Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Majówka z tramwajem - GALERIA

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 maja 2012 12:24

Bezpłatne przejażdżki tramwajami i autobusami, prezentacja zabytkowych pojazdów, symulatory jazdy, loterie, konkursy rysunkowe dla dzieci, konkursy na scenie oraz bezpłatny poczęstunek (kiełbaski, grochówka, dla dzieci lody i napoje), to atrakcje imprezy pod nazwą „Majówka z tramwajem”, która odbyła się w sobotę, 19 maja, na pętli tramwajowej w Jelitkowie.


GALERIA


Impreza kończyła realizację Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej etap IIIA, który współfinansowany jest ze środków unijnych Funduszu Spójności Programu Infrastruktura i Środowisko. Na dużym telebimie można było zobaczyć kronikę budowy nowej linii tramwajowej Chełm–Świętokrzyska/Łostowice. Z uwagi na sprzyjającą słoneczną pogodę, impreza zgromadziła bardzo dużo osób.


alt


Mogli oni z bliska obejrzeć zabytkowe pojazdy ZKM, w tym tramwaj konny z 1873 roku i elektryczny Bergmann z 1927 roku. Podczas jak i po imprezie można było bezpłatnie odbyć podróż zabytkowym tramwajem Konstal N z 1952 roku oraz 102Na z 1970 roku, a także czerwonym autobusem marki Jelcz, zwanym „ogórkiem”. Dzieci czas spędzały aktywnie na zjeżdżalniach, torze przeszkód i w ogródku rysunkowym. Liczne konkursy z nagrodami poprowadzili Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy GIK oraz Tomasz Sieliwończyk, dziennikarz TVG.


alt


Na terenie tramwajowej pętli ustawiono duży namiot, w którym pracownicy magistratu odpowiedzialni za organizację Euro 2012 w Gdańsku odpowiadali na wszelkie pytania mieszkańców związane ze zmianami i utrudnieniami, które czekają nas podczas czerwcowych mistrzostw Europy w piłce nożnej. Rozdawany był także specjalny informator oraz materiały Straży Miejskiej, Zarządu Transportu Miejskiego, Zarządu Dróg i Zieleni oraz spółki GIK, związane z przygotowaniami i organizacją Euro 2012.


alt


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz z dumą mówił o zakupie nowego taboru tramwajowego, modernizacji i rozbudowie w mieście komunikacji szynowej, przedłużeniem jej w dzielnicy Chełm, a także o potrzebie połączenia z dzielnicą Piecki Migowo.


alt


Piknik rodzinny „Majówka z tramwajem” zorganizowały wspólnie ZKM w Gdańsku oraz Gdańskie Inwestycje Komunalne.
Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież