Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

I Sopockie Grillowanie

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 września 2012 14:40

I Sopockie Grillowanie to piknik rodzinny dla mieszkańców Sopotu, który odbył się w sobotę 8 września, na sopockim Hipodromie.Tego rodzaju impreza została zorganizowana po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Przyjazny Sopot i Uczniowski Klub Sportowy "SIÓDEMKA".


alt


alt


Jak powiedziała nam Anna Łukasiak, Prezes Stowarzyszenia Przyjazny Sopot, zamysłem organizatorów jest pokazanie mieszkańcom Sopotu walorów przestrzeni miejskich i zachęcenie do aktywnego ich wykorzystywania, bez konieczności wyjeżdżania poza miasto.


altWiele osób skorzystało z zaproszenia i dotarło samochodami lub rowerami na wielki plac trawiasty znajdujący na się Hipodromie przy ul. Polnej w Sopot Wyścigi, i w godzinach 12-16  uczestnicząc w pikniku rodzinnym. Odgórny przykład dał prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który również przybył z całą rodziną i uczestniczył w plenerowej imprezie.


alt


Główną atrakcją pikniku była możliwość samodzielnego grillowania, według własnych upodobań kulinarnych. Ale organizatorzy imprezy zadbali też o te osoby, które jeszcze nie posiadły nawyku grillowania i dla nich przygotowano doskonałą w smaku grochówkę i bigos. Kto nie posiadał własnego grilla mógł też skorzystać z grilla firmowego.


altWspólne grillowanie było połączone z różnymi atrakcjami towarzyszącymi imprezie, m.in.: rodzinnymi zawodami sprawnościowymi, miniturniejem koszykówki, hokejem na wodzie, strzelaniem z łuku i jazdą bryczką. Odbyły się także pokazy karate, pokazy ratownictwa wodnego, walki rycerskie oraz średniowieczne gry i zabawy.


altDla dorosłych miłośników literatury przewidziano Wielką Wymianę Książek, w myśl idei: "Przeczytałeś? Oddaj innym".  Dla dzieci utworzono specjalny literacki kącik na trawie, w którym trójmiejski aktor Ryszard Ronczewski czytał bajki.


alt


W trakcie pikniku, podpisany został pakt na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej w Sopocie, którego ideą jest podjęcie wspólnych działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i ekonomii społecznej w Sopocie. Pakt został podpisany przez: prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, Stowarzyszenie Przyjazny Sopot, Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, Fundacja Zrównoważonego Rozwoju Społecznego i Fizycznego "ZORZA", Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju i Aktywności Zawodowej Osób Niepełnosprawnych "ZADBA", Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie oraz Gmina Miasta Sopotu.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież