Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kupa szczęścia na sopockim Hipodromie

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 grudnia 2013 10:44

Można mówić o sporym szczęściu, że wreszcie doszło do zakończenia modernizacji i rozbudowy Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot. Podobnie jak w przypadku Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, tak i sopocki Hipodrom, po terminie dokończyła budowę sopocka spółka NDI. A to z powodu rezygnacji i skierowania sprawy do sądu pierwszego wykonawcy Spółki Doraco.


Hipodrom powstał po dwóch latach realizacji inwestycji pn. „Rewitalizacja historycznego zespołu Hipodromu w Sopocie wraz z remontem i rozbudową", finansowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013.


altCałkowita wartość realizacji tego przedsięwzięcia, to około 62 mln zł. Za tą kwotę wybudowano m.in. dużą halę tak zwaną pomarańczową, o kubaturze 70 tys. m3. Parter, to pełnowymiarowa płyta konkursowa z podłożem najwyższej klasy i z systemem nawilżania. Widownia na około 400 miejsc siedzących oraz zaplecze biurowe, sala konferencyjna, zaś na piętrze restauracja i przestronny oszklony hol również z widokiem na zewnętrzny tor wyścigowy. Wybudowano też stajnie sportowe dla 112 koni wraz z halą ujeżdżalni o wymiarach (25x48 m).


altPodczas uroczystości otwarcia sopockiego Hipodromu w niedzielę 1 grudnia zaproszeni szczególni goście kolejno podchodzili do szerokiej wstęgi koloru czerwonego i nożyczkami po trosze ją podcinali. Wstęga była rozpostarta pomiędzy dwoma końmi. Tak jakoś się stało, że w momencie, kiedy wstęgę nacinał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, koń z lewej strony od strony widowni zawinął ogon do góry i zrobił dużą kupę. Kupę - oby na szczęście przy obecnej trudnej sytuacji w jakiej znajduje się prezydent Gdańska, gdyż jest pod lupą funkcjonariuszy CBA.


altPo całkowitym przecięciu wstęgi, obiekt poświęcił ksiądz kanonik Dariusz Ławik, z parafii św. Bernarda w Sopocie. Obecni goście w osobach marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza, podsekretarza ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Pawła Orłowskiego, sekretarza stanu w ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierza Plocke, podobnie jak wszyscy pozostali mieli okazję obejrzeć wszystkie nowo wybudowane obiekty, jak i pokazy konne.


alt- To trzeci taki obiekt w Sopocie, obok mola i Opery Leśnej, który ma ponad 100 lat i który został wyremontowany - powiedział podczas uroczystości prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. - Jeszcze kilkanaście lat temu popadał on w ruinę. Kiedy 20 lat temu miasto przejmowało ten teren od Agencji Własnościowej Skarbu Państwa, nie było ani wyścigów, ani zawodów, a budynki się rozpadały. Po przejęciu przez Miasto, mamy sześć dni wyścigowych w przyszłym roku, zawody WKKW i CSIO oraz piękne zrewitalizowane obiekty. Będą one służyć sopocianom i mieszkańcom Trójmiasta.
Dziękując wszystkim, którzy uczestniczyli w realizacji tego projektu Jacek Karnowski zaprosił serdecznie miłośników koni i jeździectwa do Sopot Wyścigi.


altPrezes sopockiego hipodromu Magdalena Rutkowska powiedziała, że obiekt zmienił się nie do poznania, a ogromną halę nazwano pomarańczową ze względu na kolor jej elewacji. W niej już w połowie lutego odbędą się halowe zawody ogólnopolskie w skokach przez przeszkody, a w dniach 20-23 luty międzynarodowe zawody halowe trzygwiazdkowe, które nazwano Amber Cup. W marcu zaś puchar Polski w ujeżdżeniu.
Praktycznie niemal co tydzień będą rozgrywane zawody konne, w tym dla sędziów, instruktorów, adeptów. Kalendarz jest wypełniony do końca sezonu halowego. Wiosną 25-27 kwietnia rozegrane zostaną Międzynarodowe Zawody w WKKW, 5-8 czerwca Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO3*, a 8-10 sierpnia najważniejsze dla Sopotu Międzynarodowe Zawody w WKKW CIC3* CIC2* CIC1*. W sierpniu planowane jest zgrupowanie kadry szwedzkiej oraz międzynarodowa... wystawa psów rasowych.


altPolski Zawiązek Jeździecki podpisał z sopockim Centrum umowę na organizowanie przez pięć najbliższych lat zawodów CSIO. Jan Szymański, dyrektor Departamentu Programów Regionalnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odpowiedzialny za środki unijne powiedział, że na ten projekt przeznaczono środki unijne w wysokości 15 mln zł.. W sumie w województwie pomorskim realizowane są inwestycje o łącznej kwocie 350 mln zł. Mają one poprawić i uatrakcyjnić życie mieszkańców.


alt


Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego Łukasz Abgarowicz: - Ta hala daje możliwość wykreowania dużej światowej marki imprezy. Ten obiekt jak i jego zaplecze obecnie stanowi najlepszą w Polsce, a może i w Europie bazę do organizacji zawodów konnych o najwyższej randze. Mamy ambicję organizować tutaj wielkie zawody państw Morza Bałtyckiego. W Polsce jeździ konno już 300 tys. osób, to jest tyle, co gra w tenisa ziemnego i więcej od tych, którzy żeglują. Przy obecnej dynamice szacujemy, że w najbliższych latach konno będzie jeździło 700 tys. Polaków. Ten obiekt z pewnością będzie też miejscem szkolenia jeździectwa, w tym i tego rekreacyjnego.


altZ okazji otwarcia Hipodromu można było swobodnie zwiedzić cały kompleks obiektów, w tym stajnie, a także odbyły się zawody konne w skokach przez przeszkody oraz zaprezentował się teatr konny Cabriola.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież