Szymon Pawlicki, aktor, odważny człowiek – nie żyje » Nie żyje Szymon Pawlicki, aktor, człowiek “Solidarności”. Zmarł 25 stycznia br. w konińskim szpitalu... Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu, odwołany » Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanita... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Rządowi wystawiłbym czwórk... » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który za walkę z epid... Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
niedziela, 17 stycznia 2021 13:37
Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
Ostatni raz ze Zbyszkiem Szczepankiem spotkałem się w październiku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przed XXIV sesją Rady Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 30 maja 2016 15:18

31 maja o 9:00 w Nowym Ratuszu odbędzie się XXIV sesja Rady Miasta Gdańska. Wyjątkowo sesję zaplanowano  na ostatni wtorek miesiąca, a nie jak to zwykle bywa – na ostatni czwartek miesiąca. Radni będą głosowali nad uchwałami dotyczącymi m.in. podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej w Gdańsku oraz stref płatnego parkowania (m.in. Oliwa, Brzeźno, Aniołki, Siedlce).


Kolejny raz w uchwałach zgłoszone zostaną zmiany do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Gdańska oraz budżetu Miasta Gdańska na rok 2016. Nie jest to nic dziwnego, gdyż tak skomplikowane plany finansowe i warunkujące je dokumenty podlegają wielu czynnikom, które ulegają zmianom.


Pojawią się również uchwały dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego: w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Niedźwiednika (rejon ulic Słowackiego i Podkarpackiej II), w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Wrzeszcza Dolnego (rejon ulic Wajdeloty i Grażyny), w sprawie odstąpienia od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Łostowic (rejon ulicy Michonia).


Ponadto radni będą głosowali nad udzieleniem w 2016 roku dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach takich jak m.in. Klasztor OO. Dominikanów, Baszta Biała, Brama Chlebnicka.


Poddana głosowaniu zostanie także uchwała dotycząca podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej w Gdańsku. Bilety miesięczne miałyby zdrożeć o 2 zł w przypadku biletu pełnopłatnego i o 1 zł w przypadku biletu ulgowego – to podwyżka niższa o 50% od tej, którą zaproponowało w kwietniu Zgromadzenie Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Bilety jednorazowe objęłaby podwyżka rzędu 20 gr i 10 gr.


Pojawi się również uchwała dotycząca stref płatnego parkowania m.in. w Oliwie i Brzeźnie.


Karolina Rabiej


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież