabawa i trochę nauka. Wiem o prądzie bo staram się oglądać takie programy.

- Jest bardzo fajnie - powiedział Michał, podopieczny pani Eweliny Rafaląt. - Najbardziej podobało mi się jak Konrad z Mateuszem się ścigali. Trzeba było jeździć rowerkiem i wtedy napędzali autko.

- Mi najbardziej podobał się film - powiedział kolejny Michał z klasy II e. - Konkurs to była bardziej zabawa.


altaltW miasteczku dzieci odwiedzają kosmiczny Energobus – mobilne laboratorium, centrum eksperymentów, Krainę Energoludków, w której oglądają film w 3D, „Świat wtyczek elektrycznych”, gdzie poznaje się wtyczki z całego świata czy przejść labirynt elektryczny.


altaltalt- Dzieci nie trzeba zachęcać do nauki - zauważył Tomasz Rożek, fizyk, dziennikarz naukowy, ambasador programu Planeta Energii. - Wydaje mi się, że dzieci są z natury rzeczy ciekawe i chcą pochłaniać informacje. Czasami bywa jednak tak, że my dorośli nie dostarczamy odpowiednich informacji, albo nie dostarczamy ich w odpowiedni sposób. Planeta Energii ma służyć nie tyle temu, aby dziecko zachęcić na siłę. Jak dziecko nie jest ciekawe to nie wiadomo co się zrobi to i tak się go nie zainteresuje. To jest raczej odpowiedź na zainteresowanie dzieci, które już i tak jest. W mobilnym miasteczku jest przede wszystkim zabawa. Jest pokazanie, chyba bardziej dorosłym, że dziecko nawet w pierwszej, drugiej klasie szkoły podstawowej nie jest za głupie, żeby takie rzeczy robić.


altaltW godzinach 9:00-14:00 miasteczko jest dostępne dla dzieci z szkół podstawowych, a od 15:00 do 18:00 jest dla wszystkich chętnych. Wstęp wolny.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież