W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przed XXIV sesją Rady Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 30 maja 2016 15:18

31 maja o 9:00 w Nowym Ratuszu odbędzie się XXIV sesja Rady Miasta Gdańska. Wyjątkowo sesję zaplanowano  na ostatni wtorek miesiąca, a nie jak to zwykle bywa – na ostatni czwartek miesiąca. Radni będą głosowali nad uchwałami dotyczącymi m.in. podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej w Gdańsku oraz stref płatnego parkowania (m.in. Oliwa, Brzeźno, Aniołki, Siedlce).


Kolejny raz w uchwałach zgłoszone zostaną zmiany do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Gdańska oraz budżetu Miasta Gdańska na rok 2016. Nie jest to nic dziwnego, gdyż tak skomplikowane plany finansowe i warunkujące je dokumenty podlegają wielu czynnikom, które ulegają zmianom.


Pojawią się również uchwały dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego: w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Niedźwiednika (rejon ulic Słowackiego i Podkarpackiej II), w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Wrzeszcza Dolnego (rejon ulic Wajdeloty i Grażyny), w sprawie odstąpienia od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Łostowic (rejon ulicy Michonia).


Ponadto radni będą głosowali nad udzieleniem w 2016 roku dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach takich jak m.in. Klasztor OO. Dominikanów, Baszta Biała, Brama Chlebnicka.


Poddana głosowaniu zostanie także uchwała dotycząca podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej w Gdańsku. Bilety miesięczne miałyby zdrożeć o 2 zł w przypadku biletu pełnopłatnego i o 1 zł w przypadku biletu ulgowego – to podwyżka niższa o 50% od tej, którą zaproponowało w kwietniu Zgromadzenie Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Bilety jednorazowe objęłaby podwyżka rzędu 20 gr i 10 gr.


Pojawi się również uchwała dotycząca stref płatnego parkowania m.in. w Oliwie i Brzeźnie.


Karolina Rabiej


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież